DommiP DommiP komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z nejlepších a nejkrásnějších knih, co jsem četla. Milostný příběh, který probíhá v době první světové války. Bohužel konec je tragický jak už jde odhadnout z děje, ale prostě je to PETR A LUCIE! naprostá klasika a krása v jednom. A zaručuji že ji za jeden den přečtete.

15.10.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální ! Určitě by si měl každý přečíst, alegorie na totalitní režimy a vlastně velmi dobrá prognóza budoucích dějin. Až neuvěřitelné.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Válečnou tématiku miluju. Kniha se četla rychle, bavila mě, byla chytlavá. Určitě doporučuji.

19.08.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Na základní škole jsme ji museli číst, což byla asi ta chyba. Myslím, že v mladém věku člověk nedocení a neobjeví tu podstatu, kterou Němcová sdělovala. Za mě určitě ne, nepřišla jsem tomu na chuť ani podruhé a vlastně jsem se jí prokousala jen díky maturitní četbě.

15.10.2018 1 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knihu jsem četla kvůli povinné četbě, ale naprosto mě okouzlil příběh, podle mě kniha, kterou by měl každý znát a číst.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Už jen proto, že je to skutečný příběh to má svoji hloubku. Miluju tuhle tématiku. Kniha se četla rychle a určitě bych ji doporučila dál, protože tyto knihy by se měli číst.

19.12.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Nádherný, nádherný! Zpracování naprosto úžasný! Člověk si ty nejkrásnější musí minimálně založit a číst pořád dokola!

06.09.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tuhle bombu si musí přečíst snad každý a vezme ho za srdce. Miluju témata druhé světové války a téma židovství! Nejlepší kniha tohoto roku!

05.09.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jedna z nejnapínavějších knih co jsem kdy četla! Naprosto úžasný příběh! zaručeně jsem ji nečetla naposledy!

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tahle knížka nikdy nezklame. Jak kniha tak sériálové zpracování je naprosto úžasné. Nikdy mě neomrzí si v klidu sednout a jedním dechem přečíst tuhle krásnou knížku.

15.10.2018 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pro mě naprostý vrchol literatury. Vykreslení krizových situacích a jednotlivých popisů je naprosto úžasné. Hlavní postavy mě bavili, provázanost starého rybáře a mladého chlapce, který ho obdivuje je naprostá bomba. Navíc metoda špičky ledovce, kdy si každý domyslí, co potřebuje.... Doporučuji.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapek je pro mě genius, čte se to na jeden nádech, kniha je čtivá, milá.

05.09.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Autorka zaručeně nezklamala. Příběh úžasný, napínavý, kniha mě doslova pohltila a za dva dny jsem ji stihla přečíst. Určitě bude bavit i "nečtenáře".

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tuhle knihu můžete číst znovu a znovu a nikdy Vás neomrzí. Skvěle popsaný příběh, popsání událostí za války. Podle mě super. Určitě doporučím i porovnání s filmem.

15.10.2018 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Poezie není můj šálek kávy, ale myslím, že každý by měl přečíst i kdyby jen část.

05.09.2018 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Skvělé drama, čtivé a krátké. Určitě doporučuji k maturitní četbě.

15.10.2018 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Naprostá klasika a krása v jednom. Ovšem ne každý dokáže pochopit co tím autor chtěl říci.

15.10.2018 3 z 5

Kniha byla zajímavá, ale nic co bych chtěla číst každý den.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasická kritika, která se ne každému zalíbí, podle mého kniha působí pokaždé jinak.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kniha je čtivá a dost lechtivá, moc si nedovedu představit jak bych zrovna tohle dílo popsala u maturity.

19.11.2018 3 z 5