Prozření

Chloe Saundersová je se svými přáteli na útěku, probouzí nejtemnější síly a... je zamilovaná. Totálně. Jmenuju se Chloe Saundersová. Je mi patnáct a chtěla bych být normální. Ale normální nejsem. Jsem geneticky modifikovaná nekromantka a vidím mrtvé a dokonce je dokážu i probouzet, aniž bych se o to snažila. Tohle rozhodně není ... celý text

Jmenuju se Chloe Saundersová. Je mi patnáct a chtěla bych být normální. Ale normální nejsem. Jsem geneticky modifikovaná nekromantka a vidím mrtvé a dokonce je dokážu i probouzet, aniž bych se o to snažila. Tohle rozhodně není normální. Teď momentálně jsem se svými třemi přáteli na útěku před organizací, která nás stvořila. Jsme k smrti vyčerpaní a nevíme, komu máme věřit. A jako by tohle nestačilo, já ještě k tomu všemu bojuju se svými city… Fakt nejsem normální.

Závěrečný díl trilogie. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218354/nejtemnejsi-sily-prozreni-whU-218354.jpg 4.497

Nejtemnější síly (3.)

The Reckoning (2010)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Galatea

KaileyBlot

Fakt skvělé zakončení této úchvatné série. Zůstalo pár nezodpovězených otázek, ale jestli to tak autorka chtěla, pak to tak být má a je to v pořádku. Jsou tím ty knihy aspoň zajímavé. V tomto díle se konečně rozvinul vztah, v který jsem celou dobu doufala a opět nebyla nouze o zvraty, napětí a vtip. Všechny tři díly se mi moc líbily a můžu je jen doporučit!

TerraNova

Naprosto okouzlující třetí díl téhle série. Teda... alespoň první polovina byla fakt suprová. Ta druhá pokulhávala... no, spíš mi jde o ten konec.
Dost mě mrzí, jak to skončilo. Nejenže nevíte, co se stalo s mnoha postavami, jestli žijí nebo ne, ale taky Chloe probudila někoho, kdo nevypadal zrovna dvakrát mile, ale to se přešlo během dvou kapitol a jako by se to nikdy nestalo. Nechápu, asi jsem čekala, že se stane něco víc, že probudí někoho, koho neměla. Ale tohle budí dojem, že ten... cosi, je vlastně omyl a je úplně neškodný. A taky co její schopnosti? Nebudou se s přibývajícím věkem zlepšovat/zhoršovat, až se stane něco, čeho si všimne i normální člověk? Kdo ví. Já teda ne, protože to tam absolutně nebylo řečeno.

No, abych tady je nekritizovala tenhle dost divně otevřený konec, řekla bych, že Chloe se už konečně naučila doříkávat věty. A jestli ne, tak jsem si toho aspoň nevšimla, tudíž to asi autorka dobře skryla a působilo to přirozeněji (:D). Pak tam taky byl konečně posunutý vztah mezi dvěmi jistými osobami a milostná linka se tam zvýraznila asi nejvíc ze všech tří dílů. Taky bych řekla, že se autorce pěkně povedlo postupně pozměnit jejich vztahy k sobě. Protože nikdy nejde lusknout prstem a tadá, všichni se mají najednou rádi.

Takže za mě? Když přehlédnu ten neúplný a nedomyšlený konec (jako kdyby autorka zapomněla dopsat další díl, který by to celé doplnil), kniha byla dobře napsaná a čtivá a celá tahle série byla fakt skvělá, možná mi i bude chybět. Pokud máte rádi u knih temnější pozadí, ale zároveň trošku toho vtipu, určitě doporučuji tuhle trilogii.

Ivuska97

Až na ten konec, který zůstal otevřený, to je skvělá série. Čekala jsem větší happyend, vážně. S tímhle koncem furt pokračuje děj, jsou stále na útěku a vlastně všichni jsou proti nim. Čekala jsem obrovský zvrat, který to celé uzavře. Žádný zvrat nenastal a já doufám, že se dočkám pokračování. V každém případě se mi celá série četla krásně a doporučuji to každé dívce, která má ráda fantasy a milostný příběh dohromady. :)

Elsa14

Naprosto krásný konec. Celá série se mi neuvěřitelně líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

LoverBooks

Skvělé zakončení skvělé série.

MájaM.
24.11.2016

Myslím,že tento poslední díl,byl nejlepší:) Konečně tam bylo i rozuzlení milostného trojúhelníku a vše,jak mělo být:) Mohu jedině doporučit:) Akorát by to chtělo další díl,hodně otázek zůstalo nezodpověděných...

sun.from.ibiza
26.10.2016

Po přečtení mám spoustu otázek, což mě ani trochu netěší :). Ale na to, jak to bylo předvídatelné, se kniha četla opravdu hezky. Tajně doufám, že bude nějaké pokračování.

petra3715
26.08.2016

Moc nádherná knížka a moc bych si přála aby byl i další díl když je tam toho tolik nevyřešeného :((( nejvíce se mi líbil závěr této knížky

Adel13
09.08.2016

Velmi zajímavá série, od které člověk nemohl odtrhnout oči. Bohužel se musím přiznat, (Ti, co knihu nečetli přestaňte číst) že jsem nepatřila do fanclubu Dereka, ale Simona. Jinak se mi knížka moc líbila. :-)

anonym02
31.07.2016

Celá série?WOW ...

Sarfias
30.07.2016

Lehce předvídatelná, leč těžko ji odložit. Asi tak bych charakterizovala poslední díl této série. Moje dušička tajně doufá, že snad bude další díl :) A že by rozhodně bylo o čem vyprávět! Po přečtení tohoto dílu sice něco málo dopadlo dobře...avšak až mnoho dalších otázek vyplavalo na povrch! Doufám tedy, že další díly budou!

RiverSong
13.06.2016

Skvělá tečka za sérií! Stejně úžasné jako první dva díly. Nemohla jsem ji odložit. Opět byla akorát lehká předvídatelnost, ale jak jsem zmínila už u minulých dílů, vůbec nepřekážela. Rozhodně doporučuji! :)

Nikoll2
02.06.2016

Všechny díly jsem přečetla jedním dechem. Děj je tak neuvěřitelně napínavý, že vás nenechá chvíli v klidu. Patří mezi ty, u kterých vás mrzí, že už skončily.:D
Určitě doporučuji!!:)

PeM
12.04.2016

Kdy že bude další díl?.....od první knihy až do této to byla jízda, přečteno během 2 a půl dne....a to je co říct...v první knize se to rozjelo....a mám pořád pocit, že ještě nezastavilo, dobré čtení, zajímavé, bavilo mě to...

Vanda_J
05.03.2016

Četla jsem na začátku tohoto roku a i přes to že originál vyšel už 2010, stále čekám, jestli náhodou nevyjde další pokračování. Z konce téhle knihy jsem pořád měla pocit, že to prostě nemůže být ukončení, tolik věcí s čím by se dalo psát dál! Je to škoda..
Přitom je to povedená série a myslím, že by to ocenilo vážně hodně lidí..

barbora2863
01.03.2016

Čítať knihu o duchoch po večeroch asi nebol najlepší nápad, ale nemohla som sa od príbehu odtrhnúť :) pre mňa najlepšia časť z trilógie.
Veľa otáznikov pribudlo, našťastie aj vysvetlilo, naťahovalo sa to, ale pribudla aj akcia a duchovia... no som spokojná a vlastne aj rada, že som si sériu prečítala :)

vterinka
23.01.2016

Skvělé zakončení celé série. Kniha měla spád, plno akce i překvapení. Doporučuji. ;-)

EvaSupovic
16.01.2016

Tak poslední díl se mi osobně líbil nejvíce ze všech.......napětí, trochu romantika i zvraty......tak to má na konci být :-D

Frajerka
05.01.2016

Jsem na tom také podobně - konec mi připadá neuzavřený, zkrátka jako by měl být další díl. Pokud se ho dočkáme, tak to bude super, do té doby ovšem za mě 4 hvězdy :)
Jinak je ovšem třetí díl stejně povedený jako předchozí dva, bavila jsem se a děj celkem rychle plynul (nebo jsem já četla rychle :D)

luciefeix
27.11.2015

to jsem se zase šíleně nudila ! strácela jsem se v textu ... nelíbilo se mi že kdyz se vsichni sesli nebo se objevila další postava povyprávělo se co se stalo aby byli vsichni v obraze .. poslední díl a za mě hruza

sabulik69
31.10.2015

Bavilo mě to moc, ale konec mi připadal sice velmi dobrý ale nedokončený pořádně je tam ještě dost věcí co se měly dořešit, ale jak říkám velmi dorbá kniha.
Tori jsem si nakonec oblíbila a jsem ráda že to Derekovi a Chloe vyšlo :-)

IvettKremrová
06.10.2015

Souhlasím s MagdalenaHalow. Je tam ještě spousta nedořešených věcí a konec to má takový otevřený. Doufám že se autorka třeba rozhodne napsat poslední díl který by zakončil celou sérii. Tak jako první 2 díly se i 3. četl moc dobře,děj dával smysl a navazoval na předchozí události. za mě 5hvězdiček :)))

MagdalenaHalow
13.08.2015

Kdyby to byl jen další knížka série, rozhodně dám 5 hvězdiček. Ale díky tomu, že to je konečný díl, takové hodnocení dát nemůžu. Je tam spoustu nedořešených věcí ohledně Chloeiny matky, polodémonky apod. Skoro mi to připadá, že si autorka připravovala půdu pro další díl, ale nakladatelství už jí odmítlo další knížku vydat...

04.08.2015

Tak na tady to jsem přesně čekala. Derek s Chloe to dají dohromady a budou šťastní až do smrti.

zuzana13
17.06.2015

Romantické, napínavé. Škoda že je konec knížky. doporučuji.

Marillee
08.06.2015

Musím se přiznat, že ačkoliv je mi 19, milostná linka v tomhle ději pro mě byla asi zatím ta nejsilnější, co jsem kdy četla. :-| :D V prvním díle mě nadchnul i samotný děj, ale autorka se do toho trochu zamotala, nebo mi to tak aspoň přišlo, a mohla z toho teda vytřískat víc, co si budeme nalhávat... Ale ta láska!!! :D Ta stojí za to si dát re-read.

ciniminisek
19.05.2015

Knihu Prozření i celou sérii Nejtemnějších sil doporučuji především čtenářům, kteří prahnou po nepředvídatelném příběhu, lásce i přátelství až za hrob a hlavních hrdinech, kteří porazí nejen protivníky, ale hlavně sami sebe.

ciaram
03.05.2015

Čekala jsem, že se autorka do závěrečného dílu opře a nějak to celé uzavře. Zůstala však otevřená vrátka na případný spin-off či přímé pokračování série.
Všechny tři díly si drží stejnou úroveň - není znát žádný pokles, ale ani posun. Více méně se dvě třetiny knihy skoro nic neděje, ta třetí je akčnější, ale jak už jsem psala - rozhodně neodpoví na všechny otázky. Za mě byla asi nejhezčí scéna s Chloe a černým vlkem :o)
I když to vyzní ode mne jako kritika - tak faktem zůstává, že mi autorčin vypravěčský styl vyhovoval a neměla jsem problém si k postavám vytvořit vztah - zejména k Chloe, Derekovi a Tori.

Adele02
02.05.2015

Od posledního dílu jsem asi čekala trochu víc, ale ten konec příjemně překvapil. Je fajn, že se tu vždy ukáže něco jiného (a že se to vždycky tak zamotá :D)
Jen ty poslední strany se mi zdály trochu přeslazené. Když už, tak to mohlo být od začátku! :D

Kelley Armstrong

Kelley Armstrong