Elsa14 Elsa14 komentáře u knih

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Právě teď jsem tuto knihu dočetla. Nepřišla mi sice strašidelná, jak poukazovaly komentáře na zadní straně, ale rozhodně byla napínavá. Konec mě neskutečně překvapil. Až se mi z něj udělalo nevolno. Jan prožil hrozné dětství, a ještě se mu stane to, co se mu stalo (nechci vyzrazovat děj). Jelikož jsem knihu sehnala velmi levně, obávala jsem, aby vůbec příběh za něco stál. Opravdu ale před panem Theorinem smekám. Nesmírně se mu tato kniha povedla a přemýšlím o tom, že si přečtu i další jeho knihu či knihy. Zatím mohu doporučit alespoň Skrýš.

21.07.2017 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Nevím, jestli budu vůbec schopná tuto knihu číst. Četl ji kamarád a některé věci, které mi v knize ukazoval, se mi úplně nelíbí. No... uvidíme.

Nechala jsem se zmýlit. Kniha byla úžasná. Sci-fi žánr moc často nečtu, ale tento příběh byl úžasný. Představa, že by se toto mohlo za několik set let stát, je příšerná a strašidelná. Věci, které se na palubě dějí, jako například Období, jsou opravdu děsivé. Doufám, že mé děti a jejich děti nic takového čekat nebude.

22.05.2017 5 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Za prvé chci říct, že mě trochu mrzelo, že v druhém díle nebylo toho o Atlantidě víc. Myslela jsem, že až vyplave na povrch, že se v ní bude alespoň chvíli něco dít. Některé věci jsem tedy nepochopila, například proč Maya vypadá podobně jako Delphine. Jinak se mi kniha moc líbila. A takovýto konec jsem vůbec nečekala. Mnoho lidí zemřelo ( a že jsem si hodně z nich oblíbila ) a docela mě to mrzelo. Přesto dávám knize pět hvězdiček.

22.05.2017 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Tuto knihu jsem si pořídila z velké části kvůli obálce, když jsem četla, o čem je, líbil se mi i námět. Ale téměř celou dobu jsem čekala, kdy se začne něco dít. Tento okamžik přišel až ke konci knihy. Přesto se mi velice líbila. Nedokážu si představit, že bych nikdy nesměla brečet. Jsem zvědavá, co se bude dít dál, na nadcházející díl se moc těším.

14.05.2017 5 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

Krásná kniha. Líbilo se mi, že Ceony přišla na to, že i papírová magie může být krásná a užitečná, a že ji dokonce začala obhajovat. Moc jsem jí držela palce, když se ocitla v srdci jejího mistra.

14.05.2017 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Úžasný, a zároveň smutný příběh. Knihu bych doporučila jak dětem, tak dospělým. Může si ji přečíst opravdu každý. Měla jsem to štěstí se dnes s Uri Orlevem setkat osobně. On sám to v životě neměl lehké.

12.05.2017 5 z 5

Isola Isola Isabel Abedi

Naprosto úžasný příběh. Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně se k ní někdy znovu vrátím. Napínavý děj až do samého konce byl dokonalý. Chtěla bych si přečíst i Šepot

16.04.2017 5 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Z této knihy mám velmi zvláštní až smíšené pocity. Na jednu stranu zajímavý příběh, který ale kazí to, jak se dívky na internátu chovají. Strašně mi to vadilo. Ani nedokážu nic víc napsat, nejde to.

13.04.2017

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Moc hezká kniha, originální. Sice je spíš pro o něco mladší děti než jsem já, jelikož má hodně velká písmenka, ale i tak jsem byla z knihy hrozně moc nadšená. Chtěla bych si pořídit i další díl, protože chci vědět, jak je to tedy s životem Aley pod vodou. Mám na to spoustu otázek. Hrdinové jsou mi velmi sympatičtí, hlavně Ben, který se snaží opravdu všem pomoct.

07.03.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Opět úžasná detektivka. Už jsem četla i Pět. Musím říct, že Pět se mi o vlásek líbilo více. Ale tím nechci odsuzovat Slepé ptáky. Stejně jako u předešlého dílu jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah. Můj osobní tip byl nesprávný :). Doufám, že autorka vydá další díl s Beatrice a Florinem, velmi jsem si její knihy oblíbila.

05.03.2017 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Jsem ráda, že jsem si nejdříve přečetla knihu a až poté jsem zhlédla film. Kdyby to bylo naopak, nevím, jestli bych si knihu chtěla přečíst. Film totiž nebyl zpracován, jak bych si představovala. Ale knižní příběh byl nádherný. Velmi hi chválím a doporučuji.

Do propasti Do propasti Bernd Perplies

Krásné zakončení této krásné trilogie. Velmi mě mrzelo, že tento krásný příběh končí...

02.03.2017 5 z 5

Manuela (1) : Romantický příběh dvou sester Manuela (1) : Romantický příběh dvou sester neznámý - neuveden

První díl se mi velice líbil. Proto jsem si chtěla přečíst i další. Ale čím dál tím víc mě série bohužel přestávala bavit.

Čas zkázy Čas zkázy Bernd Perplies

Krásné pokračování série Věk magie. Kniha vás dokázala vtáhnout do děje, který byl naprosto krásně napsán. Zde už si konečně nepletu jména postav, které se v příběhu vyskytují.

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Tuto knihu jsem sehnala velmi lacině. Až neobvykle. Proto jsem si říkala: ,,Kdo ví, co to bude za příběh, že ho musí prodávat tak levně." Ale byla jsem s knihou a celkově s celou trilogií nadmíru spokojená. Byla to vlastně moje první kniha, kde se zapisoval i čas, který plynul docela pomalu. Celá tato trilogie se autorovi velmi povedla a patří mezi mé oblíbené.

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Krásné pokračování Nebezpečných sil. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a jen velmi nerada jsem ji odkládala. Už se těším na třetí díl a na to, jak tento příběh skončí :)

27.02.2017 5 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Naprosto krásný konec. Celá série se mi neuvěřitelně líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

27.02.2017 5 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Knihu mi doporučila maminka. Velmi si ji chválila, proto jsem se rozhodla, že si ji taky přečtu. Byl to velmi zvláštní příběh, originální. Ale velmi krásný. Okamžitě jsem se do knihy začetla.

18.02.2017 5 z 5

Kouzelný svět Harryho Pottera Kouzelný svět Harryho Pottera David Colbert

Nečetla jsem knihu v kuse. Spíš jsem si vždy sedla a koukla na pár informací. Hodnotím kladně.

16.02.2017 5 z 5

Čarokniha Čarokniha Edi Vesco

Pro mne zajímavá kniha. Určitě není špatná.

16.02.2017 5 z 5