Dominika_a Dominika_a komentáře u knih

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Miluji tvorbu Tima Burtona, takže nebylo překvapením , že knihu jsem musela mít doma. Krásná kniha, a nádherné ilustrace. :)

03.07.2020 5 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Jay Forman

Na to, že knihu jsem vzala " do počtu " ve výprodeji, tak mě ohromně překvapila! Styl psaní super, nechybělo napětí, hlavní hrdiny jsem si okamžitě zamilovala, a konec mě překvapil. :)

05.06.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Jedním slovem Páni! První kniha od této autorky, a já se nemohla odtrhnout. Dlouho jsem neměla v rukou takto čtivou knihu. Krátké kapitoly, neskutečně napínavý děj, místy strašidelný a konec za mě nečekaný! :-)

31.05.2020 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Nějak mi něco na příběhu nesedělo. Každopádně jsem to nevzdala, a vydržela jsem , a nakonec mě příběh chytl. Napětí se stupňovalo, a příběh byl skvělý tím, že do vyšetřování se pustila reportérka! :-) Nakonec jsem poslední kapitoly přímo hltala! Ráda si přečtu od této spisovatelky další knihu. :-)

29.05.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

I když doslova vím , jak se Aza cítila, a co prožívala, nějak jsem od knihy čekala více. Z příběhu se podle mě dalo vytáhnout víc, a také jsem čekala kdy přijde ten spád, ale nepřišel. Greena mám jako spisovatele šíleně ráda, četla jsem od něj vše, ale tato mě moc nenadchla. Ačkoliv to, čím si Aza prochází, je popsáno bez chyby.

04.04.2020 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neskutečně silná kniha. Při čtení určitých částí mě mrazilo. U některých jsem měla slzy v očích. Rozhodně to není čtení pro každého, protože i já jsem občas knihu odložila s tím, že potřebuji vstřebat to, co jsem se dozvěděla.
Na tuto dobu se nesmí zapomenout , a každý by se měl dozvědět o tom, co si lidé prožili, a přesto dokázali potom všem, žít normální život. Ale v myšlenkách to budou mít až do smrti.

27.03.2020 5 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

I když má kniha zvrácený obsah, četla se dobře. Příběh byl plynulý , občas nechybělo napětí , ale pořád se nemůžu zbavit myšlenky, že z příběhu se dalo vytěžit ještě o něco více.

21.03.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

První kniha od tohoto autora, a já jsem nadšená! Skvěle napsáno , příběh byl velmi napínavý a napjatá jsem byla do poslední chvíle! Za mě geniální! :)

17.03.2020 5 z 5

Na hraně Na hraně Bára Vencálková

Báře patří moje velké DĚKUJI.
Útěcha pro rozbitou duši, že na to není sama, a že někdo ví , jak se cítí. Nedokážu říct, na kolik stránkách jsem se našla. Ale vím, že když bude nejhůř, knihu si určitě vezmu do ruky znova.

14.03.2020 5 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Takové oddychové čtení. Nic náročného. Ale asi jsem čekala o něco víc, podle názvu.

14.03.2020 3 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Tato je o něčem jiného než první kniha Láskou ji nespoutáš. Ale. Neměla jsem nejmenší obavy, že by Atticus zklamal. Stejně jsem se v některých našla, a byla opravdu nadšená. Přečteno sice ani ne za 30 minut, ale už teď vím, že se k ní budu vracet stejně, jako k té první.

22.08.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Skvělá oddechovka na léto. Kniha je velmi čtivá, krátké kapitoly, při kterých vnímáme příběh z obou stran. Líbí se mi, že hlavní postavy mají úplně rozdílnou povahu a i přesto, to funguje.

30.07.2019 5 z 5

Neskutečně silná kniha, a nedovedu si vůbec představit co si museli prožít ..

01.07.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

První kniha od tohoto autora. Ani jsem nevěděla do čeho vlastně jdu, ale. Na začátku jsem se nemohla začíst, Celou první část jsem četla z donucení, a říkala jsem si , že kniha má dobré hodnocení , tak se to musí zlepšit. A ono ano! Od druhé části už jsem se nemohla odtrhnout, děj konečně nabral nějaké tempo, vše se pomalu vysvětlovalo, a vraha jsem odhadla správně. Ke konci už jsem si domyslela sama, jak a co bylo, ale dočetla jsem. Takže nakonec milé překvapení z knihy, a časem se určitě vrhnu na Devátý hrob.

18.03.2019 5 z 5

Amy, má dcera Amy, má dcera Mitch Winehouse

V životě bych si nemyslela, že mě dokáže rozbrečet kniha. A pak přišla Amy.
Miluju ji, veškerou její tvorbu. Zpráva o tom , že zemřela se mnou opravdu otřásla, a obrečela jsem ji. Ke knize jsem se odhodlala až teď. Obrovský obdiv patří jejímu otci, za to , že při Amy stále stál, ať provedla cokoliv. Nikdy se nevzdal a bojoval s ní do posledního okamžiku. Amy byla tak nadaná zpěvačka, s obrovským srdcem.. Obrovská škoda, že odešla tak brzo, když ušla obrovský kus cesty, za uzdravením.

22.02.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dlouho jsem se ke knize dokopávala , a po přečtení nechápu proč. Příběh mě vtáhl okamžitě, a nechtěla jsem knížku odložit. Eriku mám ráda, její přemýšlení, chování, minulost , soucit .. Kapitoly jsou krátké , děj extrémně rychle plyne. Co nejdřív půjdu pro další díl.

19.02.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jsem mile překvapena. První kniha od této autorky kterou jsem četla byla Manželé odvedle, tam přišlo obrovské zklamání, ale dala jsem ještě jednu šanci.
Musím uznat, že kniha je velmi čtivá, ač jsem tušila kdo za to celé může, a na konci se mi to potvrdilo, tak kniha byla napínavá. Kniha mě bavila. :)

30.01.2019 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Tleskám!
Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Knihu jsem nechtěla odložit...
Této knize nic nechybí, má to zápletku, usmíření, tajemství , napětí. Už teď přemýšlím po jaké knize od této autorky sáhnu.

24.01.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Knihu jsem dostala od mé mamky s tím, že když mám spoustu tetování, mohla by se mi kniha líbit. Rovnou jsem knihu zahrnula do Čtenářské výzvy, ale teď už ke knize samotné. Miluji detektivky, a tuhle obzvlášť. Příběh výborný. Nechybělo napětí , kniha je velmi čtivá. Nutí vás číst dál a dál aby jste věděli , co se kdy a jak stane. Musím uznat, že jsem netušila kdo za tím vším je. A bylo to pro mě překvapení. Knihu řadím k oblíbeným a rozhodně doporučím dál. !

15.01.2019 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Teda, ze začátku jsem se nemohla zbavit dojmu, že v tom prostě vidím příběh HP. Doufala jsem, že to co nejdřív zmizí, a taky že ano! Simona i Baze jsem si okamžitě zamilovala. Sledovat jak se z " nenávisti " stane láska. Několikrát jsem se během čtení nahlas zasmála, jak Baz neustále Simona popichoval. :D Děj je plynulý, žádné odbíhání , děj vidíte z pohledu více lidí. No určitě knihu doporučím dále! :)

10.01.2019 5 z 5