edith79 edith79 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Číst tuhle knihu člověka až bolí. To co zažívali lidé během války je otřesné, nepochopitelné, ale bohužel skutečné. Už začátek v podání Miry byl tragický a smutný, ale když se do vyprávění pustila Hana, bylo to téměř k nedočtení.

11.10.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

I ticho dokáže mluvit. Krásná knížka, která člověka donutí se zamyslet. Zamyslet se nad tím, že nemůžeme nikoho soudit, pokud jsme nešli jeho cestou. Že spousta věcí v životě je jinak , než jak to na první pohled vypadá. Krásné , dojemné vyprávění. A konec? Nádhera.

10.10.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pod dojmem Hlasu kukačky jsem se pustila i do Heřmánkového údolí a musím říci, že kniha ve mně zanechala zvláštní pocit. Zvláštní pocit z toho, čím vším si museli lidé projít, co zažívali a jak se museli rvát o holou existenci. Když se to tak vezme popisuje kniha celkem krátkou životní etapu hlavní hrdinky, avšak plnou zlomů, vzestupů a pádů. Děj hezky plynul a představit si údolí a krásnou přírodu nebylo vůbec těžké. Annin osud byl hořkosladký a stejný je i ten můj pocit.

01.11.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Naprosto chápu velký úspěch této knížky. Je to totiž absolutně skvělá oddechovka. Období od začátku roku do začátku jara je pro mě vždycky svým způsobem nepříjemné a tato kniha mi rozhodně zvedla náladu a to je její hlavní poslání. Na nic si nehraje, neřeší žádná velká dramata a pokud se objeví problém, vše je bráno s humorem. A tak to má být. Hlavně se z toho n......t :-)

14.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Celou knihu jsem měla sevřený žaludek a chtěla jsem na ty stránky vtrhnout a někomu to pořádně vytmavit. Nikdy nepochopím postoj takových rodičů jako jsou tito. Jejich neschopnost, malichernost, sobectví a mnohem horší věci, které mi celou knížku dýchaly na záda. Já měla vážně strach...Hodně silný čtenářský zážitek.

07.02.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od Shari Lapena zatím nejlepší. Kniha mě velmi bavila, i když je jasné, že tohle je hodně velká vykrádačka hned několika knih Agathy Christie. I tak nebo právě proto to bylo moc fajn. Prostředí zasněženého hotýlku na mě působilo tajemně a děsivě. Postavy a jejich charaktery byly dobře vykresleny a sledovat jejich myšlenkové pochody bylo zajímavé. Rozuzlení jsem čekala trochu více promyšlené, ale ani tak to nebylo špatné. V každém případě jsou knížky Shari Lapeny lepší a lepší, takže se těším na další.

14.10.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak další šílená jízda s Chrisem Carterem. Ten pán prostě umí. Umí do knih vnést přesně tu mrazivou atmosféru, kterou má rád každý fanoušek tohoto žánru. Dokáže stvořit psychopata, před kterým se třesete, i když jste s knihou doma pod peřinou. No jen tak dál.

28.08.2019 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Po delší době jsem sáhla po knize od Michaely Klevisové a musím konstatovat, že autorka je čím dál lepší. Drak spí mě neskutečně bavilo už od první stránky. Všechny postavy byly perfektně vykreslené, všem mohl člověk nahlédnout do duše. Knížka doslova dýchala napětím, pachatel mohl být v podstatě kdykoliv. Navíc mám vztah k České Kanadě, což byl další plusový bod. Pro mě jednoznačně zatím nejlepší Klevisová.

16.10.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Tak jsem si lehla u bazénu na lehátko, nasadila sluchátka do uší a užila si skvělou audioknihu mého oblíbence Marka Ebena. Pěkné vyprávění nejen o autech a volantu. Tento všestranně nadaný člověk mě ani nemohl zklamat, to on prostě neumí.

16.08.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moc pěkná kriminálka z krásného prostředí hor, kopců a samot. Někteří obyvatelé vesnice jsou opravdu svérázní, někteří chtějí moc a peníze a někteří chtějí jenom v klidu žít. Jenže někdo nám tu vraždí, takže místo klidu je tu vyšetřovatel Bergman a hon po stopě vraha začíná. Napínavé čtení s překvapivým koncem a motivem. Michaela Klevisová je jistota dobrého čtenářského zážitku.

03.03.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi dobré. V knihách mám ráda, když postava viděná očima někoho jiného se čtenáři ukáže taková, jaká opravdu je. Najednou vidíte, že člověk považovaný téměř za slabocha takový vůbec není. Že z člověka, který působí velkoryse může být sobec a z muže hodného obdivu se vyklube hulvát. Každého formuje jeho životní cesta, lidé v jeho okolí a situace, které mají někdy bohužel velmi smutné řešení. Autorka píše, že ve čtyřiceti letech by měl být člověk pevně zakotvený v životě. Obávám se, že to tak bohužel není. Někdo tu kotvu hledá celý život.

29.10.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Dětské říkanky v dospěláckých knihách působí nesmírně děsivě. To věděla už Agatha Christie. Kaštánku, Kaštánku, ty jsi se mnou zamával. Moc jsem si od této knížky neslibovala a o to víc jsem nadšená. Bylo to napínavé a hrozivé a akční a vůbec to bylo super. Od teď kdykoli uvidím figurku z kaštanů, vzpomenu si na tento vážně hodně povedený thriller.

14.11.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět knížka k zamyšlení. Knížka o lidském osudu, ze které je člověku hodně úzko a donutí ho přemýšlet co by, kdyby?

24.11.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Moje druhá kniha od autorky a když chci být spravedlivá, musím dát čtyři hvězdy, protože tohle bylo o chloupek lepší než Někdo cizí v domě. Bohužel pro mě Shari Lapena je mistrně přehnaných kombinací a některé situace v knize se mi zdály tak nějak zbytečné a pořád dokola omýlané. Horší čtyři a jsem zvědavá jak moc zamotané klubko dá čtenářům rozmotat příště a jestli i na jeho konci bude uzlík.

15.04.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Sedím, koukám, vidím rozmazaně a nevím co napsat. Je mi všelijak. První kniha tohoto roku a hned toto. Prostě pecka. Laťka stále stoupá. Téma prominentní střední školy je víc než zajímavé. Ale také znepokojivé a děsivé. Co dodat? Vstřebávat budu tento díl rozhodně déle než ostatní...

05.01.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dooost dobré. Perfektní atmosféra této knihy mě pohltila. Přesně tento styl krimi mám ráda. I když je to depresivní a šílené, nemůžete přestat číst. Kdo je pachatelem jsem sice tušila, nicméně jistotu jsem získala až na konci a musím říct, že zápletka a motiv jsou vymyšleny skvěle. Carter je prostě mistr.

27.03.2019 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Parádní. Film znám samozřejmě málem zpaměti a dialogy z knížky jsou v něm téměř doslovné, ale knížka je obohacena o pocity hrdinů a o krásné popisy přírody a nádherně dýchá letní atmosférou, která mi momentálně dost chybí. Moc jsem si to čtení užila a až se trochu stydím, že jsem se k této milé knížce dostala až teď.

20.05.2021 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Záviděla jsem těm, co už četli novou Kim a teď závidím těm, co ji ještě nečetli. Jen jsem totiž knihu odložila a už je mi po celé partě vyšetřovatelů smutno a moc se těším na další pokračování. Co se týká případů obě linky byly naprosto skvělé. Musím se přiznat, že ta Bryantova mě možná bavila ještě o trošku více. Líbí se mi, že autorka vždy zavede čtenáře do pro většinu lidí netypického prostředí a ukáže mu, co všechno se bohužel na světě děje a že jsou lidé, kteří jsou schopni dát do toho všechno a bojovat za spravedlnost. A doufám, že nejenom v knížkách.

17.08.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak takhle má vypadat to pravé krimi. Naprosto skvělý díl této série. Styl pachatelových zločinů opět velmi brutální, tentokrát připomínající filmy ze série Saw. A proti tomuto vynalézavému vrahovi Robert Hunter s Garciou a ostatními z týmu. A opět dokonalá jízda. Co mě tentokrát dostalo byl perfektně vymyšlený motiv, to bylo na knize to nejlepší. Od začátku mě trochu mátl název, ale i ten nakonec dokonale zapadl. Už mi těch krimi od Chrise Cartera zbývá jen pár a já se těším na další.

13.09.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Druhá kniha autorky ze série Laura a Adam. Musím říci, že povedenější než Stvůra. Začátek knihy naprosto skvělý, dramatický, napínavý a strašidelný. Atmosféra parného léta byla výborně vykreslená. Potom se to ale začalo trochu rozpadat a více než pátrání a detektivní práci se hlavní hrdinka věnovala vlastním vztahům a traumatům. Je to takové klišé, převzaté zřejmě ze zahraničí, že každý správný kriminalista, ať je to muž nebo žena, musí za sebou mít nějaké životní trauma. Takže ani Laura není vyjímkou. Jinak ovšem závěr, odhalení a motiv byli vymyšlené skvěle a konec mě nadchl. V neposlední řadě musím velmi pochválit přebal knihy. Ten je prostě úžasný.

29.06.2022 4 z 5