DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Kateřina Havlíková

S hodnocením mám trochu kříž. Dějově mi kniha moc nesedla a ani provázaností. Ale velice jsem si užila tu jedinečnost, kouzlo a originálně zpracovanou fantasy, kde se protínají tři svety které zároveň i ukazují globální problémy současnosti. Líbil se mi i obal a nápaditost :-)

18.05.2023 3 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Opakovani matka moudrosti aneb zpět za literárními osobnostmi ale trochu jinak. Že začátku kniha vypadala slibně ale později mě čím dál tím méně přestávala bavit a ani nevím jestli to bylo dějem nebo dialogy? Tato jednohubka ačkoliv sympatická mi nesedla. Za co ma autorka plusové body tak jazyk, styl, formální neformálnost a smysl pro humor, kterým i baví na sociálních sítích

17.05.2023 2 z 5

Co se ti stalo? Rozhovory o traumatu, psychické odolnosti a uzdravení Co se ti stalo? Rozhovory o traumatu, psychické odolnosti a uzdravení Oprah Winfrey

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Není až tak odborně napsaná jako spíš prakticky. Vysvětluje na případech možný vývoj traumatu a celkově vysvětluje tento těžko specifikovatelný pojem. Rozhovor je dobře vedený a krásně navazuje plus Oprah přidává i několik mouder a doktor Perry zas své zkušenosti s příjemným humanistickým nadhledem.

11.05.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Za mě první dil nové série lepší než celá předchozí série resp.pokracujici jelikož jde o prequel. Skvěle napsaný dej, postavy, krásně se to četlo. Některé věci se ale opakovali pořád dokola. Hodně se mi líbil závěr a jsem zvědavá zda si pokračování udrží nit

06.04.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Ze začátku jsem byla ke knize trochu skeptická a absolutně jsem nečekala jak mě kniha vtáhla. Skvěle se to četlo a kniha pak prostě nešla odložit. Na autorce se mi líbí, že dokáže vytvořit fiktivní postavu s takovou uvěřitelností. Evelyn mi připadala trochu jako Marilyn Monroe. To jak se její příběh vyvinul bylo dechberoucí a kniha si rozhodně zaslouží vysoké hodnocení.

22.02.2023 5 z 5

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Autora jsem neznala a na knihu jsem narazila náhodou. Nejvíc co se mi na knize u ostatních knihách líbí je nekonečná laska ke zvířatům auto tu skutečně něco dokázal nejen napsat knihy a rozšířit sve nevšední zážitky aneb tohle v zoo neuvidíte ale i ukázat jiné stránky zvířat a podporující organizací jim zachovat ochranu i péči.

Kniha byla skvělá nejednou jsem se zasmála a zážitky se slovem co by člověk nečekal a také nečekané dědictví. Růženka byla úžasná. Toto humorné zpracování je skutečně jedinečným dílem co zahřeje u srdce

11.02.2023 5 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

A máme tu další klub elitních králů a nový příběh. Už mi to přijde jak na jedno brdo co se týče postav a Brantley...neměl bych ale chci. Za mě zatím nejlepší byli první dily elitních králů u tohoto dílu mě překvapil akorát konec tak uvidíme co bude dal .

05.12.2022 3 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

A skvělá, zlatá a srdečná Lin Rina je zpět. Tuto autorku mam obzvlášť ráda jelikož svými Kronikami prachu mě zcela dostala. A jako člověk je nesmírně laskavá a i lehce praštěná jak lze poznat z poděkování a i několika taškařic v dějí. Nicméně u této knihy jsem mírně zklamaná jelikož mě až tak dějove nenadchla a byla velmi chaotická. Pribeh byl i tak nějak predvidatelny. Ale i tak musím autorce přiznat že si zachovala styl i jiskru a ve čtení jejich knih budu určitě pokračovat. Vždy jde o milé oddechovky :)

24.11.2022 3 z 5

Líbilo se mi s jakou nadsázkou dokáže autor vyprávět. Bylo to vtipné, zajímavé a sdílet tyhle zážitky které se nastanou každý den je skvělé. Vyprávění o lidech a zkušenostech a zároveň i pár rad co se můžou hodit i na běžných cestách. :)

17.08.2022 4 z 5

Apokalypsa nebude: Proč nám škodí environmentální alarmismus Apokalypsa nebude: Proč nám škodí environmentální alarmismus Michael Shellenberger

Knihu bych ráda přirovnala k životu na naší planetě od Davida A.
Skvělá kniha v podstatě o všech problémech klimatické krize a několik pohledu od různých vědců na dané téma.
Líbí se mi že je kniha podložená fakty a ne výplody fantazie jak by taky ne když je napsaná odborníkem, ktery ví co říká a svými slovy nutí k zamyšlení ale zároveň vysvětluje jednotlivé příčiny problémů.

22.05.2022 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

No sláva! Tohle je jedna z mála autorek kdy je druhý díl lepší než první. Mně osobně přišel první díl o ničem vlastně jen čistě o dvou hlavních postavách a jejich hate love. Druhý díl měl samozřejmě taky své mouchy Poppy která mi chvílemi lezla na nervy tím svým "pojď sem, ale jdi pryč, budeme předstírat abych nemusela přiznat co skutečně citim"
O druhém díle mohu skutečně říct, že to byla fantasy se všemi náležitými prvky které mají odpovídat žánru. Je pravda, že v knize bylo více popisu než deje ale ten popis vyjasnil spoustu věcí, které se v prvním díle jen naťukli nebo se k nim vůbec nedostalo. Zároveň mě bavil ten humor a ve fine i to jiskření a pošťuchování. Také jsem ráda za přidané postavy a celkový vývoj a posun v sérii. Původně jsem ani druhou číst nechtěla ale přesvědčila mě a tak dám šanci i pokračování.

05.04.2022 4 z 5

Pod ochranou lišky Pod ochranou lišky Kevin Sands

Moje první kniha od autora a musím říct že jsem příjemně překvapená jelikož jsem se bála že se bude jednat o dětskou dobrodružnou.
Začátek mi připadal trochu jako šest vran a v průběhu knihy se zamíchaly karty a vše nabralo spád. Bavila mě čtivost i postavy zároveň neotřelé nápady od magie, veletkalce, oko až po schopnosti postav. Také humor, trochu toho moudra od starších a hlavně nepředvídatelnost knihy a krásná obálka. Druhý a další díl si určitě ráda přečtu
"Touha.Chamtivost. A rychlost. To, chlapče, jsou tři pilíře nejúčinnějšího podvodu"

17.03.2022 4 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Na začátek bych ráda vychválila styl jakým autorka píše protože je čtivý a působivý. Mnoha moudrých myšlenek a spoustu slov promlouvajícich k vděčnosti za lidské hodnoty.
Řekla bych že se kniha zas tak neliší od těch předešlých. Někdo najde dopisy z minulosti a prožívá příběh s tím kdo je psal. Vše je romantické občas nečekané a zasluňené. Ale přeci jen tohle mělo své kouzlo ačkoliv děj byl poměrně stereotypní. Začetla jsem se a ale klidně by kniha byla i ideální oddechovkou k čaji a sušenkám.

05.03.2022 4 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Tohle byla skutečně neobyčejná kniha! Cosi zvláštního ale čtivého a spirituálního. Kniha má také krásné ilustrace je znát, že je napsána kreativní duší autorky.

01.03.2022 4 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Za mě zmatek a dějová linka hodně slabá. Co musím ale vyzdvihnout je ta fantazie a originalita vytvořeného prostředí. V sérii pokračovat nebudu ale za alespoň nahlédnutí do toho světa to stálo

29.01.2022 3 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Tak karty na stůl ale nejdřív zkuste hádat než vsadite na tu nejlepší. Opět tu máme bad boy club a jednu holku s minulostí která je spojuje. Amo Jones se drží obsazení a ačkoliv to bylo podobné ne-li stejné v předchozích sériích, je to zcela nové prostředí a za mě asi nejlépe vymyšlené.
Začátek mě vtáhnul okamžitě a i když jsem z počátku nevěděla o co vlastně jde bavilo mě to. Cesta s cirkusem pokračuje protoze prostě chcete vědět co bude dál. Autorka nechává čtenáře tápat až skoro na samotný konec knihy. Za mě to rozuzlení bylo celkem zmatené a utnuté až příliš rychle a obsáhle. Také autorka nedořešila některé dějové linky a jiné věci nechala bez vysvětlení. Prostě tam budou ať čtenáře ještě napnu. Možná že se to dozvíme v dalším díle. Kniha by bezpečně mohla být delší.
Musím autorce připsat body za mrazivé a skvěle popsané prostředí. Je to kruté, zvrácené ale pohlcujici a pokud máte možnost poslouchejte ke knize písničky, které autorka zmiňuje skvěle dokreslují prostředí a více naladi na atmosféru.
Kdyby to tak bylo u každé knihy, máte v podstatě kino v hlavě

19.01.2022 4 z 5

Extáze: Román o Almě Mahlerové Extáze: Román o Almě Mahlerové Mary Sharratt

Mám pocit že Alma zkrátka nevěděla kam se srdcem. Chtěla milovat a být milována možná víc než cokoliv jiného. Rozhodně musela mít kouzlo a ačkoliv naivní dívka tak v určitých ohledech i statečná. Jméno Gustav Klimt je celkově známé ale je jiné vidět jeho praci a umění a dívat se na něj jako na člověka. Autorka píše velmi čtivě takže žádná nudná historie a líbí se mi že při poznání nové osobnosti prožíváme příběh s ní...takhle kdyby se učil dějepis!

28.12.2021 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Musím uznat že mě kniha příjemně překvapila. Co kapitola to perla a smích :D vážně jsem se pobavila a Jane mě bavila taková správná holka do nepohody :D a to jiskření a vtipné hlášky mezi ní a manželem koněm prostě super. Astejně tak Eduard. Byla to taková průměrná pohodička ke konci se to trochu táhlo ale stalo za přečtení

24.12.2021 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Líbí se mi že autorka na konci specifikuje čím se inspirovala a přijde mi velice přínosné do knihy zasedit stresovou poruchu z traumatu a přiblížit čeho se to vlastně týká a udělat z toho fantasy geniální + inspirace králem Artusem proč ne? Kniha je za mě pro mladší ctenare a dej mě až tolik nepohltil a nebavil jak jsem čekala ale za tu fantazii to určitě stojí a především originalitu

08.12.2021 3 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Nevím kolik dílů ještě autorka plánuje ale musím říct že tenhle překonal předešlé dva. Baví mě ta čtivost, originálnost, fantazie, děj, který byl v podstatě od začátku do konce napínavý. To je prostě knížka kterou chcete číst a ačkoliv carodejka je v každé druhé fantasy tahle má své skutečné kouzlo a svět do kterého se chcete zatoulat a možná i ztratit a letět:)

18.11.2021 4 z 5