eleonen eleonen komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tohle bylo tak hutné, depresivní a beznadějné, že se mi to prostě muselo líbit. Má to všechny atributy dobrého post-apa. Jednoduchý příběh a minimalistické dialogy mají co říci. Myslím, že mi z paměti jen tak nevymizí.

13.10.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Předčila mé očekávání. Těšila jsem se na ni už jen proto, že je to můj žánr (kosmonautika a sci-fi nez emzáků). Velmi čtivé a humorné i přes některé techničtější pasáže, které mi, ale vůbec nevadily, spíše tomu dodávaly na autentičnosti. Není to nijak překombinované, zápletka je v podstatě jednoduchá. Dvě linie: Markův deník a tým na Zemi na sebe hezky navazovaly. Hlavní hrdina je skromný týpek, který neztrácí smysl pro humor, i když je ´v hajzlu´. Jooo určitě si ji brzo přečtu znovu.

15.08.2016

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Pro mě to bylo šokující, na 19.století jsem počítala s větší konzervativností a uhlazenějším způsobem.Myslím, že i na dnešní dobu by byly některé dialogy (a i počínání) silné kafe.
Příběh je velmi poutavý a čte se dobře.

30.11.-0001 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Asi nejsem cílová skupina, ale tohle fakt ne... Totiž zaujalo mě umístění děje, dystopický svět je u mě vždycky vysoce poutavé prostředí, ale tohle byl defacto jen román a ještě špatně napsaný a velmi naivní. Kdyby autorka popis emocí stáhla napolovic, tak o nic nepřijdeme. Škoda mělo to potenciál.

07.05.2023 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

šokující

30.11.-0001 4 z 5

Pokaždé, když ji čtu v ní objevím něco nového. Je plná úvah o životě a přitom nenudí. Také musím pochválit překlad, je to napsáno hezkou češtinou.

30.11.-0001 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížku mi půjčila kamarádka a je z ní nadšená, slíbila jsem ji, že si ji také přečtu. Právě jsem dočetla (už poněkolíkáté) Egyptana Sinuheta, po této knížce se mi těžko začíná číst něco nového, protože mi všechno připadá strašně průměrné. Na Stmívání jsou tak rozdílné názory, že to ve mně probudilo zvědavost. Nicméně neočekávám příliš.
Tak jsem ji dočetla a musím říct, že jsem se nespletla. Nenadchla. Čte se velice rychle, je psaná poutavě, ale jednouduše. Nic hlubokomyslného. Mánie, která kolem této ságy vypukla se mi rozhodně vyhnula, nicméně musím říct, že to má alespon dobrý vliv na teenagery, a to ten, že snad začnou o trochu víc číst :-)

30.11.-0001 3 z 5