Bájná pečeť

Bájná pečeť https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135176/bmid_bajna-pecet-Ne7-135176.jpg 4 62 16

Věk magie série

Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Für die Krone , 2010

DreamerX9
14.02.2024 4 z 5

Dílo je možná pro dětské čtenáře ale to vůbec nevadilo. Za mě skvěle promyšlený svět magie i postavy. Bylo to vtipné, záživné dobrodružství, které se četlo samo

gabriela8704
08.09.2023 5 z 5

Četla se úplně sama. Pěkně dílko. Už se těším na pokračování.

Zelený_Drak
09.07.2022

Knize jsem dala šanci v rozsahu 4 kapitol, což je přes 150 stran z celkových 424, takže určitě víc než 1/3. Měla jsem docela vysoká očekávání, protože celá série má velmi kladná hodnocení. Kniha je bohužel nenaplnila. Čekala bych, že když o první třetině prvního dílu ze tří mohu říct, že tam bylo objevení Atlantidy, spiknutí, vražda, dívka vydávající se na cestu a muž, který se k tomu tak nějak připletl, bude to poutavé, napínavé čtení. Bohužel, jsem se nemohla zbavit dojmu, že se tam nic neděje a až když jsem si to v hlavě takto shrnula, uvědomila jsem si, že to je autorův styl, co ve mně nedokáže vzbudit zvědavost. Hvězdičkami hodnotit nebudu, to tentokrát nechám na cílové skupině. Odhaduji ale, že kdybych dočetla, dala bych knize jednu nebo dvě.

ulleguana
31.05.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha která se čte skoro sama. Výborný děj, těším se na další díl

Elsa14
02.03.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem sehnala velmi lacině. Až neobvykle. Proto jsem si říkala: ,,Kdo ví, co to bude za příběh, že ho musí prodávat tak levně." Ale byla jsem s knihou a celkově s celou trilogií nadmíru spokojená. Byla to vlastně moje první kniha, kde se zapisoval i čas, který plynul docela pomalu. Celá tato trilogie se autorovi velmi povedla a patří mezi mé oblíbené.

justcallme6646
12.02.2017 4 z 5

Začátek byl poměrně nezáživný. Druhá polovina knihy mě ovšem nadchla natolik, že jsem přečetla všechny tři díly. A jsem nadmíru spokojená.

Melcrovka
18.10.2016 5 z 5

Opět nový neotřelý nápad, jak může fungovat magický svět. Čekala jsem od toho méně, jelikož je to propagované jako pro dětské čtenáře. Ale byla jsem příjemně překvapena. Příběh má nečekané zvraty, hlavní postavy jsou sympatické, líbí se mi "fyzikální podstata" používání magie.

Sarfias
15.06.2016 4 z 5

Pozor - komentář může obsahovat malé SPOILY!
I když jako milovník 19. století a Anglie jsem zaplesala, zároveň mám na tento díl rozpačitý názor. Ze začátku příběhové dění naběhlo velmi zajímavě, ale pak se začaly objevovat různá jména k sobě dost podobná, že jsem měla tendenci často řešit, kdo je kdo. A i když oceňuji autorovu chuť se nepárat se zabíjením různých nepodstatných postav, byl pro mě tento první díl spíše plným rozpačitého rozhodování se, zda bych knihu doporučila či nikoliv. Čtu díl druhý, uvidíme. Šanci si zaslouží, ale již si od toho nic neslibuji.

1871
27.11.2015 2 z 5

Neměl jsem kam sáhnout, tak jsem si půjčil od dětí. Bylo to zdlouhavé, hlavně začátek. Zkusíme druhý díl.

Temný snílek
29.08.2015 3 z 5

Věk magie: Bájná pečeť je dobrodružné fantasy inspirované Vernerovými díly, je určené pro mládež ve věku 11+ a ti by příběh mohli snad i ocenit. Pro ostatní je to průměrná kniha.

pavlina6482
12.03.2015 4 z 5

Moc se mi líbilo, že si autor zjišťoval informace ohledně fakt pro tu dobu, bylo to zajímavé a poučné. Nicméně bych asi vytkla příliš mnoho jmen (postav) a některé nudnější pasáže v první půlce knížky. Ke konci to již mělo ten správný spád a konec přímo vyzývá ke koupi dalšího dílu.

Brambram
19.08.2014 3 z 5

Námět zajímavý,ale tak strašně rozvláčné, mít to o polovinu méně stran tak i hvězd by bylo více. Do dalších dílů už nejdu.

estelina2300
07.03.2014 4 z 5

Také si myslím, že je to slibný začátek pěkné trilogie. Tato kniha mě uchávila. Ale nebylo to úplně ono proto dávám 4 hvězdičky.

Alee
09.12.2013 5 z 5

Úžasný začátek slibné trilogie, který je určený spíš trpělivějšícm nadšencům fantasy, myslím, že ho ocení spíš starší čtenáři, i když je kniha psaná jako 13+. Určitě si přečtu pokračování, jen doufám, že hlavní padouch dostane víc prostoru, stejně jako jedna z mála ženských hrdinek, která má v příběhu velkou roli, mladičká skotská kouzelnice Kendra McKellenová. Těším se na další díl jako blázen :D

Lestat19
29.03.2013 4 z 5

První díl trilogie odehrávající se ve viktoriánské Anglii. Kniha je psána z více pohledů (v er formě) což je zajímavé, protože má čtenář informace co dělají třeba záporáci. Hlavní postavou je Jonathan, kterému událostina začátku knihy kompletně změní život. Líbí se mi jaký vliv mělo rozlomeí pečetě na magii, která pak ásledně změnile lidi a ponorku na něco úplně nového. Další věcí, kterou bych pochválil je, že hlavní hrdina není už od začátku superbijec, který schopnostmi předčí starší mágy ačkoliv se s kouzlením dosud nesetkal. Naopak tady se teprve učí své schopnosti ovládat. Zajímavé postavy jako Holmes (a Watson) nebo drožkař Randolph. Těším se na druhý díl, který slibuje pořádnou zábavu. Autor umí psát pěkně akční scény.

Selket
27.03.2013 3 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že jde o neskutečnou vykrádačku všech možných žánrových počinů. Atlantida - tajemná říše, Dokonalý trik, 20 000 mil pod mořem, Sharlock Hol... no to už si snad... a ono ano. Nakonec se ukázalo, že si autor opravdu jen dělá dobrý den ze všech známých i neznámých filmů a knih zasazených do konce 19. století, aby alespoň trochu okořenil fádní děj. Vlastně jsem si potom dokonce užívala, hledat odkazy na Olivera Twista a další jemu podobné, jen opravdu škoda toho děje. Autorova teorie magických strun, tedy Pravdosvět, se mi moc líbila, jenže kromě toho, co jsem si přečetla v anotaci se nic jiného nekonalo. Druhý díl si ale určitě přečtu. Třeba bude nakonec lepší, jako je tomu třeba i u série Leviatan.

Bernd Perplies
německá, 1977