Evazita Evazita komentáře u knih

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Mínus jedna hvězda za ty masakry. Jsem žena, takže řezání hlav apod. prostě nemůžu.

19.01.2024 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Opět skvělá kniha, byť tentokrát s docela smutným příběhem. Jak je trefně uvedeno v popisku, je to příběh o bezmoci dětí ve světě dospělých a o bezmoci dospělých vůči svým vlastním představám o štěstí.

22.11.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Asi jsem knihu četla v nějakém přecitlivělém období, ale za mě teda hodně povedený kousek. Eleanor byla prostě skvělá, její minulost jsem probrečela, a tak nějak celý román na mě dost zapůsobil. Opět jsem se utvrdila v tom, že knihu musíte číst ve správnou dobu, aby vás chytla za srdce.

31.07.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

(SPOILER) Nemůžu si pomoc, ale ta kniha se měla jmenovat jinak. Díky tomu titulu byla tak strašně předvídatelná, že vám bude hned jasné, kdo, co a proč.
Jinak si neumím přestavit nechat se vézt na kole či běhat po nemocnici zmlácená, se zlomenými žebry a nosem. To teda není žádné hrdinství.
Ale jako jo, věřím, že mnozí čtenáři budou z knihy nadšení, spisovatelka chce čtenáře ohromit.

27.04.2023 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Určeno pro děti a mládež? Je mi skoro 40 a bavila jsem se neskutečně. Super příběh!

07.04.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tak toto by měla být povinná literatura všech ´´tatínků´´.
Naprosto skvěle napsaná kniha z reálného rodinného života, že nemám slov! Paní Soukupová, děkuji.

´´No jo, Richard má pohodičku, může si plavat, jak dlouho chce, Alice se přece o děti postará, jako doma .´´

20.03.2023 5 z 5

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Nehodnotím. Asi jsem příběh četla ve špatnou dobu nebo ve špatném rozpoložení. Anebo nepatřím mezi ty ´´kdo ten příběh zná, ví, o čem je´´.

12.03.2023

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

No ty jo, tak toto byl přesně můj šálek kávy! Strašně moc mi sedí typ humoru, který se celou knihou prolínal, takže jsem se po dlouhé době při čtení opravdu bavila.
Po eskapádě v hotelu se příběh už trošku táhl a spíš se celý děj dával tak nějak do klidu, ale i tak dávám plný počet. Doufám, že autorka čím nejdřív vydá další knihu.
P. S.: Taky jste si šáhli na oční víčko?

04.02.2023 5 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Přikláním se k negativnímu hodnocení. Toto byla opravdu hrozná slátanina. Divím se, že jsem knihu vůbec dočetla.

24.01.2023 2 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Většinou bývají další díly nějaké knižní série horší než první díl. V tomto případě mi připadá, že je tomu přesně naopak. Takže za mě - nejlepší naposled!

24.10.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Naprosto skvělá kniha. Přečtěte si ji!

“Nic víc po tobě tenhle sport nechce. Jen všechno, co máš.”

“Je to jenom hra. Umí jenom změnit život.”

06.09.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorčiny romány jsou vždycky tak osudově nešťastně zamotané, že by pak z toho člověk pořád jen brečel.

“Tak to asi je, že člověk touží po štěstí, a teprve při pohledu zpátky si uvědomí, že šťastný vlastně byl.”

21.07.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Wow, dost povedené! Po dlouhé době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Céčka mě prostě baví!

04.07.2022 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Věděli jste, že v jediné hrsti lesní půdy je víc živých tvorů než lidí na naší planetě?

29.06.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Strašně ráda čtu autorčiny články v Magazíně MF Dnes. Jakmile jsem se dozvěděla, že vydala knihu, celá nadšená jsem si ji hned stáhla. A nelituji! Do životních osudů Řeků jsem se tak vžila, že si teď připadám, jak bych se snad v Řecku narodila. A to jsem tam nikdy nebyla.
Každopádně po přečtení knihy vím jedno jistě - chci do Pargy!

09.05.2022 5 z 5

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

V polovině knihy četbu odkládám. Připadám si, jako bych četla nějaké úvahy blázna.

03.03.2022 1 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Smutné, depresivní, okopírované, ale přesto dosti napínavé.
Pokud však máte malé děti, knížku nedoporučuji. Mám malou dceru a je mi z toho příběhu tak nějak blbě.

16.11.2021 3 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

To nejlepší na konec? No, ani ne. Přestože celá série je má srdeční záležitost a mnohdy některé scény byly opravdu děsivé, tak mi něco na tomto díle vadilo. Možná neustálé přemýšlení Amelie coby kdyby, nebo úplně zbytečná tajemství, která tajemstvími vůbec nemusela být, anebo možná docela trapný důvod odloučení a zasnoubení Devlina.
Navíc, do samého konce jsem nepochopila, proč tam to Zlo bylo…

23.08.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

JO, tak tohle byla jízda! Kdo má rád duchařinu, tak ho to prostě musí bavit.

13.08.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ach, malá Kyo! Ještě dlouho Tě budu vidět, jak pluješ sama samotinká svou milovanou bažinou.
Úžasně napsané, nádherná kniha!

21.07.2021 5 z 5