Evazita Evazita komentáře u knih

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Nápad soužití lidí s vílami se mi líbil. A taky se mi moc líbilo, jak je autorka popisovala s odkazem na přírodní živly. Akorát Stolbenko nemusel žrát tolik prášků a celý příběh nemusel být tak depresivní.

06.05.2019 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Ale jo, bylo to čtivé a mělo to spád.A nic špatného nevidím na tom, že tento díl dějově předchází dílu prvnímu.

14.04.2019 4 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Hlavní motiv absurdní a trošku k smíchu, ale musím uznat, že těmi dopisy mě autor dostal.

14.04.2019 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Přes prvotní přemáhání a víru, že to přece nemůže být tak špatné, jsem se po cca 100 stránkách konečně do příběhu dostala a se zájmem četla osudy námořníků arktické výpravy. Jaký byl však pro mě začátek knihy, takový byl i konec - nebavil mě a bylo už víceméně povinností knihu dočíst. Takže mínus jedna hvězdička za prvních cca 100 stran a mínus jedna hvězdička za cca 100 stran posledních.

29.01.2019 3 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Nikdy se nevracím ke knihám, které jsem již jednou přečetla. Tato kniha mě však TAK zasáhla, že si ji určitě časem přečtu znovu. A ve své knihovničce ji prostě musím mít.

05.12.2018 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Wow, prostě peckovní čtení!

07.09.2018 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

“Světla valem ubývalo. Všude kolem mě naprosté ticho. Mlčenlivost soumraku. Ten okamžik na konci dne, kdy duchové vycházejí ven.”

Jo, mně se to líbilo. Duchařina, detektivka a do toho Devlin...jestli podobný chlap existuje, chci na něho kontakt :-D

14.08.2018 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Tak za mě TOP čtení! A teda na Nobodyho asi už nikdy nezapomenu.

04.08.2018 5 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

"Někde hluboko ve mně, jako Tito z hrobu, vstává starý dobrý vojačisko hrvatska armády a pouští se do práce".

30.01.2018 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nebavilo mě to, ani soudní proces to nezachránil...škoda.

30.12.2017 2 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Poslední třetina knihy to zachránila. No ale ta hlavní hrdinka Joss, to byl docela děs! Nepobrala jsem, z čeho byla pořád unavená, když nic nedělala a všichni ji jen obskakovali.

05.11.2017 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tak úžasně psaný příběh a skvělé vykreslení postav, že doslova slyšíte cinkot rolniček ve víru Sohrábova tance, vidíte jasně prosluněné postavy na polaroidu a vlastně celý děj vám běží přímo před očima.

24.09.2017 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Hmmm, už dlouho jsem se nesetkala s tím, aby kniha měla tak vysoké hodnocení a mně se vůbec nelíbila...

23.10.2016 2 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Za mě je určitě Kruh lepší než Mráz, neboť do tohoto příběhu vnesl J. Hirtman ten správný šmrnc.

14.06.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pěkný, poutavý příběh. Sice jsem si nad knihou nepobrečela, jak jsem očekávala, ale minimálně jsem se zamyslela nad tím, že mám v životě pořád co zlepšovat.

20.03.2016 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Po přečtení této knihy možná pochopíte, proč byl Rudolf H. schopen konat to, co konal. Ač pro některé byla první polovina knihy nudnější, právě o to důležitější je pro pochopení celého jeho charakteru.

18.01.2016 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

No, sice jsem vraha netipla ani v úvodu knihy, a ani ne v polovině knihy... zato tipuji, že mě bude hlava bolet ještě další den. Kniha mě pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem.

11.10.2015 5 z 5

No, není to zase taková pecička, jak všude kolem sebe slyším. Kniha se četla dobře, ale k popukání určitě nebyla.

03.01.2015 2 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Neviděl ji skoro nikdy plakat a myslel si, že se dala do pláče proto, že si vzpomněla na své mrtvé příbuzné. Smrt v táboře však byla něčím tak všedním, že mu připadalo přepjaté, projevovat po tak dlouhé době ještě tolik bolesti. "Nesmíme myslet na to, co bylo," řekl s lehkou netrpělivostí. "Jak bychom potom mohli vůbec ještě žít?"

09.07.2014 5 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Dennis Lehane

Chytlavý příběh a člověk se i zasmál, když si představil bratry Savageovce :-)

21.04.2014 5 z 5