Fazolka2017 Fazolka2017 komentáře u knih

Putování s oslem Putování s oslem Josef Fousek

Krásné letní prázdninové čtení. Miluju oslíky, takže pro mě jednoznačně hlavní hrdina Honza. Kam nechtěl jet, tam se prostě nejelo, když chtěl přestávku, tak byla přestávka, když si usmyslel, že půjde jinudy, šlo se jinudy - jó, to je oslík. Pánové byli jeho skvělým doprovodem . Milé, vtipné, super.

16.07.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Na toto téma už jsem pár knih přečetla, viděla pár filmů, pár dokumentů. Ale tahle kniha mi ukázala věci, které jsem ještě nevěděla nebo si je nedala do souvislostí. Kompletní příběhy tří židovek od narození, přes bezstarostné dětství, přes období kdy začalo jít všechno do kytek, ale nikdo tomu nechtěl uvěřit, přes "život" v ghettu, koncentrační tábor, nucené práce, transporty, další koncetrační tábor až do návratu...domů ? Domov byl pryč, rodiče pryč, sourozenci, prarodiče, manželé, zkrátka všichni a všechno pryč. A to všechno absolvovaly těhotné ! Pro mě osobně, pro kterou je těhotenství obrovská vzácnost a taky kus tvrdé práce když se nedaří, naprosto neuvěřitelné. Když to porovnám s podmínkami ve kterých se dnes rodí a ještě jsou stížnosti.....Ještě teď si při televizní reklamě na ten nejlepší krém na hebký zadeček miminek vzpomenu na vyhublou ženu rodící na káře plné stejně vyhublých mrtvol, která mohla svoje miminko zabalit maximálně do kusu hadru. Neuvěřitelné. Tyto ženy měly obrovské štěstí a zároveň jsou HRDINKY s obrovskou vůlí žít. Nedokážu si představit zažít jen zlomek toho co ony, přijít o tolik co ony. Smekám. Brečela jsem, přiznávám. Kniha napsaná moc pěkně, rozumné rozvržení faktických informací a příběhu. Autorka odvedla velký kus práce při hledání informací . Skvěle !

24.03.2017 5 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Knihy Evy Urbaníkové jsou pro mě ideální volbou do čekárny u lékaře. Malý formát do kabelky, ze života, často napínavé jak se to vyvine dál, protože člověk má ( přiznejme si to ) škodolibé potěšení z osudů lidí, kteří jsou na tom hůře než my :-) - přečtené na jeden zátah, pokývání hlavou a další knížka do další čekárny.
Konkrétně v této knize mi Martin připadal až moc dokonalý, která normálně uvažující žena by ho pustila k vodě ? A ten konec. Když už jsem příběh dočetla až do finále a nedozvím se, jestli odletěla nebo ne ? ....nemám ráda u těchto minipříběhů jasně otevřené konce, jako když jste už už před orgasmem a pak.........NIC

02.07.2018 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Divný. Nečekaná fantasy, originální, temná, špinavá, brutální.....běhání po úřadech i po smrti.
P.S. Když umře dítě, tak vlastně nemá šanci se samo na správnou loďku dostat ? Přečetla jsem, vracím do knihovny.

02.07.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá kniha ! Velmi čtivá, silný příběh, krásný přebal......Jednání hlavní hrdinky jsem často absolutně nechápala, štvalo mě jak se sebou nechá zacházet, co si nechá líbit, ale poté co se postupně odkrývá její minulost, tak jsem částečně prozřela. Měla jsem přečteno za pár dní a bylo to vrušující, opět něco jiného než obvykle vyhledávám a bylo to jak svěží vítr....a dostala jsem obrovskou chuť vydat se do lesa na houby ( i když patřím mezi ubožáky, kteří jedou na jistotu a berou jen to co nemá chladič ) :-)

02.07.2018 5 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Nemám ráda knihy, filmy, cokoliv se špionážní zápletkou. Nebaví mě to. Agi miluju, zkusila jsem tedy Cestujícího do Frankfurtu. Nedočetla jsem jí z výše uvedeného důvodu. Překombinované, špióni, konspirační teorie, dlouhé rozhovory o něčem tajném a zároveň o ničem. Navíc v prostředí roku 1970, což už prostě není ono. Z úcty k Agátě dávám aspoň jednu hvězdičku.

19.08.2017 1 z 5

Vražedná diagnóza Vražedná diagnóza Ingrid Hedström

Pro mě průměrná detektivka. Začátek slibný, potom mne to napětí pustilo a dočetla jsem jen abych věděla jak to dopadne. Kniha na kterou rychle zapomenu, dočetla jsem před měsícem a už teď, když píši hodnocení tak si nevybavuji nic, čím by mi uvízla v paměti.

16.07.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Napínavé, přečteno jedním dechem, ale mě osobně vadí ta spousta nakousnutých lidských osudů u kterých bych ráda věděla jak pokračovaly, ale mám smůlu. Jednotlivé příběhy převážně pochmurné, nic se nedaří, všechno je šedivé, bez radosti , bez ničeho pozitivního, ani špetka humoru - i kdyby jen ironického...trochu depresivní. Opravdu je život jen samé utrpení ? Další věcí je konec - proč tak otevřený ? Měla jsem skoro pocit, jakoby mě o něj někdo okradl.

16.07.2017 3 z 5

Perfektní nebožtík Perfektní nebožtík Alan Green

Pěkná humorná detektivka. Nebožtík " zemřel dokonale fit " :-) První půlka skvělá, vtipná, druhá už lehce pokulhává. Pozor, SPOILER : Neschopný detektiv, který se hned po příjezdu na ostrov zamiluje do jedné podezřelé, tahá ji s sebou na výslechy ostatních svědků a raději by vědomě obvinil nevinného, než svoji milovanou. Tak tenhle " detektiv" mě štval. Ještě že to za něj vyřešil někdo jiný :-)

29.05.2017 3 z 5

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

Knihy tohoto žánru obvykle nečtu, není to to co vyhledávám. Vnutila mi to sestra. A musím říct, že to bylo , pro mne překvapivě, velmi příjemné čtení a že se mi kniha moc moc líbila. Nathaniela bych občas sice s chutí nakopala do pr... za jeho povýšenost nad námi obyčejnými plebejci , ale Bartimaeus byl naprosto skvělý, vtipný, úžasný, zkrátka jsem ho zbožňovala. Napínavá, vtipná, originální kniha, kterou dopuručuji i těm, kteří prostředí mágů, kouzel a fantazy obvykle nevyhledávají - nebojte se toho, bude se vám líbit ! :-)

01.04.2017 5 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Je mi líto, ale nedočetla jsem. Není co víc dodat.

02.07.2018 odpad!

Český lékař v srdci Afriky Český lékař v srdci Afriky Marcel Drlík

Narazila jsem na knížku náhodou při bloumání v knihovně. Doporučuji ! Zajímavé, poučné, kdo má rad tento žánr, nebude zklamaný. A po přečtení si opět trochu víc vážím našeho zdravotnictví, kde se např. nemusí při operaci lepit chomáček bavlny pod nos. Kdo chcete vědět více, přečtěte si knížku :-)

16.04.2018 5 z 5

A hudba přestala hrát A hudba přestala hrát Leopolda Dobrzenská z Lobkowicz

Haháá ! Vidím, že mám tu čest, napsat hodnocení jako první. Kdybych mohla, dala bych 150%. Ano, asi jsem osobně zaujatá, protože se jedná o "moji" paní hraběnku z "mého" zámku v "mém" rodném městě. :-) Neuvěřitelný životní příběh neskutečně silné ženy, před kterou smekám a klaním se hluboko k zemi. Nedovedu si ani vzdáleně představit, jaké to je prožít to co oni, tolikrát přijít o všechno a znovu a znovu začínat z ničeho, bojovat s předsudky, režimy a na konci, když se po čtyřiceti letech zdá, že si v novém domově konečně vybudovali pevné zázemí pro prožití sklonku života, vrátit se zpět do ČR, do Chotěboře a ve věku, ve kterém většina občanů sedí v bačkorách u televize, bojovat znovu - o navrácení majetku, o záchranu zdevastovaného panství, atd. Jsem ráda, že náš krásný zámek a park je postupně dáván do pořádku, nechátrá a bude předán potomkům Dobrzenských, kteří budou - doufám - pokračovat v díle svých předků. Poznámka na konec : bylo by velice zajímavé, přečíst si tentýž životní příběh z pohledu manžela Leopoldiny - Jendy. Podle knihy to byl stejně výjimečný muž, jako jeho žena. Velice brzy si zopakuji procházku k hrobce Dobrzenských, kde budu tiše rozjímat a pravděpodobně uroním i slzičku.

04.09.2017 5 z 5

Můj kamarád upírek Můj kamarád upírek Angela Sommer-Bodenburg

S Míšou Kuličkou jedna z knih, které jsem v dětství milovala. A stále je skvělá. Krásné ilustrace, příběh, postavy, humor, napětí....četla jsem pořád dokola :-)

20.08.2017 5 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Četla jsem asi po třetí v životě a je to klasika ke které se ráda vracím. Je to prostě Švandrlík, humor, krásná čeština, pohodové čtení. Patřím k těm, kterým se víc líbí kniha než film. Ve filmu hlášky značně očesané a dle mě nevhodné herecké obsazení, které nekoresponduje s popisy osob ve čtené formě. Například knižní Čeněk Dobešek určitě neměl tak vysoustružené tělo jako ten filmový :-)

22.07.2017 4 z 5