Drakenovec Drakenovec komentáře u knih

Dobrý díl, ale místy bohužel trochu nudný. Nejvíc mě bavily kapitoly, ve kterých se objevoval Brumbál a ty byly nejzajímavější z celé knihy. Musím ovšem říct, že ten konec mě mile překvapil. Věděl jsem sice, co se stane, protože jsem už viděl film, ale nečekal jsem, že v knize bude tak promyšlený a drsný. Při čtení několika posledních kapitol jsem se nemohl odtrhnout od knížky.

29.05.2014 4 z 5

Čísla - klíč k vesmíru Čísla - klíč k vesmíru Kjartan Poskitt

Chytrá, zajímavá a zábavná knížka se spoustou matematických triků.

29.04.2014 4 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Dobrý díl, ale proti předchozím o něco slabší. Hlavně trochu upadá tempo děje a oběvuje se spousta nových postav, takže jsem měl tendence se v nich ztrácet. Jinak super.

28.02.2014 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Pěkná knížka. Podle mého názoru se čte sice hůře, aspoň pro čtenáře začátečníky, ale kniha je výborná. V tomto díle se dá nalézt spoustu ironických narážek na totalitní režimi, hlavně na nacistické Německo. Mě osobně se příbeh sice celkem líbil, ale opět oceňuji hlavně myšlenku, co tím chtěl autor vůbec celkově říct a že měl vůbec odvahu napsat něco takového Pro fanoušky Karla Čapka povinnost přečíst, jiank bych to doporučil pouze vášnivým čtenářům.

28.04.2013 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem od Čapka četl. Moc pěkný příběh s ještě lepší myšlenkou. Autor se zde snaží varovat před negativním vlivem techniky na lidstvo. Můžu všem vřela doporučit, klasika je prostě klasika.

28.04.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělý antiutopistický román, který se vám vryje do paměti. Chvílemi až děsivé čtení, které ovšem stojí za to. Velice propracovaná a dobře napsaná kniha se vším všudy.

28.04.2013 5 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Pěkné divadelní hry, které poukazují na to, kam lidstvo spěje. Nejvíc se mi líbila R.U.R, která je taková klasika, že by si ji měl přečíst opravdu každý.

07.04.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělý antiutopistický román, který se vám vryje do paměti.

24.03.2013 5 z 5

Další případy Sherlocka Holmese Další případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Jakožto velký fanoušek a obdivovatel Sherlocka jsem se mi kniha velice líbila. Nejvíc mě zaujal Pes Baskervilský, ale ostatní byly taky hodně dobré. Velice příjemné a zábavné čtení.

15.03.2013 5 z 5

Skvělý závěrečný díl této trilogie. Příběh je poutavý a čtivý s dobrými zápletkami a s ještě lepším koncem.

21.02.2013 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úžasné pokračování trilogie Milénium od Stiega Larsona. Začátek byl opět takový pomalejší úvod, ale potom se to rozjelo. Hodně chytlavá knížka, do které se velice snadno začte se super příběhem a zápletkami. Můžu doporučit každému.

11.02.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Úžasná kniha, asi jedna z nejlepších detektivek, co jsem četl. Prvních 200 stránek mě přislo jako takové hodně seznamovací, ale od jistéí chvíle vás to tak pohltí, že proste nemůžete přestat číst. Je to opravdu zážitek číst něco tak dobře napsaného, takže můžu ostatním jenom doporučit a už se těším, až si přečtu další díl.

10.01.2013 5 z 5

Charlieho malé tajomstvá Charlieho malé tajomstvá Stephen Chbosky

Úžasná kniha, čtivá a fascinující. Při čtení některých pasáží vás kniha tak pohltí, že se dokážete vžít přímo do hlavní postavy a prožívat všechno společně s Charliem.

09.12.2012 5 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Další suprové pokračování. Konec mě sice trochu překvapil, ale jinak musím říct, že jsem se při čtení bavil.

19.11.2012 5 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Tento díl byl podle mého názoru sice trošku slabší, ale i tak jsem se u toho pobavil, hlavně ten konec byl prostě super :-)

07.11.2012 4 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Opravdu super díl, čím víc čtu knih od Adamse, tím víc se mi líbí jeho humor . 100%.

29.10.2012 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Restaurant na konci vesmíru - Díl, který se mi zatím líbil nejvíc. Skvělý humor se spoustou hlášek. Nemůžu tomuto dílu nic vytknout. Na závěr mého komentáře bych jenom ve zkratce napsal pár mých oblíbených pasáží:

"Nechce se mu jet nahoru," odpověděl prostě Marvin. "Asi se bojí."
"Bojí?" opakoval Zafod nevěřícně. "Čeho? Snad ne výšek? Výtah, který se bojí výšek?"

"Naposledy jsem si s někým aspoň trochu popovídal před čtyřiceti miliony lety," pokračoval Marvin.
Další odmlka.
(Trilian)"Ale co..."
(Marvin)"S automatem na espreso."

18.10.2012 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak to je jedna z nejhumornějších knížek, co jsem za poslední dobu četl, opravdu... pomalu co stránka, tak to jsem se válel smíchy.

11.10.2012 5 z 5