Evaneva Evaneva komentáře u knih

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Tuto poučnou místy až depresivní knihu doporučuji všem, kteří uvažují o adopci dítěte romského původu. Geny se zkrátka nezapřou, ať je výchova těchto dětí sebelepší. To není rasismus, to je realita.

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Do knihy se toho vešlo opravdu hodně. Láska, nenávist, žárlivost, problémy s drogami, pracovní úspěchy, atd. Myslím, že ne nadarmo se říká, že co tě nezabije, to tě posílí...

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha určitě stojí za přečtení! Zajímavé je prolínání různých časových i dějových rovin. Je třeba jí číst v krátkém čase, jinak se v ději i v postavách budete ztrácet. Trochu mi trvalo, než mě "chytla", ale pak už jsem četla jako divá.

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Volné pokračování se dle mého názoru povedlo. Kniha je poutavá a čtivá.

19.12.2017

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Romantický příběh s nečekanými zvraty. Nejprve jsem viděla před mnoha lety film, ale kniha je mnohem lepší.

19.12.2017

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh s nečekanými zvraty. Určitě stojí za přečtení.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Lehké eroticky laděné čtivo, které je slabší esencí Padesáti odstínů šedi.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha opravdu stojí za přečtení! Místy jsem slzela smíchy. Nehledejte žádné duchaplné myšlenky, ale odreagování zaručeno.

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Další kniha od této slovenské autorky, která vypráví příběh ze života. Takové příběhy se odehrávají mezi námi a kolikrát o nich ani nevíme...

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Drsný příběh z vlastního života autorky mě velice oslovil. Myslím, že tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo uvažuje o adopci...

10.05.2017

Sakra, chlapi, proč mě nechcete? Sakra, chlapi, proč mě nechcete? India Knight

Úžasná vtipná kniha pro odreagování.

17.01.2018

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Moc pěkná čtivá detektivka s nečekaným rozuzlením.

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Není všechno zlato, co se třpytí aneb za peníze si štěstí nekoupíš. Hlavní hrdinka zažívá prozření až ke konci knihy, čekala jsem, že to tedy bude dřív. Trochu mě dráždila ta její panovačnost a sobectví.

Krákorám Krákorám Tereza Boučková

Jednoduché, krátké, úsečné ale výstižné věty tvoří příběh o mladé ženě.

19.12.2017

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný příběh o lásce, která postupně vypluje na povrch.

19.12.2017

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Kniha lehkého žánru na odreagování a relaxaci.

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Jednou jsme dole, jednou nahoře. Tak bych asi shrnula děj knihy. Poučí nás o tom, že zdraví máme jenom jedno a nezáleží na tom, jestli nemáme vyleštěná okna a umytou linku. Hlavní hrdinka přehodnotí svoje priority až když přijde těžká nemoc.

19.12.2017

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Romantika, dobrodružství, láska, nenávist prostě vše, co do románů Hany Marie Kornerové patří. Pěkná čtivá kniha.

19.12.2017

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Pěkný příběh s neotřelým dějem a šťastným koncem. Tak to má být! :-)

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Tuto knihu jsem dočetla jen proto, že jsem chtěla přečíst nějakou knihu od Michala Viewegha, byla jsem zvědavá na jeho styl a asi jsem si nevybrala úplně dobře. Moc humoristicky román nepůsobí, utápěla jsem se v něm a četlo se mi velice ztuha.