Dokonalá nevěsta

Dokonalá nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105437/bmid_dokonala-nevesta-oMm-105437.jpg 3 256 70

Příběh plný tajemství a úskalí lásky V osmnácti je onoho nádherného oxfordského léta Milly ochotná téměř k čemukoli, a když se jí Allan, který se stal součástí jejího nového vzrušujícího života, zeptá, zda by si ho nevzala, aby mohl zůstat v zemi, nezaváhá ani na vteřinu. O deset let později je Milly někdo naprosto jiný. Je zasnoubená se Simonem – bohatým, seriózním člověkem, který ji považuje za téměř dokonalou ženu – a čeká ji obrovská a nákladná svatba. Svá tajemství v sobě uzamkla tak bezpečně a hluboko, až se téměř sama přesvědčila, že neexistují – dokud ji pouhé čtyři dny před svatbou minulost nedohoní.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

The Wedding Girl , 1999

Ála1968
02.04.2024 4 z 5

Mě se to líbilo,bylo to hezky propracované, krásně zamotané a nemyslím si, že to bylo hloupé a naivní.Za mě se to četlo velmi dobře a lehce, samozřejmě s krásným koncem

TVer
17.08.2023 2 z 5

Nějak nadšená jsem nebyla. Z postav se mi nelíbila ani jedna, každý se tam choval jako malé rozmazlené dítě. Simon od začáku působil jako hlupák s nosem nahoru. Ten jeho komplex méněcennosti byl poměrně trapný. Zápletka jako taká nebyla vůbec uvěřitelná, jakože by si někdo někoho vzal a pak si řekl, že se to vlastně nestalo, takže to nemusí řešit mi připadá úplně na hlavu.
Bohužel to ani nebylo vtipné.

denča1000
18.02.2022 4 z 5

Poměrně oddechový trošku zapletený román.

vivalamuff
23.09.2021 3 z 5

Takové dost těžko uvěřitelné. Už jsem si sice zvykla, že autorčiny hlavní hrdinky jsou poněkud "mimo", ale někdy co je moc, to je moc :-D zase si dám od Kinselly na chvíli pohov. Určitě jsem na ni nezanevřela, najdeme v její tvorbě fajn příběhy, ale tenhle mezi ně nepatří.

Zlatinka.Emilly
28.11.2020 4 z 5

Docela se mi to líbilo, jen takový fofr na závěr, čekala bych ale něco víc o Esme, Rupertovi a dalších postavách.

Jájinka
26.11.2020 1 z 5

Dočetla jsem s přemáháním, nuda,žádný vtip, nečtivé. Jako by to ani nepsala Kinsella.

elotriel
10.10.2020 4 z 5

Napřed se mi co čtení moc nechtelo, ale z knihy se vyklubal příjemný románek, který se hezky četl. A nakonec jsem ho přečetla jedním dechem.

Zuzana207
29.09.2020 3 z 5

Po prečítaní knihy Dokážeš udržať tajomstvo? som bola veľmi zvedavá na ďalšiu príjemnú a zábavnú oddychovku od tejto autorky. Ale v tomto prípade sa veľká zábava nekonala. Začiatok knihy bol nemastný - neslaný, do čítania som sa nútila a miestami uvažovala, že knihu odložím. Hlavnej hrdinke ani niekoľkoročný časový posun neubral z naivity, čo podľa mňa dosť príbeh brzdilo. Ešteže čitateľa držali nad vodou osudy ďalších postáv. Asi v polovici knihy začali postupne vyplavovať na povrch rôzne tajomstvá a prepojenia osudov a kniha získala potrebný šmrnc.

Zuzana207
29.09.2020 3 z 5

cukrovka
07.08.2020 3 z 5

Tuto knížku řadím mezi slabší od této autorky. Hlavní hrdinka mi přišla naivní a dětinská, ale situaci zachraňovali ostatní postavy. Příběhu také pomohlo vyprávění z několika pohledů. Byli tam i zajímavé myšlenky. Jednou z hlavních je, že neupřímnost k druhým a hlavně k sobě samému může zničit vše na čem nám záleží.

YA-girl
13.05.2020 3 z 5

Očekávala jsem takový ten živější, jiskrnější vypravěčský styl, jaký znám z "shopaholic série", ale i tak jsem byla příjemně překvapená :). Děj románu se odehrává v několika dnech těsně před megasvatbou. Díky vyprávění v er-formě nebyla kniha až tak záživná, ale zvolený vypravěčský styl zase umožnil na celý příběh nahlédnout z pohledu mnoha zúčastněných postav. Myslela jsem, že linka příběhu bude jednoduchá a přímočará, ale překvapilo mě tam několik neočekávaných, přesto krásně uvěřitelných zvratů nebo třeba změn v uvažování postav.

Allys
24.04.2020 2 z 5

Príbeh začal celkom zaujímavo, ale časom ma hlúposť a primitívnosť hlavnej hrdinky začala iritovať. Tak v polovici som už nemala chuť knihu dočítať vôbec, zachránili to však ostatné postavy, ktoré boli sympatickejšie. Bolo tam zopár rozhovorov so zaujímavými myšlienkami (avšak nikdy nebola ich súčasťou Milly :-D ) .Čakala som oddychový, nenáročný príbeh, možno trochu humorný, ale nečakala som, že hlavná zápletka bude fakt z čistej hlúposti nejakej dievčiny a vtipné to teda nebolo, skôr na zaplakanie, že toto snáď nie je ani možné :-D

DanaKa81
27.02.2020 4 z 5

příběh dokonalé nevěsty mi přišel docela originální, krásná oddechová četba. Určitě autorku nezavrhnu a v budoucnosti si od ní přečtu i něco dalšího

Kerberos
17.01.2020 4 z 5

Moje první knížka od Kinselliové.Za hloupost se platí,hlavní hrdinku dostihne těsně před svatbou chyba z mládí.

Slůník
17.11.2019 4 z 5

Velmi příjemná oddechovka!

Joyce24
15.08.2019 2 z 5

Velmi slabá knížka od této autorky, už jsem četla lepší. Naivní hlavní hrdinka mi lezla na nervy a dočetla jsem jen proto, že nemám ráda nedočtené knížky.

Gabca1990
03.06.2019 3 z 5

Od této autorky jsem četla i lepší, ale oddechová knížka, která určitě neurazí

iiiccc
23.01.2019 odpad!

Příběh dospělé ženy chovající se dětinsky, která není schopná nepříjemné věci dotáhnout do konce. Výsledkem tohoto přístupu jsou naprosto zbytečné komplikace provázející celý příběh, který působí jako kdyby autorka samotnou postavou Milly pohrdala a jejím jediným cílem bylo ji ještě víc ponížit. Nejslabší dílo této spisovatelky.

2368
06.01.2019 2 z 5

Upřímně, nic moc .. četla jsem už lepší. Chvílemi jsme měla chuť ani nedočíst :-(

sestricka1
02.10.2018 3 z 5

Autorku mám ráda, ale tento děj je až příliš k neuvěření. Až když jsem nad obsahem přestala hloubat a jen si užívala romantického ducha knihy, tak se to dalo celkem pěkně číst.

manželství rodinné vztahy

Sophie Kinsella (p)