Buďte štastní i v těžkých dobách

Buďte štastní i v těžkých dobách https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94082/budte-stastni-i-v-tezkych-dobach-94082.jpg 4 25 8

Hledat štěstí není sobecké. Sobecké je být nešťastný. Spokojení lidé jsou vnímavější a pozornější, jsou lepšími partnery, přáteli i zaměstnanci. Utrápení lidé se zajímají jen o sebe a ostatním berou energii. Štěstí netkví v tom, co nám osud nadělí, ale v našem postoji k sobě samému a k životním událostem. Prvním krokem k vyrovnané existenci je přijmout to, co máme, nečekat a nesnít o tom, že budeme šťastní teprve „až se něco stane“. Andrew Matthews dokazuje, že člověk může dosáhnout štěstí za všech okolností, v každém okamžiku, už předtím, než se mu podaří zhubnout, než najde ideálního partnera nebo získá vysněné zaměstnání.... celý text

janulka1310
29.05.2023 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé před 11 lety a teď jsem se k ní ráda vrátila. Jednoduchá, praktická, přehledná a taky vtipná :)

Dresia
08.11.2022 3 z 5

Pár dobrých rad, ale nic převratného.

Lily101
27.02.2019 5 z 5

Kniha, která Vám opravdu pomůže, i když si neprocházíte těžkým obdobím. Doporučuji číst “blokově”, nikoli naráz. Některé příběhy mi připadaly jako hodně nešikovně napsané, protože si buď v jistých dílčích částech protiřečily (Jennyin příběh-str. 141-143, především mám za to, že vzdělávací systém v USA funguje jinak a tedy v 15letech nelze jít na vysokou, pokud není úspěšně absolvovaná maturita, která se v 15rozhodně nedělá,..-asi ne úplně povedená snaha překladatele neplést čtenáře jiným vzdělávacím systémem?), takže dávám 4hvězdičky. Vzhledem k opravdové motivaci, jež Vám kniha poskytne přidávám půlhvězdičky, takže zaokrouhleně plný počet :-)!

magnolia
04.12.2017 3 z 5

První polovina se mi líbila, docela dobré rady a myšlenky. Potom, jak to bývá, opakování řečeného. Zvláštní byla kombinace humoru (ilustrace autora, vtipy takové zbytečné) a často drsné příběhy skutečných osob. No, nemám z tohoto žánru moc načteno, tak jednou za čas se to dá.

kratyna
05.05.2016 5 z 5

super kniha

Vercik
13.06.2012 5 z 5

Velice pozitivní a výborně zpracovaná kniha s velmi příkladnými příběhy ze života na zamyšlení . Mám na tento způsob více knih, ale tato mi přijde ze všech nejlepší.

Peace
08.05.2012 5 z 5

Hodně zajímavá a inspirativní knížka.

Barbanka
20.02.2012 5 z 5

Velmi pozitivní kniha o smyslu života každého z nás, kterou by si měl přečíst opravdu každý !