Ewinky Online Ewinky komentáře u knih

Útěk Útěk Alice Munro

Čekala jsem od toho trochu víc. Nebyl to můj styl.

08.04.2014 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Bylo to vážně napínavé a nemohla jsem se od toho odtrhnout. A taky dost kruté a drsné, občas jsem z toho měla ošklivé sny, ale stejně si další knihy neodepřu. Nemůžu si pomoct, ale hlavní hrdina mi v něčem připomíná Dr. House :D

28.03.2014 4 z 5

Deník těhotného muže Deník těhotného muže Andrew Cullen

Četlo se to jedním dechem. A já bych jednou uvítala, kdyby se otec mého budoucího dítěte o všechno kolem těhotenství a porodu také tak zajímal.

17.03.2014 5 z 5

Třicátníci na odstřel Třicátníci na odstřel Luděk Stínil

Čekala jsem něco jiného. Dalo se to číst, ale jednou to stačilo.

10.03.2014 2 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Myslím, že název úplně nesouhlasil, ale jinak to bylo čtivé a napínavé dílo.

09.03.2014 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Jedna z nejlepších knih mého dětství.

05.03.2014 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Nic zvláštního. Myslela jsem, že bude lepší než film, ale bohužel. Nakonec je i ten film lepší.

05.03.2014 2 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Obdivuji takové ženy, které se dokážou poprat s osudem. Velmi zajímavá a poutavá kniha.

05.03.2014 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nejen tato, ale všechny knihy od Jane Austen mě nikdy neomrzí. Tato se jí však povedla nejlépe.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Další z knih, která nikdy neomrzí a já ji už mám tak ohmatanou, jak ji čtu dokola a dokola.

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Musela jsem si ji koupit! takový poklad nesmí v mé knihovně chybět!

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dokonalost! Lahůdka mezi knihami! Pralinka, která se sladce i hořce rozpouští na jazyku!

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha, kterou jsem četla už několikrát a nikdy mě neomrzí a vždy v ní naleznu něco nového.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tento příběh jsem si opravdu zamilovala. Četla jsem to skoro bez dechu a dokonce jsem si zabrečela. Mělo to možná droboučké nedostatky, ale nic co by se nedalo skousnout. Psáno velmi čtivým stylem a s citlivostí.

01.03.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Bohužel nic pro mě.... ne, že by mi vadila erotika v knihách, ale příběh nic moc. Nezvládla jsem ani třetinu. Podobné romány jsou nyní v módě, ale já jejich fandou nebudu.

01.03.2014

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Příběh jsem hltala jedním dechem. Nepostrádal nic a byl tak chytlavý, že jsem četla až do rána. Hlavní hrdinka nebyla žádná ufňukaná husička a popis života v Leningradu... tak z toho až mrazilo. Takové příběhy, kde já láska, historie i napětí mám ráda. Můžu jen doporučit.

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Z mého pohledu skvělé čtení, ale první díl mě dostal o malinko víc. Třetí mám zarezervovaný v knihovně a už se nemůžu dočkat.

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Zrovna ji čtu, ale není to úplně ono, stále mě to pořádně nepohltilo a název mi také moc nesedí. Četla jsem už od této autorky lepší kousky.