Dresia Dresia komentáře u knih

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Zklamání. Moc překombinované, nerealistické.

25.05.2018 2 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

První dvě třetiny nuda nuda, pak se to trochu rozjelo, ale to na dobrou knihu nestačí. Námět celkem dobrý, ale mizerné zpracování. Stylem jen pro milovníky červené knihovny.

03.02.2018 1 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Dobrý psychothriller. Takový ze života ;)

20.01.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Příběh deprivanta z asociální rodiny, který vyrůstal v pěstounských rodinách a v dětských domovech.
Pěkně napsané, vtipné.
Ale... obávám se, že happy end se koná:
1/ v knihách
2/ když má dítě mimořádné štěstí na lidi kolem sebe
3/ když má aspoň průměrnou ingeligenci
Čili častěji bohužel ne :(

05.01.2018 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Za mě dobrý, úplně mě to pohltilo.

01.11.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

skvělá kniha

21.10.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Slabé, dočetla jsem do konce, ale zklamání.

19.10.2017 2 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami... četlo se to dobře, ale oproti skvělé Pomocnici plytké a příliš nepravděpodobné.

01.03.2024 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Moc mi nesedí autorčin styl, kvůli tomu jsem odložila Anglickou zahradu.
Ale wow, tuhle knížku už nikdy nedostanu z hlavy. Měla by to být povinná četba k maturitě.

09.10.2023 4 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Slibný rozjezd, zajímavé téma i atmosféra, konec hodně přitažený za vlasy.

10.07.2023 3 z 5

Buďte štastní i v těžkých dobách Buďte štastní i v těžkých dobách Andrew Matthews

Pár dobrých rad, ale nic převratného.

08.11.2022 3 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Nick Alexander

Až při čtení závěrečného poděkování jsem si uvědomila, že tu knihu napsal muž ;), což mě překvapilo. Hezky napsané.

22.10.2022 4 z 5

Ještě jeden croissant na cestu Ještě jeden croissant na cestu Felicity Cloake

Díky této knížce jsem prostě konečně musela navštívit Francii. Ze všeho nejvíc mě oslovila kapitola o Marseille, takže jsme byli mimo jiné právě tam. Francie je moje nová láska.

09.08.2022 5 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

Vlastně nemám co vytknout, perfektně vystavený děj, ale něco jako by tomu chybělo. Sama v černém lese se mi líbilo víc.

05.06.2022 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Všechny hrdinky byly na můj vkus až moc labilní, v podstatě se nechaly semlet životem. Ale četlo se to dobře, skvěle napsané.

21.05.2022 4 z 5

Odkaz Odkaz Nina Wähä

Uf. Ani jsem nedočetla. Kniha asi není špatná, ale já od jisté doby nedávám takhle rozvláčné, depresivní věci.

03.04.2022 1 z 5

Instamozek Instamozek Anders Hansen

Dozvěděla jsem se mimo jiné, že když jsem věčně nervózní a neurotická, tak je to z hlediska evoluce výhra, a za to autorovi děkuji! :)))

27.12.2021 5 z 5

Zázrak pozitivního myšlení Zázrak pozitivního myšlení Robert Anthony

Knížka, která mně hodně pomohla. Opakovaně se k ní vracím.

04.10.2021 5 z 5

Jsi fakt borec - umíš vydělat prachy Jsi fakt borec - umíš vydělat prachy Jen Sincero

Tak zatímco první knížka mě bavila a něco mi i dala, tuhle o vydělání peněz autorka evidentně napsala proto, aby vydělala peníze, a je to až moc poznat. Celkem o ničem.

17.08.2021 2 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Moc se mi líbil seriál Chalífát, volně inspirovaný osudem obou dívek, proto jsem si knihu stáhla. Bohužel mě nudila, moc popisná a nezáživná.

25.07.2021 2 z 5