Forest66 Forest66 komentáře u knih

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Je mi záhadou, jak mohl stejný autor, který napsal případy Lincolna Rhyma a Kathryn Danceové napsat sérii o Rune. Ale to, co z něho vypadlo tentokrát, to jsem si nedovedl ani představit. Tak povrchní a iracionální škvár, bez špetky napětí a plný nesmyslů jsem už dlouho nečetl. Kdybych nechával knihy nedočtené, tohle by rozhodně byla jedna z nich

14.09.2023 odpad!

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Po Vraždách s monogramem, které nesplnili ani nízká očekávání, jsem tomu chtěl dát ještě šanci. Neuměl jsem si představit, že by to mohlo být ještě horší, ale v tomto ohledu mě autorka překvapit dokázala. Motivu, který si na konci vycucala z prstu snad nemohla uvěřit ani ona sama

28.08.2023 odpad!

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Občas Poirota docela vystihla, občas ne. Příběh a psychologie postav bohužel stojí za starou bačkoru. Překombinovaný děj, nepravděpodobný vývoj událostí a jednání osob, to všechno je tam bohužel na denním pořádku. I tak se tam ale našlo pár zajímavých momentů.

20.07.2023 2 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Už je to pár let, co jsme měli možnost se s Lacey potkat, ale to čekání stálo za to. Knížka je výborně napsaná a četla se snad sama Je to něco trochu jiného, než předchozí díly a rozhodně za mě nejtemnější díl ze všech. Nejvíc mě na tom děsí skutečnost, že si umím představit, že se něco takového opravdu stane

28.05.2023 5 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Od Ztichlého domu se mi tahle líbila asi nejvíc :) Velmi čtivá knížka s dobře vykreslenými charaktery, se správně namixovaným poměrem zajímavosti, originality i uvěřitelnosti. Každý má nějakého toho kostlivce ve skříni, každý má své lepší a horší stránky a Blackhurst z toho zvládla namíchat vynikající knihu.

18.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Skvělá čtivá knížka, na kterou jsme od autorky zvyklí. Je ovšem pravda, že jsem během čtení cítil už určitý stereotyp a menší napětí a podle komentářu nejen já. Možná vysoká laťka, možná předchozí díl notně vybočující z řady a možná je třeba se zase trochu posunout z vyjetých kolejí, jak naznačuje i poslední kapitola

08.05.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Hodně zajímavý díl. Hodně odlišný. A možná zatím nejděsivější ze všech

04.01.2023 5 z 5

Menší zlo Menší zlo Timothy Zahn

Rozhodně dobré a důstojné zakončení trilogie. Na múj vkus trochu moc neuzavřených osobních příběhů, ale třeba se Zahn do Chaosu ještě někdy vrátí

25.12.2022 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Čtvrtá opice byla výborná, tak proč to nenechal být a celé to zničil tímhle paskvilem? Nic z toho, co napsal v šestém dítěti nedává smysl. Popírá Čtvrtou opici i zdraví rozum a všechny události a jednání většiny osob jsou zcela iracionální. Chtěl jsem nechst 1 hvězdičku za Neshe a Poola, díky kterým se to dalo aspoň dočíst, ale ne, nejde to

03.12.2022 odpad!

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Docela dobré pokračování. Nebylo to tak originální, jako první díl - konec konců, je to pokračování téhož příběhu - ale pořád napínavé a zábavné. Bohužel konec to strašně zabil :( A to tak, že nemám ani moc chuť, číst závěrečný díl (ale samozřejmě, že si ho přečtu)

06.11.2022 3 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Ne úplně marné, ale ani nijak zvlášť originální ani napínavé. Jedna ze slabších Deaverových serií

23.10.2022 3 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Velmi zajímavý příběh. Už se těším na další díl a větší kousek ze světa FR :)

14.09.2022 4 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Oproti prvnímu dílu už to nebylo ono, ale i přes celkem nezáživný začátek jsem se nakonec začetl. Nebylo to vtipné, spíš bych řekl jednoduché a milé.

10.09.2022 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zajímavý příběh. Hlavně se mi ale líbilo vykreslení postav, které mi přijdou mimořádně věrné. Oproti první knize se v tomto ohledu autor zlepšil hrozně moc

18.08.2022 5 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Můžu říct, že mě pachatel opět pěkně překvapil :) Ale jak řekl Sherlock Holmes: Vyloučíte-li vše nemožné, to co zůstane, byť sebenepravděpodobnější, musí být pravda

04.08.2022 4 z 5

Větší dobro Větší dobro Timothy Zahn

Rozhodně jedna z těch lepších knížek, které v poledních letech vyšly. Jen je škoda, že mezi vydáním 1. a 2. dílu uplynulo tolik času, protože to hodně navazuje

01.08.2022 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jedna z těch knížek, co se četla tak nějak sama :-) užil jsem si příběh i atmosféru a bylo tam dost zvrátú, které jsem nečekal a potěšili mě. Trochu bych vytkl, že v některých bodech se moc opakují věci použité už u prvního dílu, ale chápu, že když to mělo úzpěch poprve, vyzkouší to znovu. Ale já bych spíš radši nějaký progres

07.07.2022 5 z 5

Černý oheň z Byzance Černý oheň z Byzance Dirk Husemann

Označení historický román je tu spíš klamavou reklamou. Historického tam bylo asi tolik, že v Anglii svého času vládla královna Alžběta.
Příběh sám byl docela dobře vymyšlený. Bohužel se ale vleče jak smrad. Autor ho sice dokázal vymyslet, ale prodat ho nedokázal.

06.07.2022 2 z 5

Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře David Allen

Bylo tam pár zajímavých myšlenek, ale většinu času se autor věnoval konstatování zjevného, opakování se a protiřečení. Taky tam bylo pár vyloženě nesmyslů, ale těch nebylo moc. Jako největší přínos pro time-management považuji, že jsem poslouchal audioknihu, místo abych to četl :)

21.06.2022 2 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

A určitě Chapel Croft neleží v Midsomeru? :) Knížka se mi moc líbila, i přes dlouhý a pomalý rozjezd. Když porovnám Kříďáka, Jámu (tu radši nečtěte) a Upálené, vůbec bych nepoznal, že to píše všechno stejná autorka, jak jsou ty knížky každá úplně jiná.

29.05.2022 4 z 5