Forest66 Forest66 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Už dlouho jsem neměl takové nutkání nechat knížku nedočtenou. Šikmí kostel je ponurý popis jednotvárného života, který z postav, které ho žijí, postupně vystává všechno štěstí, stejně jako ze čtenáře. Nic se tam neděje, i to důlní neštěstí, na které láká anotace je odbyto na pár stránkách a nijak nerozbíjí monotónní vyprávění. Konec sice trochu rozbil jednotvárnost, ale to už mi to bylo jedno a chtěl jsem jen, aby to už skončilo.
Sečteno a podtrženo, Šikmý kostel je příběh o všednosti a jednotvárnosti. A nezlobte se, kvůli tomu knížky nečtu

24.04.2022 1 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Výborná knížka, jedna z nejlepších, co jsem poslední dobou četl. Knížka byla velmi rafinovaná, ale přitom byla dobře promyšlená. Velký respekt k autorovi, že tohle dokázal sepsat a přitom se do toho sám nezamotat

17.03.2022 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Knížka nebyla úplně špatná, ale byla přeplácaná, nesmyslná a zbytečně dlouhá. A řekl bych až schizofrenní. Nedokázala se rozhodnout mezi minulostí a budoucností, mezi utopií a dystopie a dohromady to prostě nedávalo smysl. Autor se při psaní nezamýšlel ani trochu, jestli vývoj událostí dává smysl, je aspoň trochu reálný a navíc neustále odbočoval od děje, že člověk už ani nevěděl, jak se dostal od rekreace ROH k husitskému hnutí

01.03.2022 2 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Je to výrazně lepší, než předchozí díl, ale stejně už to není ono. Už je to poněkud stereotypní a našponované. Stále ještě úsměvné, ale nic, u čeho by se měl člověk chuť opravdu srdečně rozesmát, jak tomu bylo u prvních 3 dílů

09.02.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Obvykle nemám rád tyhle odbočky do minulosti, ale v tomto případě tomu nemám co vytknout :) Knížku jsem si užil, příběh byl výborně vymyšlený a výborně napsaný a jedině snad trochu rozpolcenosti ve mě vyvolává skutečnost, že já fandil vrahovi :D

28.12.2021 5 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Knížka je docela dobrá, ale oproti tomu, na co jsem u Bolton zvyklý je spíš průměrná a předvídatelná. Tentokrát to není detektivka s nádechem psychothrilleru, ale spíš psycho...drama s nádechem detektivky a to ještě trochu tuberáckým nádechem. Určitě stojí za přečtení, jen ta očekávání, které mám od své oblíbené autorky úplně nenaplňuje

21.12.2021 3 z 5

Star Wars - Pokrevní linie Star Wars - Pokrevní linie Claudia Gray (p)

Příběh byl trochu vleklý, ale ne úplně špatný. Co tam značně pokulhávalo byly logické souvislosti. Tím, že byl ale příběh vytržen ze SW universa a neuměle zasazen do Disneyovské alternativy bohužel ztratil hrozně moc. Asi jako hezky zabalená krabice porcelánu, kde všechny hrníčky mají uražené ucho.

20.12.2021 2 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Knížka celkem čtivá, děj rychle postupuje a pořád nebo aspoň skoro pořád se něco děje. Na druhou stranu tím občas děj působí až povrchně a nepropracovaně. Velmi mě zklamal konec, který tam prostě nepasuje.

05.12.2021 3 z 5

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Dobrá klasická detektivka, na Christie i docela vtipná, to mě mile překvapilo, jsem u ní zvyklý spíš na vážnější notu. Je trochu snazší na řešení, ale vůbec jí to neubírá na přitažlivosti nebo zajímavosti

13.10.2021 5 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Napínavý příběh s nečekanými zvraty a to už jsem toho přečetl tolik, že mě hned tak něco nepřekvapí :) Zvlášť konec mě docela překvapil. Ale přesto, že se mi knížka líbila, nějak jsem měl problém se dlouze začít.

28.09.2021 4 z 5

Chaos na vzestupu Chaos na vzestupu Timothy Zahn

Je to takové průměrné čtení, lepší než přepsaná Thrawnova trilogie, ale mnohem slabší, než původní. Prolínání dvou časových linií bylo tentokrát napsané dost mizerně, protože obsah, obsazení i zápletka byly v zásadě totožné, takže události naprosto splývají. Přesto si pokračování rád přečtu, protože Chissové jsou zajímavé téma a tahle část byla napsaná docela dobře

23.09.2021 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Jako rozhodně to není horor, spíš taková pochmurná pohádka, takže kdo očekával horor...smůla. I když je to rozhodně dlouhé, nebylo to špatné, autor má rozhodně fantazii a pořád se tam něco dělo. Jen ten konec byl už takový hodně zmatený a nejasný

09.09.2021 3 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Mám Poirota rád, ale tohle je odfláklé. HP tam vlastně víceméně nevystupuje, nic nevyšetřuje, jen se na konci zjeví a všechno ví, ala slečna Marplová. Bylo by lepší ho tam vůbec nedávat, takhle mu jen kazí renomé. Závěrečné shrnutí děravé jak cedník

26.08.2021 2 z 5

Ďáblovo zlato Ďáblovo zlato Vojtěch Záleský

Většinou dávám přednost spíš zahraničním autorům, ale tady jsem udělal výjimku a rozhodně se vyplatilo! Výborný příběh, postavy i plynoucí děj. Je tam znát inspirace jinými kvalitními příběhy (ale jen inspirace, nikoliv vykrádání) a je to dobře, protože je to použito správně. Koho baví prostředí mafie, tak jen doporučuji.

15.08.2021 5 z 5

Thrawn: Velezrada Thrawn: Velezrada Timothy Zahn

Takový slabší průměr. Začátek dost rozvleklý, i když druhá polovina knihy to podle mě trochu zachraňuje. Bohužel se Thrawn už dost opakuje, což by právě on, brilantní taktik a stratég ze své podstaty neměl. Je to jen slabá náhražka Původní trilogie a mrzí mě, že se k tomu autor propůjčil

05.08.2021 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě druhý díl ještě lepší, než ten předchozí. Možná už byly postavy vykresleny střídměji, možná jsem si na ně prostě jen zvykl, ale za mě fajn.
Co se týče odhalení vraha, mě to v tom příběhu nijak nerušilo, ani nekazilo dojem. Ne každý autor, který zvolí tento postup, se s tím zvládne taky popasovat.

20.07.2021 5 z 5

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Tohle nebylo dobré. Začínalo to celkem slibně, ale pak se z toho stala jedna dlouhá, vlekoucí se hysterická scéna. Jen málo co tam dávalo smysl a všechny postavy mi postupně začali lézt krkem.

19.07.2021 2 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Knížka čtivá a celkem napínavá. Bohužel téma Deaverovi nesedne a knížka byla plná nesmyslů, za což musím strhnou pár hvězdiček, protože to bylo dost rozčilující. Stejně jako občasné nelogické jednání hrdinů, ale to možná bylo schválně

03.07.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Osobně si na tlusté knihy moc nepotrpím, ale způsob, jakým je napsaná Na smrt je vynikající. Oddělení příběhů, atmosféra, propracování charakterů a především to, že autor tyto příběhy pečlivě zakomponoval do skutečných událostí a naplnil skutečnými postavami, je podle mě mistrovská práce.

20.04.2021 5 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Docela dobře napsaná kniha. Autor se tu oprostil od rozsáhlých popisů osob a událostí, které s dějem knížky dál už nijak nesouvisí, které jsou typické pro jeho romány. Povídky jsou celkem zajímavé a dobře napsané, i když nijak originální nebo překvapivé

30.03.2021 3 z 5