DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Matthew McConaughey je člověk, který má sice asi dost v peněžence ale mnohem víc v hlavě. Život mu taky nedal všechno zdarma ale nebojí se riskovat a rodina je pro něj na prvním místě. Líbí se mi, že je kniha psaná JEHO slovy z jeho pera a jeste je doplněná básněmi a spousty zajímavých názorů. Ať si na fotce vypadá jak chce ale uvnitř je člověk, který má světu co dát tak proč to nepředat dál.

22.02.2022 4 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Tak a máme tu konec! Musím uznat že první díl byl prostě nejlepší ale tenhle poslední je také skvost a když srovnáte první a poslední díl je to neskutečný dějový posun když si vzpomenu kým postavy byli na začátku a kým jsou teď. Laia nabrala neskutečné odvahy a Elias no nebudu dávát spoilery ale změna také překvapivá. Celá série byla velmi čtivá a měla své kouzlo z pouště. Děj se nedal předvídat a tak jsem se prodírala neustálým napětím nicméně konec byl takový, jak jsem doufala a mé srdce magicky plesá. Sice mi jedno přečtení stačilo ale i tak to za to jedno dobrodružství stálo a vlastně teď závidím těm, kteří to budou číst poprvé a snad je serie bude bavit jako mě :)
"Kde je život, tam je naděje"

11.01.2022 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tuhle sérii jsem měla poměrně dlouho na řadě a nechápu že jsem se k tomu dostala až teď ale všechno má svůj čas. Už dlouho mi chybělo číst pořádnou fantasy, když máte načteno hodně tak požadavky na skutečně dobrou knihu stoupají. Tahle kniha byla přesně to, co jsem hledala a co mě baví. Skvělé postavy, čtivý děj, napětí a žádné protáhlé kapitoly. Líbilo se mi propojeni postav a originalita ale co musím vyzdvihnout je styl jakým autorka píše to je zkrátka poušť zalitá zlatem pro oko i čtenářskou duši.
První díl nám otevírá spoustu dveří a končí tak, že prostě chcete vědět co bude dál. Jak tak koukám bude to ještě dlouhá cesta takže hurá na ní!

"Myšlenky jsou složité. Neuspořádané. Propletené jako džungle popinavé révy, tvoří vrstvy jako usazeniny v říčním údolí. Musíme se těmi šlahouny propletat, zkoumat ty usazeniny. Musíme překládat a luštit"

08.01.2022 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Kniha byla velmi čtivá a mile překvapila. Dějové linky tam nebylo příliš ale tak akorát. Oceňuji styl jakým autorka píše a také vzrušující jízdu, kterou nám dopřála když se z jízdy na kole stala horská dráha.

02.01.2022 2 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Žádné otřepané definice a teorie ale 100%praxe. Několik témat nad kterými bychom se (nejen jako rodiče) měli zamyslet. Malé děti jsou občas brané jako "nevědomí hlupáčci" kteří vše brzy zapomenou nebo z toho vyrostou opak je ale pravdou a právě proto je důležité od malička k dětem přistupovat s tím, že cokoliv prožijí může mít v budoucnu dohru. Je mi sympatický taky přístup knihy v tom, že neříká dělejte tohle a bude to fungovat ale zamyslete se nad tím co děláte, budete dělat nebo jste už udělali a jaký to může mít efekt. Každý malý človíček je součástí tohohle světa a i když se děti snažíme chránit dříve nebo později bude součástí reality a je na nás jak ho na ni připravíme.
"Hodnotu hrnku dává ta poušť, kterou jsme před tím prošli"

Chci autorům poděkovat za sdílení a celkově vydání této nemálo přínosné knihy do života i do výchovy

05.10.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tahle kniha se těžko hodnotí protože bere dech jak je to reálné. Tento autor je jeden z nejlepších co se sci-fi týče nejenom tou čtivostí ale především nápadem. Velmi připomíná Čapka, jakoby se snažil varovat před budoucností. Kniha Bez Šance byla originální ale i neuvěřitelně poutavá. Co se rozpojovaní týče nedokážu si to predstavit ani přes autorův barvitý popis a snad ani nechci nicméně dávalo to smysl. Postavy do sebe krásně zapadaly co se vývoje děje týče. Také sem tam nějaký ten fór na odlehčení sedl. Chápu proč kniha byla bestseller a doporučuji jí k přečtení protože stála za to.

29.07.2021 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Výborná, vtipná a milá knížka! Sandra Pogodová má úžasný smysl pro humor, který pobaví snad každého zároveň se nebojí z udělat že sebe srandu nehledě na to jak moc velký trapas to je. Líbí se mi propojení jejich příběhů a příběhů jejího tatínka. Myslím že věkově sedne každému

14.06.2021 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Já to žeru! Vážně ta fantazie je neskutečná a ty hlášky. Mrakoplaš boží. Je to čtivé a stojí za to! :)

25.05.2021 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Souhlasím, že kniha je pro náctileté čtenáře. Čekala jsem mnohem víc ale vůbec mě to nechytlo. Kde je nějáká rozumová stránka? Hlavní hrdinka mě vyloženě štvala a to prostředí Čech...je to zkrátka nezvyk ale to mi nevadilo. Daleko víc mi vadil ten jazyk a když už jsme v Česku tak bez těch anglických blbinek prosím :D Fantasy a sci-fi tam bylo sakra málo ale i tak oceňuji originalitu a úspěch jaký autor získal. Bohužel toto není nic pro mě

15.04.2021 2 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Hodně silná kniha. O mnohých věcech jsme neměli ani tušení stejně jako lidé v rozhovorech. Je kruté když si člověk uvědomí, že toto není žádné sci-fi ale tvrdá realita.

22.02.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Po dlouhé době hodnotím nějakou knihu takhle vysokým hodnocením. Nemám slov ale vlastně jich mám několik. Rozhodně nečekejte oddechovku protože tady se nadechnete na začátku a vydechnete až na konci. Mrazivé, kruté, smutné i dojemné. Napínavé od začátku do konce. Z jedné myšlenky, kterou autorka popisuje v poděkování vzniklo toto dílo podporující kuráž, odvahu a nebojácnost jít si za svými sny. Rozhodně doporučuji :)

22.02.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Film jsem viděla jako první a knihu četla až pak. Čte se to úžasně a kniha více vtáhne do doby ve které se příběh odehrává. Děj ačkoliv známý tak byl knihou skvěle doplněný (Co jste neviděli ve filmu) a také velmi čtivý

15.10.2020 4 z 5

On On Elle Kennedy

Jednoduché početní a přitom k zasmání. Kniha mě bavila a určitě si přečtu další díl:)

25.08.2020 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Kniha má krásný obal a je i hezky zpracovaná. Ovšem samotný děj není nic převratného spíš předvídatelného. A samotná hrdinka mi není nijak sympatická. Postrádá to jiskru, takové to pohlcující, že knihu nemůžete odložit a souhlasím spousty stran se dají preskočit

09.08.2020 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velice silná kniha plná emocí a neskutečných lidských osudů. Kniha je nádherně napsaná a děj obsahuje spousty poučení do života. Dojmy ještě zpracovávám a myslím že na knihu nezapomenu je zamyšlením nad vlastním životem, morálkou a lidskostí. Jednoznačně doporučuji

04.02.2020 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Tahle kniha je prostě skvělá připadala jsem si jako s hodně motivující a podporující kamarádkou na kafíčku.
Líbili se mi myšlenky, etapy ženství, užitečné rady i zkrátka milá slůvka typu "nemusíš zvládat všechno" tahle kniha se vyplatí jako součást knihovny :))

22.02.2024 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

(SPOILER) Tahle kniha se hodnotí opravdu rozporuplně a zdálo se mi že je rozdělena do několika částí.
Na začátku prolog poté otevření dveří do New Yorku a první poznávání Romy a prvky thrilleru. Poté jsme ve fantasy světě a děj začne být opravdu zajímavý do druhé poloviny kniha ubíhá velmi rychle + vtípky Romelie alá "lindor" nebo GOT hláška. :D
Pak je tu část kdy se ukáže skutečnost toho co jsou ti tvorové zač a ejhle zase upíři nebo víloupíři ovšem spíše než křídla a vílý prach autorka přívlastňuje špičáky. Pak je tu část dlouhé a složité hodině dějepisu poté občasného dějepichu. Autorka nejen že propracovaně popisuje svět ale také veškeré detaily k historii aneb "hobitci tohle bude dlouhá cesta"
A pak tu máme závěr poněkud předvídatelný a spletený z mnoha postav a za mě i mnohými navíc ale nějak to funguje a nějak když to skončí člověk asi chce vědět, co bude dál třeba, jak bude sesazený král zapínat kávovar a štípat tramvajenku v současném světě.

Celkově knihu hodnotím spíše kladně a v dalším díle budu rada pokračovat pokud to nebude v některých částech připomínat jako zde až příliš Z krve a Popela. Na druhou stranu i přesto to bylo originální a uvidíme co bude dál

18.02.2024 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha byla dobře napsaná ale nečetlo se to příjemně. Upřímně mě to docela dostalo celá atmosféra knihy byla poměrně negativní a suchá. Myslím že nic podobného už číst nemusím

23.11.2023 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Tohle není žádná pohadka na dobrou noc ale opravdu těžké čtení. Co kapitola to krutý mráz severu. Myslím že takový život si neumíme představit nebo možná radši nechceme. V některých částech mi kniha až tak nenotovala a občas trošku houpačka rázu fikce? Nebo fakt?
Za přečtení to stalo ale znovu bych se ke knize nevrátila Svědectví je za mě osobitějším a poutavějším čtením.

03.11.2023 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Až mě mrzí že jsem si tuto knihu nepřečetla dřív vím že na ní byly skvělé recenze A byla mi i doporučována Ale dostala jsem se k ní až nyní je neskutečná a svět který otevře jsem ještě nečetla. Na první pohled mě velmi zaujala anotace která byla neobvyklá a sama o sobě jedinečná stejně jako kniha sama. Musím říct že hlavní postava mi připomíná postavu z autorovi další knihy charakteristický i osobností ale to vůbec nevadí. Trochu mě mrzelo že autor více nerozepsal vedlejší postavy protože by bylo ctí je více poznat Nicméně jsem ráda že alespoň pro ně našel malé Místečko nebo kout v kterém se nám postaví ukázali kniha byla skutečně neskutečná a chytla za srdce více mi tedy sedla autorova kniha pod šeptající mi dveřmi ale myslím že je to i především tou tématikou která vám v daný čas Prostě Sedne a v jiný čas vůbec ale bylo mi velkým potěšením si knihu přečíst a moc doporučuji

27.07.2023 4 z 5