dzejkbeltygros dzejkbeltygros komentáře u knih

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Nebylo to špatné, ale mezi postavami jsem se dost ztrácela, děj přeskakoval od jednoho ke druhému, bylo tam spousta nesouvislých informací, útržků z různých dějů. Takové dost zmatečné, i když se to četlo dobře a líbila se mi i grafika, tak dávám jen 3 hvězdy dle finálního pocitu, kdy se nemůžu rozhodnout, zda to bylo fakt tak dobré, jak to všichni chválili.

21.10.2021 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tisíc lidí, tisíc chutí. Knížka není vůbec špatná, ale nemusí sednout každému. Příběhy postav jsou opět zajímavě protnuté, jak to umí autorka popsat, nechybí zápletka, drama i trochu psycha. Celkově mám dobrý dojem, i když to nebylo něco, z čeho bych si sedla na zadek.

06.10.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Aktuálně mi od Aleny chybí přečíst pouze Slepá mapa. Všechny knížky byly skvělé včetně téhle. Autorka jednoduše nepíše zamilované románky, takže ti, co je mají rádi by po jejích knihách neměli vůbec sahat. Tenhle příběh byl smutný, chmurný, a nutil k velkému zamyšlení a u hodně lidí určitě i ke vzpomínkám. Já jsem v roce 89 byla ještě na houbách, ale dovedu se do toho vžít a představit si, jaké to muselo být. V knize byl režim velmi výstižně vylíčen, všechno krásně popsáno a příběhy postav byly dost neobvyklé, což se mi u čtení hodně líbí. Takže mne paní Mornštajnová opět nezklamala.

26.08.2021 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Dostala jsem ji od nejlepší kamarádky a byl to skvělý výběr! Knížka je vtipná, zamotaná, v jednu chvíli mi i slza ukápla, a hlavně je tam naša moravština, což mňa hrozně bavilo!
Četlo se to samo, nedalo se od toho dost často odtrhnout.
Navíc se hodí i do několika témat výzvy.

09.01.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Jsem taková tichá samotářka už od mala a tahle knížka jako by mi mluvila z duše, i když příběh byl úplně jiný než ten můj. Styl psaní byl lehký, podle mých představ. Na konci jsem byla hodně napjatá a doufala jsem, že se Sisi rozhodne jinak. Takže mě čekalo celkem velké napětí, a vzápětí zklamání, že se vydala tou horší cestou. Introverti prostě nemají povahu na velké rozhodování a změny. Konec byl otevřený, tudíž si každý může domyslet, jak to s ní opravdu dopadlo. Blázinec, odstěhování či úspěch v Muchomůrce?

20.08.2018 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Od Radky miluju Veselí, to je moje nejoblíbenější kniha ever. Bábovky byly taky super, ty jsem četla jako první. Dokonce jsem po téhle knížce dala šanci i Osm a To prší moře - obě jsou fajn. Jenže tohle...? Nevím, co si o tom mám myslet. Chápu, že autorka chtěla vyjádřit nějaké své zmatené, pochmurné myšlenky, ale to se nedalo číst. Vůbec jsem nevěděla o čem nebo o kom čtu, kde se děj odehrává nebo neodehrává. Docela bída, ale tak stane se no.

26.10.2021 1 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moje druhá knížka od Jojo. Ze začátku vždycky zmatky, nevím hlavu ani patu, ale jak se do toho začtu, tak mě ten příběh pohltí a stránky se otáčí samy. Příběh byl moc hezký, zamotaný, emotivní. Párkrát jsem sice těžko dávala dohromady souvislosti, ale nějak to šlo. Proto jedna hvězda dolů. Určitě si přečtu i další knížky.

09.09.2021 3 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

U téhle knížky jsem se vzpomínkami vrátila do vlastního dětství a vzpomínala, že jsem tehdy přemýšlela dost podobně. Jde tu vidět, jak se děti dají lehce zmanipulovat, aniž by tušili, že jsou manipulovány. Napsané to bylo velmi dobře, četla jsem to jedním dechem. Kniha je moc hezká i z grafického pohledu.

29.08.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první knížka od Jojo. Nečetlo se to špatně, námět byl super, líbilo se mi, že děj nebyl chronologicky. Navíc byl prokládán dopisy/e-maily/smskami, což knihu dost ozvláštnilo. Celkově z ní nemám úplně nejlepší pocit. Byla jsem docela zklamaná, že vztahy Ellie byly tak nějak o ničem, ale zase to víc připomínalo, jak to chodí v realitě. Přes začátek bylo těžké se překlenout, ale stálo to za to. I pohled od více postav byl fajn.

08.08.2021 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nejde jinak, než dát všech pět hvězd. Silný a relativně klidný příběh. Alespoň tak do půlky. Četla jsem to téměř jedním dechem, skvěle napsané!

17.09.2020 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Jednoduchý a výstižný příběh o hamižnosti bohatých a laskavosti chudých. Chovejme se dobře a dobro se nám i vrátí. :) Aneb karma je zdarma! :D

26.12.2018 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kniha plná vulgarismů, násilí, slangu, přes který jsem se nedokázala přenést. Příběh se mi líbil tím víc, že byl inspirován skutečnou událostí. Bylo to trochu těžké přečíst, protože jsem cítila zlost nad tím, co Alex provádí a pak, když se člověk do něj vžije, tak i úzkost, ke které ho donutili. Jsem ráda, že jsem to přečetla, ale už se k tomu nikdy nevrátím.

05.09.2018 1 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejde to říct jinak, než že na nejlepší se vždycky čeká. První díl jsem si říkala WTF? Pořád mi tam něco nesedělo, celé mi to přišlo divné a byla jsem z něj upřímně trochu zklamaná. (Před tím jsem zhltla Skleněný trůn)
No a tohle? Nemám slov. Nebo jich mám až moc. Byla to totální jízda, hlavně ten konec mě vystřelil z gatí. Zažijete tu vzrušení ve všech možných smyslech, napětí, radost, strach a dokonce mi ke konci ukápla i slza, než se vše zase uvedlo na pravou míru. Okamžitě beru do ruky třetí díl!

29.03.2024 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Koukám, že je tu velká kritika, takže si to asi najde své příznivce, jako jsem já, ale taky i odpůrce, kterých tu není málo. Kniha tedy nesedne každému. Já jsem si v ní našla spoustu hezkých myšlenek, které si potřebuju omílat pořád dokola. Forma mi nijak nevadila, i když občas ty rozhovory byly takové "vytahané za uši". Rozhodně se k ní budu vracet, až si budu chtít zase trochu utřídit myšlenky.

01.09.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Měla jsem díky špatným recenzím před čtením smíšené pocity, ale ty se po první stránce upevnily na těch lepších. Četla jsem to jedním dechem, vzbuzovalo to ve mně zvědavost až do poslední stránky. Kapitoly nešly po číslech od jedné do dvanácti, ale různě, což byl super nevšední nápad. Určitě si to chci zkusit někdy přečíst ještě jednou a jinak. Líbila se mi zase i surovost, se kterou to bylo líčeno. Vulgarismu tam bylo hodně, ale poslouchejte lidi kolem sebe. Takhle to v životě prostě je.

01.08.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

(SPOILER) O knize jsem měla trochu jiné očekávání. Zklamaná vyloženě nejsem, ale nadšená taky ne. Přišla mi celá vleklá, hned na začátku bylo jasné, že se Marie-Laura a Werner setkají. Navíc se konec odehrál během pár stránek, takže mi unikl význam, proč se Werner s Marie-Laure setkali. Moc by se mi líbil příběh, nějaká zápletka, kdyby to bylo lépe napsané. Asi budu patřit k té menšině, kterou tahle knížka neoslovila. Třeba se k ní někdy vrátím, ale nejsem tomu moc nakloněná.

01.04.2022 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moc moc příjemná oddechovka, propletené vztahy, skvělá zápletka, charaktery postav parádní. Retrospektivní vyprávění není lehké, ale tady ho autorka krásně zvládla. Bavilo mě to od začátku do konce!

26.10.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Čekala jsem jen nějaký vtipný popis cesty napříč Tureckem. Ale ve skutečnosti je v té knížce taková síla! Tolik myšlenek o lidech, bytí a vlastnostech člověka, až to není možné. Tuhle knížku určitě nedržím v ruce naposledy. Rozhodně stojí za přečtení. Zjistíte při ní, že na tom nejsme vůbec špatně, máme tolik možností, vymožeností. Navíc je to i vtipně popsané, téměř u každé stránky jsem se musela nahlas smát. Prostě pecka! :)

27.11.2019 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Nějak ani nevím, co napsat. Právě jsem to dočetla a jsem dojatá. Není to žádná přehnaná romantika. Je to plné nečekaných zvratů, dobrodružství. Má to hodně stránek, ale i přes to lituji, že to nemá ještě víc. Váhám, jestli číst ještě i Hořící kříž, ale beztak mi to nedá a přečtu ho. Byla to úžasná knížka, která určitě stojí za přečtení a takové vyvrcholení všech předchozích dílů. Teď mi nedá spát... co bylo dál? :)

14.11.2018 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Nejdřív jsem si musela zvyknout na autorčin styl psaní, ale po pár stránkách si to celkem sedlo.
Všechny knížky nemusí být pozitivní, tahle to taky nesplňuje a já takové knížky oceňuju, protože jich je málo.
Konflikty mezi sestrami a rodiči byly dost reálné. Pocity a myšlenky všech skvěle popsané.
Skončilo to náhle uprostřed děje, což mě překvapilo, čekala jsem nějaký závěr.
Celkově to považuju za skvělý kousek.

22.01.2024 4 z 5