DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Tahle kniha byla ze všech ostatních nejkouzelnější ale taky nejsmutnější. V některých kapitolách to byl trochu hokej a pak Šprým to bylo zklamání. Tahle kniha rozhodně není sladkým koncem jako měsíční kroniky na druhou stranu má v sobě spoustu krásných moudrostí a kdyby to dopadlo jinak nebyla by srdcová králova ale královna se srdcem. Myslím, že by se rozhodně měli psát knihy o záporných postavách protože člověk líp chápe a rozumí proč jsou takový jací jsou. Tahle kniha hezky doplnila Alenku v říši divů a jsem ráda, že konečně vím proč je havran jako psací stůl :)

06.01.2020 4 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Tahle kniha byla krásná a zvrácená krutým světem zároveň. Zaujala mě na první pohled obálkou ale kouzlo bylo uvnitř. Stylisticky je kniha nápaditě zpracovaná.
Sedl mi styl písma i propojení dvou světů zároveň i postavy, bylo to velmi čtivé a nápadité :) konečně skvělá fantasy
Líbí se mi že tohle je první díl takový jaký by měl být a ani by mi nevadilo kdyby určité věci byli více rozepsané. Nicméně první dil nechal otevřené dveře s mnoha otazníky a já se budu těšit na další díl/y které je jistě zodpoví a posunou děj dál. :)

24.06.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Kniha plná úžasných myšlenek o přátelství a nádherných ilustrací. ;)

01.02.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Původně se mi líbil nápad knihy nicméně zpracování už ne. Vše bylo takové úzkoprsé, ploché, bezemoční a nevysvetlene. "Tamhle jdu tohle si myslím ale říkám věty chvalici Boha" Takhle mi připadala většina myšlenkových pochodu hlavni postavy z knihy. Za mě tedy nic extra v tomto případě jsem spíš fanouškem Prokleteho roku s podobnou myšlenkou a lepším zpracováním.

29.11.2022 1 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Silný příběh, myšlenky, pohled a velká vůle přežít. Za mě velké poselství do života.
Je asi jedno jakou práci člověk vykonával než šel do KT, když nám jde o život všichni chceme přežít a čím větší motivace a důvod je, tím jsme lepší bojovníci za to nejcennější co máme. Život
Knihu rozhodně doporučuji nejen do oboru psychologie.

05.02.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Rozhodně doporučuji! Rozhovor s kapitánem jak má být. Pan Hecl je velký sympaťák a především má zkušenosti a tudíž rozhovor jak obohatí tak pobaví.

06.01.2022 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Omlouvám se všem fanouškům E.R. ale tohle je ještě horsi nez odstíny :D vždyť to postrádá veškerou logiku a normální uvažování i základy lidského chování ale jistě kvůli tomu to přece nečteme že? Když už nebaví děj preskáčeme na erotické scény abychom z toho alespoň něco měli. Rozhodně už jsem četla v tomto žánru lepší knihy, děj je o ničem a hlavní postava Keira? No i na tohle už tu naštěstí máme doktory :D

08.09.2021 odpad!

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Nádhera i když morbidní :D zpracování téhle národní památky je perfektne povedené! Ilustrace dechberoucí a neuvěřitelně přesné. Do této knihy se vyplatí investovat

25.08.2021 5 z 5

Stromy znamenají svět Stromy znamenají svět Richard Powers

Jedná z nejlepších knih co jsem četla. Není to malina na zhltnutí je to na delší čtení ale stojí za to každá stránka. Tolik moudra a úcty k přírodě a stromům. Nádherná knížka! :)

05.06.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Páni! Tohle je kniha co chytne! Kde jen jsou tyhle časy kdy sice postavení žen nemělo velkou váhu ale lidé byly slušní a měli k sobě úctu? Trosku jsem se vrátila do knih paní Austenové jelikož prostředí bylo podobné a charaktery postav taky.
Bylo to krásně napsané, inteligentní a ačkoliv hlavní hrdinka se zdála taková má mě rád? Nemá mě rád? Byla mi sympatická svým důvtipem a rázným chováním. Souhlasím, že konec byl vážně trochu hopem ale děj se vyvíjel dobře a s tím i proměny vztahu hlavních postav.
Za mě tuto romantickou oddychovku rozhodně doporučuji :) a tesim se na pár stránek navíc

23.12.2020 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Zaklínače jsem začala číst až po seriálu a musím říct že kníže nesahá ani po kotníky. Výborně napsané, vtipné a celkově originální. Kniha mě bavila a rozhodně si přečtu celou sérii.

02.09.2020 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Hacala

Daleko více než hromady teorie jsou užitečnější životní příběhy člověk má alespoň vhled a lepší pochopení pro to, jaky je svět ve kterém neuslyšíte.

07.02.2024

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

O téhle klasice jsem již slyšela ale přečteno mám až nyní. Příběh velmi dojemný ale zároveň i velkým moudrem do života i zamyšlením se nad smrti s prostým faktem. Všichni zemřeme. Ke konci už půjde jen o úhel pohledu.

"Láska je jediný rozumný skutek"

23.01.2024 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Mám dojem, že od dob Selekce se autorka zhoršila. Na čtivosti a stylem psaní kniha neubrala ale na ději ano.
Ze začátku mě kniha hodně zaujala a říkala jsem si co bude dál jenže od půlky už to bylo klišé a původní myslenka se jaksi ztratila. Hodně postav bylo navíc, chování hlavních postav místy irelevantní a to i situace a konec se mi zdal až příliš urychlený. Celkově hodnotim jako průměr.

22.06.2023 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Asi mi úplně nesedlo zpracování knihy ale i tak jde o pohled do mysli vyznamemneho herce. Možná bych více brala neco ve stylu co napsal Tom Felton ovšem to již není možné a tak nám po Alanovi zůstala tato stopa. Při pročítani jsem měl skutečně pocit že ho vidím jak to píše přesně jeho myšlenky. Obyčejné i neobyčejné moudré i puberťácky kousavé. Líbilo se mi to a jsem ráda že jsme ho mohli poznat i takto

19.06.2023 3 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Tak tahle knížka byla opravdu jedinečná! Nečekala jsem a vlastně ani nevím proč že byla tak moc čtivá. Nádherná a moudrá kniha je možnostmi jak pohlížet na smrt. Co je po smrti nevíme ale kdybych si mohla dát čaj třeba třikrát abychom se stali rodinou s Hugem a spol. Vůbec bych se nezlobila. Kniha mě i okouzlila a připadá mi zajímavé jak autor píše že si skrz tuto knihu zpracovává tak těžké téma jako úmrtí blízkého. Velmi pěkně zachycená stránka života i smrti. Doporučuji:)

27.04.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Vitejte v podsvětí kde ne všechno je mýtus.
Měla jsem obavy, že to bude další kopie 50 odstínů a jsem velice ráda že nebyla! Za co má kniha velké plus a co mi u mnohých chybělo je řádně popsané prostředí a vztahy mezi hrdiny. Ani mi nevadilo že Řecké báje byly převedeny do moderního prostředí. Co dalšího chci vyzdvihnout je vzájemnost mezi hlavními postavami. Častokrát jsou v těchto knihách hlavní hrdinky uslintané chudinky skoro až zmanipulované a zneužité hlavním alfa hrdinou do kterého se zamilují. V této knize to tak nebylo. Hades byl skvěle popsaný charakteristikou a Persefona byla holka od rány a věděla co chce. Pravda občas trošku naivní a některé zapletky až příliš jednoduše vyřešené ale i přesto to bylo čtivé, vtipné a okouzlující prostředím i postavami. :)

12.10.2022 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

A tak se z obyčejné dívky stala chladnokrevna vrazedkyne. Musím říct že kniha ačkoliv není můj žánr tak byla čtivá. Prostě chcete vědět co bude dal. Zaujalo mě jak zkušeně a věrohodně autorka popsala myšlenky hlavní postavy protože byly dost reálné. Prošlo to jednou tak proč by ne znova? A pak už jako na běžícím páse. Bez soucitu, pocitu viny, empatie a i přes pohnutky absolutní chladnokrevnost. Zároveň se mi líbila i postava její sestry která ačkoliv někdy měla zdlouhavé kapitoly tak do děje zapadla. Celkově dej byl dobře zpracovaný ale čím déle jsem četla tím více mi to připadalo zvrácené takže člověka ani nepřekvapilo když byl zabit další.
Celkově hodnotím knihu jako krutou a zvracenou ale čtivou.

"Zabíjela jsem prasata pro maso a muže pro peníze"

08.10.2022 4 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Tahle kniha se velmi těžko hodnotí jelikož ji napsal sám mistr pekel.
Bichle a zároveň malina. Začátek byl naprosto skvělý a dalsi části se hrozně táhly a pak velký zvrat v druhé půlce a kniha přečtena jak nic. Autorův styl psaní je neskutečně bohatý a nádherný. Zároveň je kniha doplněna ilustracemi které dej i predstavivost obohacují.
Hlavně nechybí autorovo sebevyjádření vulgarita jako jizvy na tváři upíra, humor a talent vytvořit něco jedinečného ačkoliv upíři jsou poměrně stereotyp. Dej byl temným avšak okouzlujícím příběhem láskou i hodnotou rodiny krve a druhu. A co se postav týče Lvíče nešlo neobdivovat a charakteristika mu sedla.
Celkově hodnotím tuto krvi protkanou knihu velmi kladně ačkoliv zůstávám věrná Nikdynoci.

Takové male upozornění že kniha není pro slabé žaludky ale scény se dají samozřejmě přejít i když si nechcete nechat ujít autorův barvity popis.

Zároveň oceňuji překlad této knihy protože mnohé výrazy přeložit do češtiny muselo být slovní umění :D

Přeji Dobrosvit Stříbrosvatým :))

09.06.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY

Tohle byla příjemná oddechovka a ačkoliv téma andele a demoni není nějak zvlášť originální autorka ho dokázala zpracovat po svém a vymyslela spoustu nového. Co mě osobně na knize nejvíc bavilo byl ten humor! To bylo co kapitola to jedna skvělá hláška za druhou. Zároveň musím ocenit že Layla nebyla žádná naivní fňukna jako Poppy v druhé sérii ale správně praštěná puberťačka ale be tím otravným způsobem. Reid byl zas jako Hawke ale sedl mi tu jeho charakter mnohem víc protože to nebylo tolik přitazené za vlasy. Jediné co bych vytkla je několik scén které je asi třeba brát s rezervou. U knihy je třeba počítat s tím že je to ze střední školy a tak chování postav odpovídá věku. Také mnoho podobnosti s knihou z Krve a Popela a konec připomínal prohnile království a pár scének i nástroje smrti. Ale přesto mě kniha bavila a rozhodně budu kvůli spoustě otevřeným věcem v sérii pokračovat

"Co se to proboha stalo? Vždyť jsem jenom chtěla zpracovat Na západní frontě klid a ne málem spolknout duši,skoro se nechat zabít, potkat svého prvního vyššího démona a sledovat jak se kérka mění v anakondu. A ztratit telefon"

"Lidé potřebují věřit v nebe aniž by věděli, že peklo opravdu existuje"

13.05.2022 4 z 5