DustinMind DustinMind komentáře u knih

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Nádherné a smutné. Oscar Wilde v plné kráse.

25.02.2012 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

,,Musim si dát jedno kafe a kapsli dexedrinu, abych se cítila aspoň přibližně nakrknutě, na cokoli.´´

Dokážu pochopit názory lidí, kteří tvrdí, že je to blbost nebo, že je to až moc chaotický.
Chaotický to je solidně dost. Děj nejede chronologicky, ale retrospektivně a Chuckův styl psaní je geniální. Občas se dostal k opravdu nechutným věcem (pucování, fisting), ale často taky trefil dobré postřehy, které mě okouzlily.

,,Chci vidět na tomhle posraným světě cokoli, co je takový, jak to vypadá!´´

06.01.2012 5 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Takže asi takhle.

Celkový dojem z knihy a z pokračování nebyl tak silný, jako při prvním díle, ale autor zde přidává na spoustě dalších erotických a perverzních okamžicích. Slovník je shodou okolností znovu stejný - což je jen dobře - a proto se kniha čte sama od sebe a vy jí proplujete tak rychle, jak byste ani nečekaly a přitom ji vnímáte všemi smysly.

Vzhledem k tomu, že je to čtení pro mládež, tak kniha umí rozhodně působit na každého člověka dost.

A závěrem - Opravdu jsem nečekal, co vše se může nahromadit na hlavu jednoho člověka v pubertě, který jede jako o závod a kritické chvíle řeší tak, jak by zřejmě řešil i kdokoliv jiný. Jeho hlavu potopenou v problémech s policií a útěku jsem vnímal stejně tak, jako on a dýchal jsem opravdu z plných plic a neskutečně rychlým tempem.

Payne zde dokázal - alespoň pro mé estetické cítění - vložit opravdu šíleně zbrklou situaci, která se mě držela jako klíště. Nedokážu ani říct, zda se mi do jeho další díle chce přistoupit předpojatě, ale věřím, že mě znovu jen potěší a já si tak užiji Nicka Twispa tak, jak by měl každý jiný.

P.S. Nenávidím vás, vy slizkí vocasi.

25.12.2011 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nebudu to nijak zvlášť rozebírat. Co se mi líbilo a co zase ne, to nechám být. Mohu jen říct, že pokud ke mě někdo přijde se slovy ,,Prožij si svůj Osobní příběh´´, tak ho vykopu dál, než vůbec sahá vesmír.

Zajímavé komentáře: zlovlk, nightlybird

07.12.2011 1 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Fajn, fajn. Po půl roce jsem Idiota znovu přečetl a hádejte co. Přineslo mi to opravdovej skvost až do ruky a já blbec ho předtím v té knize neviděl. Myslel jsem si, že se k němu vrátím až jindy, ale nastala správná chvíle a já to udělal už teď. Jsem šťastnej člověk. A teď do Vegas.

07.12.2011 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Čtení pro jeden krátký večer, které vám poskytne Oscar Wilde a jeho nevšední strašidlo. Nad tímto dílem se rozhodně usmějete, či dokonce i po-zasmějete, ale také vám to udělí něco do budoucna.

02.12.2011 5 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Skvělý příběh o plánovaném útěku z věznice a o jeho průběhu. Po cestě se Moty a jeho kamarádi z vězení setkávají s mnoha lidmi, kteří se k nim většinou chovají až podivně přívětivě až vítavě což mě celkem překvapovalo. Nicméně kniha je to opravdu skvělá a rozhodně stojí za přečtení oba díly - pokud ovšem nemáte vydání v jedné vazbě.

21.11.2011 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Naprostá klasika prvního čtení. Nic víc nic míň :)

20.10.2011 5 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Jako menší jsem ji četl s velikou chutí a celkem hodně mě bavila. Bořík byl prostě kluk pro můj věk.

18.08.2011 5 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Několika stránkové povídky, které mě většinou vážně hodně rozesmály. Rozhodně patří jedněm z nejlepších od Bukowskiho.

18.08.2011 5 z 5

Kingovka, která se dala zatáhnout za jednu noc. Téma mě celkem chytlo a řekl jsem si, že stejně nemam v noci co dělat. Proč nestrávit noc s Kingem.

26.04.2012 4 z 5

Krokodýl Krokodýl Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Povídka o lidském chování od velkého pána.

19.04.2012 4 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Naprostej humáč plnej naprostý humáče. Znechuťte si stránky plné vycuclých střev a pojídání lidských zadků. Prostě mistr Palahniuk.

18.04.2012 4 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

I po přečtení se nemůžu zbavit toho dojmu, že se to tomu filmu podobá. Sice jen v maličkostech, ale podobá. Je ale naprosto jasné, že kdyby se filmu uchopil někdo jinej a nezplácal z něj takovou ,,sračku", možná by to bejvalo bylo lepší.
Stephen King - Paul Michael Glaser 1:0

25.03.2012 5 z 5

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

Jednoduše bych začal tím, že bych pochopil lidi, kteří knihou pustěj, nebo jí přestanou číst už po 10-20ti stránkách. Ten styl psaní je peklo a né každýmu to sedne, jelikož ten Pygmej anglicky moc dobře neumí.
K čemu to, že opakuje prvky z Periodický tabulky nebo křuch-bum, Letící orel.

Pozn. Nechat si zlomit ruku při těláku - při vybíjený - jen kvůli zkoušení, to je teda pecka.

Pozn.č.2. Další Palahnikovka, která zabrala dva večery.

02.03.2012 4 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Pokoušel jsem se to číst, ale bohužel jsem skončil na cca 70té stráně. Ani nevím, zda na to má vliv tématiky knihy - která se mi zdá originální -, nebo mi prostě jen v určitou dobu, kdy jsem knihu četl neseděla taková literatura. Nemůžu hodnotit, jelikož jsem to prostě jen oddálil a knihy si přečtu jindy.

Snad příště pane Irvingu.

04.02.2012

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Dokonalé a vtipné drama od Oscara Wilda, které jsem si ihned zamiloval. Nejen, že kniha se díky formě, ve které je psána čte neuvěřitelně dobře, ale také se ihned vžijete do příběhu a chování hlavních postav Jacka, Algernona, Cecílie a dalších.

Oscar Wilde po sobě zanechal nádhernou tvorbu, která by měla sloužit jako povinná četba ( jakožto už na většině škol slouží).

21.12.2011 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá knížka, která vás dostane do zajateckého tábora Čangi. Mohu jen doporučit.

16.09.2011 5 z 5

Neználek na cestách Neználek na cestách Nikolaj Nikolajevič Nosov

Všechny Neználkovy knihy jsem časem mého dětství pomalu pročítal. Legrační, zábavné a naprosto ideální pro první čtení.

30.08.2011 5 z 5

Ideální kniha pro ty nejmenší. Masivně tlustá (pokud máte vydání všech dílu v sobě) a masivně legrační.

30.08.2011 5 z 5