ElenaM ElenaM komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Na tuhle knihu jsem se těšila velmi dlouho, už od doby, co jsem si přečetla jeden rozhovor, kde Nesbo mluvil o tom, jaká kniha bude a že si v ní řeší svoje vlastní problémy ve vztahu k otci. Nesbo mě opět nezklamal. Už se opakuju, ale zase mě dostal. Napínavá kniha, střídání dějových linek, sympatické a charismatické postavy. Tentokrát dává Nesbo postavám více prostoru, abychom je víc poznali. Hodně mě taky bavil i jiný pohled, nejen z pohledu kriminalistů, ale i z pohledu kriminálníků a feťáků. A prostředí vězení, příběhy vězňů. jejich osudy - také zajímavé.
Knížka mě celkově hodně bavila a četla se sama. Doporučila bych ji lidem, co od něj ještě nic nečetli. Na rozjezd hodně dobrá volba ;)
Bylo to skvělé, napínavé, zamotané a nepředvídatelné, tak jak to Nesbo umí!!! A taky to koresponduje s jeho tvrzením, že každý zločin začíná u lásky!

28.10.2015 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Přečteno za dva dny. A protože už jsem přečetla všechny knihy z toho série, mám srovnání a asi bych měla každou hodnotit jinak, ale vzhledem k tomu, že jsem všechny zhltla průměrně za dva dny, nemohu hodnotit jinak než 5*.
Cally příběh byl nejen příběhem milostným, ale měl i jakousi kriminální zápletku, takže to bylo zas trochu něco jiného. Bavilo mě to stejně jako předchozí knihy.
Callu si zapamatuju asi jako nejvíc statečnou holku z téhle série, protože toho v životě prožila opravdu hodně zlého a přes to se nezapomněla usmívat. Nechci toho moc prozrazovat, ale určitě doporučuji všem.
Autorka píše neskutečně živě a přímo, dotkne se to vašeho srdce. A čte se to zatraceně dobře. Postavy si zachovaly svoje nejlepší vlastnosti i přes to, co se jim přihodilo. A tak by to mělo být.

01.09.2015 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Nikdy není od věci podívat se na věc i z druhé strany. Příběh Cama a celkově jeho vyprávění se mi líbilo možná ještě trochu víc než vyprávění Avery. V knize se našlo spousta silných okamžiků, pochybností, ale i lásky. Bavilo mě to a zcela mě to pohltilo, ještě víc jak první (Avery) díl. Mělo to spád. Myslím, že mi také pomohlo, že jsem četla i Buď se mnou a tak jsem měla možnost vnímat i Jasův příběh.
Autorka podle mě vše vystihla skvěle a napsala to opět velmi čtivě. :-)

25.08.2015 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Tento díl se mi líbil možná ještě více než první. Neudělala jsem chybu, když jsem se do něj pustila. Četlo se to samo - knihu jsem přečetla za dva dny. I přes to, jaká je to slaďárna a romantika ... nechybělo napětí, smutek, překvapení a dramatické scény. Děj měl spád a stále se tam něco dělo. Hlavní hrdinové si s sebou opět vlekli svoje problémy z minulosti a pokoušeli se vše společně překonávat. Postavy jsou moc sympatické. Nelituji, že jsem si přečetla další knihu od této autorky. Píše opravdu moc čtivě a živě. Několikrát jsem zamáčkla při čtení slzu. Doporučuji....

18.08.2015 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Dlouho jsem nic tohoto žánru nečetla. A musím říct, že mě kniha zcela pohltila a četla se velmi dobře. Krásná oddechovka se špetkou tajemství. Obsahuje spoustu vtipných dialogů, které dávají ději ještě větší spád. Postavy jsou sympatické, milé a vtipné. Moc se mi knížka líbila a určitě si přečtu něco dalšího od této autorky!

15.08.2015 5 z 5

Měla jsem příliš velké očekávání a nakonec jsem poměrně zklamaná, kniha mě nenadchla... :( Bohužel... Je to možná i tím, že jsem dlouho nečetla nic z tohoto žánru a prostě mě to už nějak nebere! Ale fanouškům tohoto žánru se doufám bude líbit více...

06.08.2015 2 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Už dlouho je mi jasné, že jídlo má velký vliv na to, jak se cítíte, jak vám je, na kvalitu spánku apod. Tato kniha vám pomůže nahlédnout na problematiku toho, jak jídlo ovládá náš život a jak silný psychologický vliv na nás má. Při čtení některých stránek jsem viděla sama sebe nebo lidi z mého okolí. Jak nás ovládají chutě na sladké, na pečivo a další.... Sama na sobě už jsem si vyzkoušela, že žít bez mouky a pečiva se dá a je to skvělé. Bohužel změna jídelníčku musí vycházet jen z vás samotných, k tomu vás nikdo nutit nemůže, musíte chtít...
Kniha "Jídlo na prvním místě" mi pomohla pochopit spoustu věcí a odhalit mnoho chyb ve stravování... Určitě stojí za přečtení už jen proto, aby se člověk zamyslel nad tím, jak důležitou roli v jeho životě hraje právě JÍDLO... Je to skvělá kniha!!!

06.08.2015 5 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Opravdu je mi upřímně lito spisovatelů a lidí, kteří makají na svých knihách a dá jim to hodně práce, aby se kniha vydala a dobře prodávala. Tuhle knihu (tento odpad) jsem dostala k Vánocům jako nevhodný dárek. Když jsem to rozbalila, myslela jsem, že mě klepne. Recepty typu - roztavíme tavený sýr a máme z toho polívku? To snad nemůže myslet vážně ne? A tohle vážně chce někdo jíst? Ano, je to levné, je to rychlé a to asi náš národ chce! Ale já opravdu nepovažuji kila cukru a mouky za tu správnou cestu, jak se stravovat, levné to možná je... ale to je tak všechno. Fitness guláš pro lenochy? Co to do háje je.... už jen ten název si protiřečí a na suroviny raději nekoukat.
Pokud je tohle nejprodávanější kniha posledních let (nebo jednu dobu aspoň byla), tak je to velice smutné a něco to vypovídá o našem národu a o tom s čím se spokojíme... Víc k tomu asi nemám co říct...

02.08.2015 odpad!

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Silný příběh o ženě, která bojuje proti něčemu, co nemůže porazit a i přes to, že to sama ví, nevzdává to a snaží se zachovat si svoji podstatu a to, co celý život představovala. Boj je náročný nejen pro ní, ale i pro její rodinu.
Smutný, skličující příběh, který je zároveň i něčím krásný. Nejednou jsem zatlačila slzu.
Tuto knihu by si měl přečíst každý, protože si myslím, že málokdo tuší, co Alzheimerova choroba obnáší. Většina lidí si myslí, že je to jen porucha paměti a s ní spojená zapomětlivost. Ale kniha ukazuje, že je to daleko složitější a daleko víc než jen "nevím, kde jsem nechala telefon"... Kniha vám pomůže lépe pochopit, co lidé s touto nemocí potřebují.
Četla se moc dobře, i když někdy jsem si ji musela "dávkovat" po částech.

29.07.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Měla jsem strach, že se po HH sérii zklamu, že bez Harryho to nebude ono. Ale opak je pravdou. Kniha mě příjemně překvapila... líbila se mi a vtáhla mě do děje. Opět se ukázalo, jak umí Nesbo vystihnout postavy aniž by o nich toho mnoho napsal. Do hlavního hrdiny se zamilujete. I když je o něm pořád psáno, co všechno neumí a nezvládá, je ve své podstatě dokonalý s několika chybami, které nejsou až tak podstatné. Nezvyklá je taky ich-forma, kterou je to psáno, což mě vyhovuje... více to člověka vtáhne do vyprávění. Nesbo nezapomněl na závěr překvapit, jak to má ve zvyku. Napínavé a nepředvídatelné do samého závěru. Moc pěkná kniha, zas něco jiného než byla HH série, taková osvěžující změna řekla bych. Doporučuji....

19.07.2015 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Bezvadná kniha plná inspirace nejen na hubnutí, ale i na správné a chutné stravování. Kniha je plná jednoduchých receptů na jídla, která trvají do 30 minut. Už jsem mnoho těch receptů doma vyzkoušela a knihu mohu jen doporučit. :-)

04.07.2015 5 z 5

Život bez pšenice: 30minutová kuchařka Život bez pšenice: 30minutová kuchařka William Davis

Čekala jsem od téhle knihy víc. Nicméně se v ní nachází spousta receptů, které jsou bohužel velmi často docela složité a je problém sehnat na ně suroviny. Ale možná je to jen můj dojem a pocit....

04.07.2015 3 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Skvělá a inspirativní kniha nejen pro ty, co trpí celiakií. :)

11.05.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Myslela jsem si, že nic lepšího než Přízrak už napsat nemůže. Mýlila jsem se!
Policie je kniha plná zvratů a napětí. Některé zvraty a překvapení jsou pro nás čtenáře až bolestivé. Nesbo vám zase dokonale zamotá hlavu a když už si myslíte, že víte, kdo za tím stojí, je všechno úplně jinak. Opět se skláním před jeho talentem napsat postavy a vyjádřit dané situace jen pár slovy. Zatím jsem nenarazila na nikoho, kdo by to dokázal tak jako on. Postavy během celé série procházejí vývojem a v tomto díle bych řekla, že skoro nejvíce. Konec a rozuzlení je opět nečekané. Řekla bych, že si Nesbo nechal zadní vrátka a že opět dal svým čtenářům to, co je pro něj typické - prostor pro vlastní fantazii. Některé věci si můžeme jen domýšlet a to mě na tom baví ze všeho nejvíc! Po přečtení Policie jsem se jen utvrdila v tom, že pro mě zůstane Králem severské krimi!!

11.05.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Fenomenální a nejlepší kniha z celé HH série! Mnoho napětí a naprosto nečekaný závěr a rozuzlení....!!! Severská krimi už nikdy nebude osobnější!

06.11.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

První polovina knihy mě moc nenadchla, hodně jsem srovnávala neboť můj favorit je Jo Nesbo a jeho Harry Hole, zvykala jsem si na nový styl psaní a na to, jak tito autoři všechno popisují, v knize mi docela chyběla taková ta lidská a citová stránka, co se nedá popsat, ale prostě na vás "dýchá" během čtení. Ale druhá polovina knihy změnila můj názor, děj se rozjel a měl poměrně velký spád a to mě začalo bavit.
Nicméně musím dodat, že mi tam několik věcí nesedělo a hlavně mi naprosto unikal motiv vrahova vraždění. Přišlo mi to děsně nelogické. Proto celkem "jen" 4 hvězdy!!

16.10.2014 4 z 5

101 psích triků 101 psích triků Kyra Sundance

Báječná knížka, skvělé fotky, pěkné zpracování a hlavně velká inspirace pro všechny pejskaře, kteří se chtějí se svým psem bavit a něco ho naučit. :-))

20.08.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Co k tomu říct... ztráta času a peněz. Knihu jsem měla naštěstí jen půjčenou.
Pokud vás baví číst na každé stránce to samé dokola, pokud chcete ztratit svůj drahocenný čas, tak si tuhle knihu přečtěte. Děj tady ale nehledejte a postavy - škoda mluvit. Budete číst pořád dokola o tom, jak je Christian přitažlivý, sexy, žhavý, dokonalý a jak si Ana pořád kouše ret, protáčí oči a má své trapné přpomínky ke všemu. Kniha úplně o ničem, napsáno velice jednoduše, jak kdyby to psala 14letá holka. Opravdu si musím pokládat otázku - jak tato kniha mohla získat titul KNIHU ROKU a jak mohla ve své prodávanosti předstihnout knihy jako je Šifra mistra Leonarda?

22.07.2014 odpad!

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Právě jsem dočetla tuhle knihu a pokusím se ji tu nějak zhodnotit, i když to asi bude těžké.
Mám z ní velmi smíšené pocity a abych vysvětlila, jak smíšené, tak asi takto.... Asi do poloviny knihy jsem si říkala, že jsem od toho čekala daleko víc, všichni to přece vychvalovali a mě to sice nadchlo, ale ne tak, jak jsem očekávala. Bavili mě vtipné sarkastické hlášky a neúnavný humor lidí, kteří stojí na hraně mezi životem a srmtí.... ale nebyla jsem přesvědčená o tom, že dám 5 hvězdiček. Jenže od druhé poloviny, možná spíš ke konci se kniha změnila (alespoň pro mě) a dostala mě, víc než jsem si myslela, že mě může dostat. Konec mě překvapil, protože na začátku knihy jsem si myslela, že to skončí úplně jinak, než to nakonec skončilo.
Velké emoce, slzy... smutná a zároveň krásná kniha, která stojí za přečtení. Proto dávám 5 hvězd....

Shrnuto podtrženo: Gus se nemusí bát, že na něj svět zapomene, protože já na něj ani Hazel rozhodně nezapomenu a ke knize se určitě vrátím.

01.07.2014 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Všichni knihu vychvalovali, ale já ji nějak nepřišla na chuť a nedonutila jsem se, abych to dočetla. Asi to není ten pravý žánr pro mě, i když námět je jistě svým způsobem zajímavý.

13.06.2014 2 z 5