Evaho73 Online Evaho73 komentáře u knih

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

A mne sa naopak tento diel páčil najviac. Príbeh bol hravý, vtipný so známymi ústrednými postavami, z ktorých vyžarovala neskutočná chémia. Tým, že sa obidvaja aktéri objavovali naprieč celou sériou, už som poznala ich " vzájomnú averziu" a rozmýšľala, ako sa autorke podarí ich dať dokopy.

02.10.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Drsné, brutálne a zvrátené scény, pri čítaní ktorých mi naskakovali zimomriavky.
Opäť som dostala 2 v 1, čiže sa tu riešili dve zápletky, vyšetrovanie ktorých sa presúvalo od jedného detektíva k druhému.
Postavy sú celkom dobre psychologický vykreslené a práve tento aspekt ma nútil prevracať stránky jednu za druhou, o čom svedčí aj fakt, že som knihu prečítala za dva dni.

29.09.2023 4 z 5

Princ Princ Devney Perry

Aj v tomto prípade si pochvaľujem pútavý príbeh, romantickú zápletku a dobre vykreslené postavy.

Príbeh mi prišiel vzrušujúci a plný zvratov, kde som bola vtiahnutá do deja hneď od začiatku a na prekvapenie si udržal moju pozornosť až do konca.
Romantická zápletka je postavená na silnom vzťahu medzi hlavnými postavami, ktoré boli charizmatické a ich vzťah vyznel celkom realistický a upokojujúco. Autorka im dala hĺbku a čitateľ sa s nimi dokáže ľahko stotožniť.

26.09.2023 4 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Knihu Princezná som si prečítala a musím povedať, že ma opäť zaujala. Zápletka bola napínavá a pútavá, postavy boli dobre vykreslené, atmosféra z prostredia motorkarského klubu presvedčivá a páčil sa mi aj štýl autorky, ktorý je vtipný s vyrovnanou dávkou irónie a emócií. Určite odporúčam všetkým fanúšikom romantických príbehov a teším sa na ďalší diel tejto série.

22.09.2023 4 z 5

Rubínová zář Rubínová zář Virginia Cleo Andrews

Táto kniha je ľahko stráviteľná a nezanecháva priestor na hlbšie zamyslenie. Príbeh sa nezameriava na morálne dilemy, ale na vzrušujúce zápletky a prekvapivé zvraty. Čitateľa tak síce skôr vtiahne do deja a núti ho reagovať na udalosti, ale na druhej strane ho to nepodnecuje k vlastným úvahám.
Osobne som to vnímala ako veľký nedostatok, ktorý je zároveň dôvod, prečo momentálne neplánujem čítať ďalšie časti tejto pentalógie.

19.09.2023 3 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Príbeh je trochu presladený, ale je aj návykový.
Čitateľa zaujme dobrodružstvom, láskou a šťastným koncom. Navyše sa tam vyznávajú hodnoty priateľstva, tolerancie a rodinnej súdržnosti.
Odporúčam ako novodobú odľahčenú rozprávočku pre dospelých.

15.09.2023 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Podľa môjho názoru tkvie úspech tejto série hlavne v skvelej propagácii amišskej kultúry.
V tejto časti o trochu viac vynikol práve kontrast dvoch rozdielnych kultúr, ale hlavná postava sa opäť v obidvoch dokázala naozaj dosť vierohodne orientovať.
Kto je vlastne hlavná postava ?
Kate Burkholder, náčelníčka polície v mestečku Painters Mill v Ohiu. Kate je bývalá amiška, ktorá prežila útok sériového vraha, keď bola ešte dievča. Teraz sa musí vyrovnávať s minulosťou a riešiť zločiny, ktoré sa týkajú amišskej komunity.
Pridajte k tomu záhadnú a napínavú zápletku, kde sa rieši korupcia s prepojením na minulosť a spokojnosť čitateľa je tu opäť zaručená ;-).

12.09.2023 4 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Po prečtení prvého dielu som čakala neskutočne divokú jazdu... Ukázalo sa však, že v tejto časti išlo skôr o jazdu vyhliadkovú. Král zanechal veľa otázok, ktoré Rytíř zodpovedal. Nevadilo mi pomalé tempo, naopak to bolo príjemné, a vzhľadom ku vzťahu Gen a Isiaha vhodné. Čo trochu u mňa narušilo celkový dojem bola až prílišná snaha o drámu a tajomno. Inak celkom dobra oddýchovka to bola.

09.09.2023 4 z 5

Hostinec Jamajka Hostinec Jamajka Daphne du Maurier

Ak sa mi tento román tak páčil, bolo to nepochybne kvôli tajomnej atmosfére, ktorú má. Je to druhá kniha, ktorú som od autorky čítala a je mi jasné, že chcem pokračovať v čítaní všetkého, čo napísala, pretože sa zdá, že jej romány majú schopnosť zaujať hlavne priaznivcov dobrodružstva a napätia.

Najviac sa mi páčilo, akým spôsobom Daphne du Maurier rozpráva tento príbeh, pričom jej jazykový štýl je jednoduchý, no zároveň veľmi pútavý. Zaujali ma hlavne opisy pustých, sivých a studených vresovísk evokujúcich pocity osamelosti, strachu a neistoty. Trochu ma sklamala romantická línia príbehu, kde som očakávala iný vývoj a nie tak urýchlený koniec.

04.09.2023 4 z 5

Lietajúca lekárka Lietajúca lekárka Barbara Bickmore

Tento príbeh by som odporučila tým čitateľom, ktorí majú v obľúbe ľahké nenáročné a odpočinkové čítanie, kde je bonusom atraktívne prostredie.
Viac za tým nehľadajte.
Za mňa knihu hodnotím, ako príjemný a nenäročný relax počas dovolenky.

02.09.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Sudetský dům je pozoruhodný literárny počin. Hoci autor deklaruje, že ide o fiktívny príbeh, dosť vierohodne sa mu podarilo zachytiť spoločenskú atmosféru a mentalitu ľudí počas druhej svetovej vojny a tesne po nej.
Nebojácne sa pustil do takej kontroverznej témy, akou je odsun sudetských Nemcov.
Nastoľuje sa tu otázka či je kolektívna vina dostatočným ospravedlnením za skutky páchané na obyvateľoch nemeckej národnosti tesne po skončení druhej sv. vojny. Dejiny ukázali, že ľudia sú rovnakí na jednej alebo druhej strane, ale okolností, v tomto prípade vojna, z nich na oboch stranách urobila monštrá, ktoré sa v záujme veci neštítili ničoho ani siahať na ľudské životy.

30.08.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

Král od Devney Perry vás zavedie do exotického a pútavého sveta motorkárskeho klubu plného klamstiev, podvodov a tajomstiev, kde samozrejme nemôže chýbať vášnivý románik dvoch ľudí s úplne rozdielnym pohľadom na svet. Komplexný dej v kombinácii so zaujímavým štýlom písania a detektívnou zápletkou si dokázali získať moju pozornosť.
Skvelý začiatok vzrušujúcej série, ktorú by som odporučila fanúšikom romantiky a tajomna.

28.08.2023 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Mám za sebou prvú skúsenosť s autorkou a moje dojmy sú trochu rozpačité.
Je to dlhá kniha s príbehom, ktorý má veľa prvkov, záhad, intríg, romantiky, ktoré vás síce nútia pokračovať v skúmaní, pretože na konci každej kapitoly sú odhalené informácie, ktoré menia to, čo ste predtým tušili, ale...
Možno som ohľadom na super recenzie očakávala oveľa dokonalejšie literárne dielo, ako som ho v konečnom dôsledku vnímala.
Určite sa mi páčil jazykový štýl autorky s krásnym opisom prostredia a jednotlivých scén príbehu, ktoré spolu vytvárali dokonalu atmosféru. Na môj vkus mi do toho nesadol spôsob, akým boli vyprofilované postavy príbehu, ktorých charakter bol neosobný a nevedela som sa s nimi stotožniť. Možno aj z toho vyplýva moja rozpačitosť a nie úplne stopercentná spokojnosť.

24.08.2023 4 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

"Dni opustenia" považujem za psychologický horor vo všetkých ohľadoch. Štruktúra rozprávania a prvky sú viac-menej rovnaké: úzkostná atmosféra, rýchle tempo, fyzická degradácia, duševné poruchy, existenciálny nepokoj, vnútorný strach. Skrátka zlo života. Čítajte na vlastné riziko.

19.08.2023 3 z 5

Smaragdová jeskyně Smaragdová jeskyně Ann Maxwell

Chcela som niečo oddychové, tak som siahla po tejto knihe.
Viem, že spadá do kategórie "červená knižnica" a moje očakávania neboli vysoké, ale autorka ma v tomto prípade naozaj sklamala. Romantická dejová línia bola totálne klišé a tá druhá týkajúca sa speleológie alebo jaskyniarstva mi prišla ako okopírovaná z odbornej literatúry. Dokopy mi to spolu pôsobilo veľmi nesúrodým dojmom. Najviac mi chýbala autentickosť aj keď to bol iba fiktívny príbeh.

17.08.2023 2 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Keď autor vie písať a zapojí vás, okamžite to pochopíte, hltáte stránky, nevnímate okolie, hodiny utekajú a chcete, aby ste mohli zastaviť čas, aby ste tú knihu nedočítali do konca.
Asi toto všetko som cítila pri čítaní oboch kníh z tejto série, a podľa mňa je ich autor jeden z najtalentovanejších autorov psychologických thrillerov vôbec.
Myslela som si, že prvý diel už nič neprekoná, a namiesto toho ma tento druhý ešte o niečo viac pohltil svojím silným, rozhodným a intenzívnym štýlom jazyka. Okrem toho, že ma autor dokázal udržať v napätí až do poslednej stránky, rovnako ma dokázal aj prekvapiť.
Teším sa na ďalší diel !!!

13.08.2023 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Najzaujímavejšia je situácia, v ktorej sa ocitla hlavná postava príbehu.
Inak kniha je po čitateľskej stránke celkom atraktívna  vzrušujúca, ale celá zápletka príbehu je predvídateľná a na môj vkus málo rozvinutá. Navyše hlavná ženská postava si mňa osobne svojim charakterom nezískala. Celkovo knihu radím do kategórie ľahké odpočinkové čítanie, ktoré síce neurazí, ale ani nenadchne.

09.08.2023 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Jedinečný námet zatienilo nepodarené spracovanie, čo je na škodu. Stanislawa Leszczynska je bezpochyby zaujímavá historická osobnosť, ktorá by mala byť svojím presvedčením a postojom, príkladom aj pre súčasnú generáciu. Žiaľ v tejto knihe jej svedectvo vyznieva dosť chaoticky.
Neviem, mala som dojem, akoby autorka všetky zozbierané dôkazy a fakty zoskúpila štýlom hala - bala a výsledok mi skôr pripomenul fikciu ako literatúru faktu.

05.08.2023 3 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Skvelá história, veľké umenie, nezištná láska a veľká odvaha v príbehu založenom na faktoch o  žene, ktorej odvaha umožnila zachrániť tisíce umeleckých diel ukradnutých nacistickým Nemeckom.
Román Natashe Lester oživil tak trochu zabudnutý príbeh Rose Vallandovej, pochovanej v historickom toku udalostí. Autorka pomocou zdrojov a archívov oživila tieto roky, vojnový Paríž a postavy spôsobom, ktorý by mohol podporovať Roseine tajné aktivity. Je to šikovná zmes fikcie a skutočnosti, zdramatizovaná a vyfabulovaná tak, aby podnietila záujem čitateľov nielen o túto knihu, ale aj históriu s ňou spojenú.
Odporúčam.

02.08.2023 5 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Štýl a jazyk, ktorý autorka používa je veľmi ľahký a jednoduchý vďaka čomu sa kniha číta veľmi rýchlo. Príbeh je celkom dobre napísaný, ale predvídateľný. Dejové línie sa odohrávajú z pohľadu oboch postáv, čo čitateľom umožňuje lepšie spoznať ich pocity, myšlienky a postoje.
Odporúčam ako nenáročné oddychové čítanie pre romantické dušičky.

29.07.2023 4 z 5