Eva514 Eva514 komentáře u knih

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Přijde mi,že autorka už neví o čem by psala. Polovina knihy je jen o tom jak se hlavní hrdinka cítí. Je to už pořád dokola , což mě přestává bavit. Navíc ani vztah mezi hlavními hrdiny se nijak nevyvíjí.V této knize mi ani nepřijde,že by bylo nějaké vyšetřování pořádné. Je to spíš o hlavní postavě než o případě. Navíc jak už zde někdo psal, za chvíli budou mít po celé komunitě. Na to,že městečko má kolem 5tis. obyvatel to tam umírá jak na běžícím páse :D A na to,že mají být Amiši mírumilovní tak knihy ukazují pravý opak, co všechno dokáží.Tak jako "normální" lidi.

12.02.2019

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Je to má druhá kniha od autorky. Tady už mi trochu vadí, jak se pořád vracíme k tomu co se jí stalo. Je to stále dokola, což už by nemuselo být. Kniha se čte jinak velmi dobře a baví mě, jen mi někdy hlavní hrdinka přijde trochu "hloupá" a taky "zapomětlivá". Což mě ke konci khiny docela rozčiluje, že nevidí kdo je pachatel, přitom je to tak jasné :D

07.02.2019

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Na můj vkus je v tomto díle až moc postav, jmen, cizých názvů...Navíc přeskakuje z děje do děje... Je to na mě už docela zmatené. Navíc v některých kapitolách se vůbec nic neděje. Zatím za mě se tento díl nejhůř čte.

15.11.2019

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Asi budu opakovat, co už zde někdo napsal. Kniha byla zbytečně zdlouhavá. Uprchlíci a děj z minulosti , mi tentokrát moc smysl v této knize nedávaly. Podle mě jen chtěla natáhnout knihu ať má co nejvíc stran, protože tyto dva příběhy, pro mě byly v knize úplně zbytečné. Ten konec??? To už bylo trochu moc, jestli chtěla autorka poukázat na to co se ve světě děje, dobře,ale nějak by mi to tam nechybělo. Jinak jsem to přečetla a nemohla se odtrhnout,ale.....

06.11.2018

Dvanácté zlo Dvanácté zlo James Patterson

Tak touto knihou s touto sérii končím. Na další díly už nemám. Je to román místo detektivky,všude jen samé ženské. Vyšetřování na začátku a na konci, pořád jen neví a najedou to nějak rozlousknou.A ta omáčka kolem všeho je prostě pro mě uplně oničem.Přecházím opět na Deavera..

07.05.2019

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

Přečetla jsem nejdříve sérii Willa Trenta, takže mě kniha nepřekvapila. Nemyslím si,ale že se spisovatelka trefila do návaznosti těchto sérii. V Trentovi bych řekla,že neodpovídají události některé co byly v této serii. Např. už jen věk hlavních hrdinů, Rozvod? atd... Jinak série není tak dobrá jako Trentova. Je zde hodně o hlavních hrdinech,ale bohužel pro mě je to na škodu. Když chci detektivku , nestojím o to abych polovinu knihy čítle o vztazích a románcích a o tom jak se kdo cítí.. pro mě to bylo hodně na obtíž.

21.03.2019

Oběť Oběť James Carol

No kdyby byla kniha o polovinu kratší asi by se vůbec nic nestalo, některé pasáže tam ani nemusely být.
Četla se dobře,ale předchozí díly mnohem lepší

14.11.2018

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Tak právě jsem začala tuto knihu číst. První díl jsem přečetla během 2 dnů. Super kniha. U této knížky se nemůžu zbavit dojmu,že už jsem něco podobného četla. Velmi mi to připomíná děj Jack Reacher... tak nevím :D Přišel jste někdo na to, jak se Taylor jmenuje?:D Nechápu, že mu to nedošlo.. já na to teda přišla :D

09.11.2018

Levhart Levhart Jo Nesbø

Čte se dobře,ale čekala jsem víc podle recenzí od Harryho Hola. Né že po každém malém nezdaru se půjde opít jaký je to "chudáček"
Navíc styl psaní se opakuje. Pak ty ukvapené závěry tak jako ve Sněhulákovi.
Na to jaký expert to má být mi to přijde přehnané.

20.10.2017

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha se mi líbila,ale na mě až moc dlouhá. Snad v půlce jsem už věděla kdo je pachatel.
Dobře se čte, budu číst i další díly,ale četla jsem i lepší série: Lincoln Rhyme, Eva Dallasová, Robert Hunter, Pendergast ........

17.10.2017

Bílá cesta Bílá cesta John Connolly

Nepřečetla jsem ani půlku... Tuto sérii odkládám na neurčito. Vůbec mě to nebaví, nedokážu se začíst. Autor patlá páté přes deváté. Vůbec jak kdyby neumí psát fantasy.. nehodí se mi to vůbec k té sérii.. Nevím no. Za mě velké zklamání a jdu číst něco jiného .

14.10.2019

Vražedná povaha Vražedná povaha John Connolly

Já nevím,ale mě to prostě přijde jak komedie. Bird umí akorát tak okecávat všechno a nebo vidět duchy. Nevím co si o této sérii vůbec myslet. Zničeho nic je z něj vrahoun, všichni ho znají, všichni se ho bojí. Přitom zabil na wc nějakého pobudu a jinak zabil v sebeobraně. Pořád ze sebe dělá chudáčka.. Když už se příběh konečně rozjede, tak za pár stránek zase nevíte kde jste, protože tam jsou zase sáhodlouhé popisky oničem ... Jak to tady někdo srovnává s hororem atd.. tak to jako vážně nééé chvilkama to možná je thiller, ale to fakt jen chvilkama..Jako číst,se to dá,ale..... snad brzo najdu nějakou lepší sérii..
Jestli si myslí spisovatel,že čím víc vražd tím lepší kniha, tak bohužel tady mu to nějak nevychází...

08.10.2019

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

No už mě to taky nebaví ty její knížky. Je to spíš román než nějaká krimi. Pořád jen jak se kdo cítí už mi z toho začíná hrabat :DHrozné je jak se puberťáci vůbec k sobě dokáží chovat, jaké jsou to zrůdy když chtějí. To by si možná někteří rodiče měli uvědomit při tomto příběhu. Přečetla jsem celou sérii Trenta , ten byl pro mě daleko lepší. Sice opět mnoho pocítů postav,ale dalo se to. Toto už je na mě fakt moc žádné pořádné vyšetřování pomalu tam není..

20.03.2019

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Knížka se čte dobře, čtu už 3. od této autorky. Bohužel já moc ráda nemám, to že se vrací do historie. Taky u detektivek nemám ráda příběhy kolem hlavních hrdinů. Má to být detektivka a né nějaký román. Jinak náměty jsou fajn, škoda jen té omáčky kolem toho, no ....

23.10.2018

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Kniha se dobře čte. Jen jsem pořád čekala až se to rozjede a rozjelo se to až na konci :)
Jinak čtení dobré, odpočinkové. Drsné bohužel vůbec. Klasická kriminálka.

09.11.2017

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Bratrstvo černé dýky se nedá vůbec srovnávat. Tato série je mnohem mnohem lepší.A rozhodně jiná. Společné mají jen ty upíry :-)

27.09.2016

Jedenáctá rozhodne Jedenáctá rozhodne James Patterson

Knížky se čtou dobře. Je to napínavé. Jinak to ale nemá s detektivkou moc společného.Vyšetřování velice žádné, všude jen popisování jak se všichni cítí. Omáčky kolem toho je šíleně moc,ale jinak detektivka spíš k smíchu. Přijde mi ,že si to rozuzlení vycucá z prstu. Většinou na to přijdou stejně náhodou. Nevím no. Mám přečteno všech 11 dílů zatím. Je to spíš parodie na detektivku, ale nemám co číst, takže čtu dál :D

07.05.2019

Devátý soud Devátý soud James Patterson

Moc mě nebaví víc dějů v knize. Je to oddechové čtení, neurazí,ale rozhodně ani nenadchne. Od krimi čekám rozhodně víc. V jeho knihách hlavní vyšetřovatelka pořád jen tápe. Ty románky taky knize nepřidávají zrovna na kvalitě......

26.04.2019

Šestý cíl Šestý cíl James Patterson

Za mě teda nic moc. Celá série je těžko uvěřitelná. Navíc mi přijde,že polovina je spíš ženský román :D Navíc v tomto díle několik případů, nechápu proč. Je to oddechové čtení,ale pomalinku už mě to přestává bavit ...

23.04.2019

Stigma Stigma Karin Slaughter

Prolínání přítomnosti z minulostí mi docela vadí. Jen je to prostě opět přitažené za vlasy. Nesmí samozřejmě chybět u toho spousta dětí při přepadení, jinak by to snad ani nebylo ono... kdybych měla jinou knihu sáhnu radši po ní..

29.03.2019