Elza_Nofka Elza_Nofka komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Znáte ten pocit, kdy se v části knih ztotožnite s momenty z vašeho zivota? Ze začátku jsem nechapala ten povyk kolem knihy a postupně jsem se pročetla k pocitu, že potřebuji dobrý konec.. Byl, ale ne takový jaký jsem chtěla pro Stellu i Dana.. I pro sebe. Ráda se ke knize vrátím..

22.02.2018 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) V Nemusíš! jsem až moc často nacházela podobnosti se svým vlastním životem. Téměř každý se někdy potkal nebo potká s manipulantem, citovým vyděračem nebo zapochybuje nad svým manželstvím, vztahem s rodiči apod. Po dočtení jsem byla tak rozbitá, až jsem litovala, že příběhy Katky a Marie skončily. A přála bych každé ženě, aby v sobě našla tolik síly, jako tyhle dvě :) A velké plus je také to, že i sama autorka je velmi milý člověk :)

07.01.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

6hodin..tolik mi stačilo k přečtení. Za mě super, dojak, ale velmi čtivě napsán. Žádný výkvět literatury, ale jako oddychovka ideál, i když pokud je čtenář empatický, neuškodí mít po ruce kapesník

30.07.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Za mě, velmi milé překvapení.
Od této knihy jsem si nic neslibovala, ale teď cca 15 minut po tom co jsem ji dočetla, jsem z ní nadšená.
Nečekala jsem řešení, které C. zvolila, ale fandila jsem jí až do konce a nakonec rozuzlení, které dává smysl :-) já jsem spokojená..

03.03.2017 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Okřídlená duše mi tři roky ležela knihovně netknutá. Získala jsem ji zcela náhodou od knižního klubu, nicméně tématika mi v tu dobu nic neříkala a bála jsem se, že se u ní budu bát :D protože já se nerada bojím :) Ale před létem na ní přišla řada a "zhltla" jsem ji, téměř na posezení (s ohledem na to, že s dvouletým dítětem je posezení trochu delší). A byla jsem mile překvapena a ano, při večerním čtení mě občas přepadl nepříjemný pocit, nicméně dva dny po dočtení mi pošta přivezla pokračování a do týdne jsme měla přečtené všechny 3 knihy.

13.10.2016 4 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Autorka se pro mě stává sázkou na jistotu. Stejně jako Nemusíš! jsem i tuto měla přečtenou za pár hodin, nešlo se odtrhnout, musela jsem postupovat, abych se konečně dozvěděla, jak to celé skončí. Konec? Takový ten, kdy knihu odložím a vstřebávám. Děj originální, hlavní hrdinka splňuje vše co má. Chvilku se v ní vidíte, pak ji nechápete, posléze nesnašíte a nakonec ji přejete jen to dobré. A Radim je miláček. Moc se těším na další tituly.

22.07.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno za pár hodin..tak moc jsem se na ní těšila a tak moc čekala, co za bombu ještě přijde..nepřišla..skoro od poloviny, už jsem tak nějak tušila, kdo za vším stojí a ten konec? No trochu moc MOC, ale ať si každý udělá názor dle svého :-) ..v knihovně si ji určitě nechám a za nějaký čas, si ji třeba přečtu znova.

23.04.2017 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak nějak se nemůžu rozhodnout, co ke knize říct. Pro "Greenovky" mám slabost, ale asi i když toto byla moje třetí, tak TFIOS vede, ale spíš je to tím, že jsem si k ní udělala jakousi citovou vazbu.
K Aljašce, Válečkovi a spol., "Předtím" mě docela bavilo, samozřejmě se John nevyhnul takovému klišé jako,SPOILER!!! že neoblíbený kluk je rázem oblíbený v partě "vyvrhelů", zase jsou všichni ohromě sečtělí, chytří, ale i tak mi to bylo sympatické. Pak přišla ta událost a mě to naštvalo, normálně a bez okolků fakt naštvalo :D fakt jsem tomu co se tam začalo vyvíjet fandila :D a pak přišlo "Potom" a já byla pořád naštvaná, pak znuděná a pak zvědavá. Po konci jsem se cítila podobně jako po Papírových městech. Ochuzená, zase jsem čekala něco jiného, ale tohle bude asi autorův styl-nelibovat si v přeslazených koncích.

23.11.2016 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Za mě asi nejpoutavější díl :-) samozřejmě se nezabránilo mírnému klišé na konci, ale tuším, že většina čtenářů, to stejně čekala :-)

03.11.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dlouho jsem byla zmatená, ze všech těch jmen, ale přikládám to nevhodnému zpracování e-boo k verze. Kniha se mi četla ale jinak vcelku dobře, po chvilce jsem se zorientovala. Samozřejmě opět tu jsou nějaká ta klišé, ale v dnešní době bude rarita získat originální titul. Tak po půlce se to lehce rozjelo a já začala tušit, i když samozřejmě "vraha" jsem tipla špatně, ale konec už byl pro mě jako rychlo film..asi už jsem to chtěla mít za sebou. Nicméně Sedmilhářky byly po knize Tři přání druhou knihou, kterou jsem od autorky četla trošku pokrok tam byl :-) Jako kniha na dovolenou ideální :-)

P.S.: Souběžně s knihou jsem si pustila i seriál,protože mě zajímalo ztvárnění a všechny tři hl.protagonistky mám ráda, ale nějak se s ním nedokážu ztotožnit, ale jsem teprve u 4.dílu. A dabing? Tak ten mi nejde vůbec přes uši, obzvlášť dabing Eda.

27.04.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Byla jsem mile překvapena, trochu jsem se bála, po přečteních některých, zdejších komentářů o návaznosti na Než jsem Tě poznala. Dle mého tam ta návaznost je a velmi patrná. Situace kolem Lily, byla docela předvídatelná a i když jsem čekala původ jejich problému jinde, bylo patrné jak to dopadne, ale asi je to dobře. Jinak by přece nemohl přijít ten emotivně zabarvený konec. Takže 4 hvězdy, přece jen k té jedné navrch mi tam ještě něco chybělo :-)

24.02.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Neurazí, ale ani nenadchne. Příjemně se četla, nezapírám, ale asi jsem čekala něco víc i když to neumím konkretizovat. Určitě se k ni pri nějakém, dlouhém, zimním večeru za nějaký čas vrátím.
Velmi se mi líbil začátek a pasáže mezi kapitolami, které byly vyprávěny z "třetí strany"

06.02.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Svižná oddechovka..v tomto případě mi střídání příběhů sedělo a bavilo mě, nenutilo mě to aspoň upadat do letargie v nudnějších částech. S postavami jsem sympatizovala, až na Cyrila viděla jsem v něm spoustu chlapů co znám :D Moc se mi líbila i doba "za Komančů".
Chvilkama jsem se smála, sem tam jsem pociťovala, že mé slzné kanálky mají namále a párkrát jsem se zasnila. Jediné co nad čím jsem kroutila bylo SPOILER

Co to sakra bylo s tím převtělováním zvířecích duší? Bylo to potřeba? Nebylo, pro mě úplně hluché, bezvýznamné místo..ale jsem blondýna, tak jsem třeba jenom nepochopila pointu :D tady jsem si musela vzpomenout na autorův výstup v SJK a jeho nezapomenutelný smích a odpustila jsem mu to :-)

01.12.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knihu jsem právě odložila s pocitem nenaplnění. Od závěru jsem čekala nějaké, řekněme šokující zjištění, ale nestalo se tak. I přesto se mi Papírová města dobře četla, vcelku svižný děj, párkrát jsme se rozesmála u některých vtípků tak nahlas, že se začal smát i můj dvouletý syn. Po Hvězdy nám nepřály, jsem byla plná očekávání, i když se nenaplnilo, nemůžu říct, že byl příběh nudný. Jednu hvězdičku ubírám za konec a chyby v tisku, kterých bylo docela dost (samozřejmě vím, že toto není autorova chyba).

13.10.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jak už to tak u mě bývá, většinou se s "bestsellery" neztotožňuji a ne jinak tomu bohužel bylo i u Dívky ve vlaku, ale tak nějak jsem to už tušila, při čtení zdejších komentářů. Nicméně, přečíst jsem ji chtěla :-) Na můj vkus byl příběh příliš zmatečný, táhlý a místy až nudný. Nejsilnějším momentem knihy, pro mě bylo, když se Megs svěřila se svým tajemstvím. Při té představě mě mrazilo.
Je to jako se vším, 100 lidí 100 názorů. Myslím, ale, že po knize znovu sáhnu až za pár let.

02.09.2016 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

S autorčiným stylem si prostě rozumím

22.08.2022 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prvních cca 100 stran jsem se musela přemlouvat k pokračování ve čtení a pak se to zlomilo a přemlouvat jsem se musela k tomu, abych šla spát :D
Mám ráda knihy toho to žánru u kterých se cítím v napětí.
Jen nevím čím to bylo, ale chvílemi jsem měla pocit, že už jsem to někde četla nebo viděla ( ale na film se teprve chystám), ale nejspíš to byla jen předvídavost. Nejvíce jsem to pociťovala u koupání se s Jeffem po krádeži ryb a celé situace kolem těch to dvou "přátel".
Ale ano, knihu pošlu dál přátelům, kterým jsem o ní vyprávěla a nebudu mít pocit, že jsem jim půjčila brak.
Jednu hvězdičku strhávám za můj subjektivní pocit, že vůči Nickovi konec nebyl moc fér, asi jsem mu přála pozitivnější konec, než té mrše :D Přece jen nevěra a vražda nejde srovnávat

15.03.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Je to deset minut, co jsem Okamžiky dočetla a odložila...a nevím..Byla místa, která mě bavila, ale víc bylo těch, u kterých jsem po chvilce zjistila, že asi moc nevnímám. Zřejmě ji zařadím mezi takové ty "Pohodovky".
Jak zde bylo již několikrát napsáno, Veroniky příběh předvídatelný, více citově zabarvený..Jáchymova polovina byla akčnější, realističtější...A přišlo mi, že pro žádnou z postav, kterých se to týkalo, nebyl problém dorozumět se anglicky :D

28.01.2017 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Bála jsem se zklamání, ale nakonec jsem byla vcelku mile překvapena :-) Uvidíme co přinese třetí díl :-)

27.10.2016 4 z 5

Přiznávám, že jsem vůči knížce byla vcelku skeptická, ale zaujal mě trailer na film a tak jsem si řekla, že než na něj půjdu, tak si přečtu aspoň kousek, abych věděla, o čem je řeč. Nakonec jsem ji přečetla na dvakrát. Mám fantasy ráda, i když ne plně v tomhle směru, ale proč né. Čtivé to bylo. Čekala jsem teda něco víc strašidelného, ale i tak mám rozečtený druhý díl :-)

21.10.2016 4 z 5