Evazita Evazita komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Ufff, jakožto matka s malým dítětem jsem hodně musela potlačovat slzy. Kolikrát mě napadlo, že snad autorka opravdu přišla o dítě, že tak skvěle dokázala popsat pocity zoufalé matky…
Pro mě je to jedna z knih, na kterou nikdy nezapomenu.

20.06.2021 5 z 5

Hmmm, tak překvapivě jsem z četby zklamaná. Téma je samozřejmě děsivé, ale ty dlouhé proslovy pana Brenskeho mě prostě nebavily.

11.06.2021 1 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

No ty jo! Nečekala jsem, že mě ta knížka bude tak bavit. Tak skvěle popsány myšlenkové pochody jednotlivých postav...úsměvné a tak pravdivé. Neskutečně mě to bavilo.

04.06.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

S těžkým srdcem dávám 3*.
Tak strašně jsem se na 3. díl těšila a prostě...nějak mě to nechytlo, sakra.
Děj mě začal bavit až s nástupem pětadvacítky, přesto však v celém příběhu bylo na mě až moc tajemství, záhad, těžce představitelných a překombinovaných výjevů. Pořád jsem se musela zamýšlet, jak to autorka myslela, a to mě nebavilo.
Závěr knihy mi však říká, že další díl bude zase jízda, takže se samozřejmě na něj už nesmírně těším!

08.05.2021 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Po první kapitole o Mandy jsem si říkala: neee, co to je za trapárnu! Ale pak se to nějak rozjelo a já četla o sto šest! Někdy mě víc bavilo číst o Nickovi, tak jsem přeskakovala kapitoly a četla pouze jeho příběh. Pak se to zase zvrtlo a četla jsem kapitoly pouze o Mandy :-D Ve finále mě to bavilo celé už jenom pro ten nápad s DNA.

28.04.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Někdo tady psal, že na tuto knihu vzpomínat nebude...Tak to já musím říct, že vždy, když uslyším něco o Egyptě, vybaví se mi Sinuhet a jeho neskutečný životní příběh, Kaptah, Haremheb, Aton s Amonem, mladý chetitský princ.
A rovněž nádherná životní moudra, která jsou v knize obsažena.

“Není rozdílu mezi lidmi a každý člověk se narodí na svět nahý a srdce lidské je jedinou mírou mezi lidmi. A nelze měřit člověka podle barvy jeho pleti či podle jeho jazyka, a nelze měřit člověka podle jeho roucha či šperků, a nelze měřit člověka podle jeho bohatství či chudoby - nýbrž jedině podle jeho srdce.”

09.03.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jsem v polovině a vzdávám to. Takový hnus jsem dlouho nečetla.
Spisovatel musí být taky dobrý magor!

No dobře, dočetla jsem to...zvědavost mi nakonec nedala spát! A dokonce mi samotný závěr vyloudil úsměv na rtech :-)

31.12.2020

Dávám 5* už jenom proto, že mu fandím od té doby, co jsem o něm poprvé slyšela!

29.10.2020 5 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Jááá nevím...nakonec jsem se začetla, ale skoro všichni mi lezli neskutečně na nervy. Blbka Angie s oslovením “andílku”, divná Ruby a ti dva pošuci jakbysmet. Navíc PJ, který už v šesti měsících sám seděl, sám si hrál, jedl sušenky a spal celou noc??? No jasně!

08.10.2020 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět přečteno jedním dechem!
4* však dávám za až moc dokonalou Ilan, která by to vše ve 13 letech prostě nedala ani boha :-)

20.07.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Miluji pětadvacítku, miluji Nasterey! Ještě že existují eKnihy, takže si další díl mohu hned stáhnout...jinak bych snad běžela v tom dešti do knihkupectví :-)

16.07.2020 5 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Krásný příběh, který je určen těm, které fascinuje hvězdná obloha!

09.07.2020 5 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Mně se to líbilo, a to dost. Bylo to úplně něco jiného, než jsem zvyklá číst. Ještě že mě neodradily první stránky, po kterých jsem chtěla knihu odložit! A kdyby příběh nepokračoval epilogem, tak bych snad byla nadšená ještě více!

“Kdybych věděl, že stojím na zásadní životní křižovatce a že si mohu zvolit jinou, správnou cestu, nebyl bych člověk, ale boží syn.”

17.06.2020 5 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Na to, že jsem si knihu mohla stáhnout zadarmo, supr čtení.

07.06.2020 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Bohužel...nějak mě to vůbec nechytlo. Mnohdy jsem se ztrácela v tom, kdo co zrovna vypráví, život v Indii mě nebavil vůbec, takže v polovině knihy jsem čtení chtěla vzdát. Nakonec jsem knihu dočetla s přeskakováním kapitol, abych se aspoň dozvěděla, jak to celé s rodinou dopadne.

30.11.2019 2 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Tu knihu nelze hodnotit...nemám slov.

21.10.2019

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

No nevím...ale po dlouhé době se mi stalo, že mě děj rozčiloval a ke konci knihy jsem už jen kroutila hlavou nad postoji a debilitou některých postav. Jak slibný byl rozjezd, tak otřesný byl konec!

11.09.2019 2 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Nebavilo mě to. Čekala jsem úplně něco jiného :-(

29.08.2019 2 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Krásné odpočinkové čtení.

07.08.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

To je přesně ta kniha, kterou čtete a čtete a čtete a nic jiného vás nezajímá.

27.07.2019 5 z 5