Desire_Lydon Desire_Lydon komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Když to porovnám s Divergencí, tak tato kniha mě trochu zklamala. Ne úplně tak příběhově, i když konec jsem malinko nepobrala, ale spíš tím, že Tris se celou dobu chovala jako malý děcko. V minulém díle byla opravdová Neohrožená, ale v teď už ne. Já chápu, zabili jí rodiče a kolem zuří válka, jenže mi připadalo, že se z ní stala pěkná hysterka. Už dlouho mi z žádné hrdinky tahle netekly nervy. Äle pořád je to za 4 * :)

12.06.2013 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Tak, dočteno :) A nezklamala mě :) Určitě to je originální námět s dobrým zpracováním. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Alinu, Quinn mi přišel dost naivní a Bea celkem taky. Ale zklamala mě ta romantická linka. Mini spoler: nejdřív Bea tvrdí, že je to něj zamilovaná a on jí lásku neopětuje a pak ho políbí a začnou spolu chodit jako by nic a Quinn tvrdí, že jí miluje. Nevytrhl někdo pár stránek z knížky? Až na tenhle detail skvělá kniha :)

21.05.2013 4 z 5

Kouzelný svět Harryho Pottera Kouzelný svět Harryho Pottera David Colbert

Pro fanoušky Harryho Pottera jako já určitě skvělý doplněk - bohužel jen pro první čtyři díly

03.05.2013 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Cikinka: asi příští rok :)

28.04.2013 3 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Nejdřív jsem si myslela, že to bude zase nějaký teenagerovský blábol, ale ono to je docela pěkné :) Wendy byla fakt v pohodě, i když nebyla dokonalá, je to prostě taky jenom člověk (vlastně Tryll :D) a Finna jsem si taky oblíbila. Jenom mě zklamalo, že všude byly notebooky a televize a neděli trávili tím, že se kouakli na Pána prstenů (myslím když byly v té Tryllské "říši"). Jasně, musme jít s dobou, ale myslela jsem si, že to bude víc...fantasy¨:)

20.04.2013 4 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Já na horory moc nejsem, ale tohle mě opravdu bavilo a bylo to správně děsivé :D Povedená knížka a určitě si přečtu další díly ze série :)

25.03.2013 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Docela jsem se na knížku těšila. Téma je takové smutné až depresivní, ale přitom je to hezky napsané. Ale na druhou stranu mě moc nebavila Miina minulost, což byla asi půlka knížky. Taková průměrná kniha :)

24.03.2013 3 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Po zklamání autorčinou předchozí knihou Ukolébavka, jsem se rozhodla jí dát druhou šanci. A musím říct, že tato kniha patří k nejlepší v žánru "dívčí romány", kterou jsem kdy četla. Některé pasáže mně bavily více než jiné, ale tak to je skoro u každé knihy. Ale celkově jsem se u ní nenudila, děj měl spád, ale také určitou hloubku. Nejvíc se mi na knize líbilo to, že nebyla jen o vztahu mezi klukem a holkou, ale také o rodině, přátelství, pokusu napravit své chyby, být lepší... Owen byl úžasný, ale jak už bylo řečeno, škoda, že takových kluků moc nepotkáte. Musím přiznat, že jsem moc nepobírala ten sport někde v 3/4 knihy mezi Annabel a Owenem, vůbec jsem nechápala, proč Annabel udělala to, co udělala a přišlo mi to trochu umělé. Asi by to šlo i jinak. Každopádně se mi kniha hodně líbila a až budu doporučovat dívčí román, budu jmenovat Posouchej!.

14.10.2014 5 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Mně se náhodou líbilo i podání. Kniha mi přišla hodně poutavá, hlavně ten konec. Občas se mi to zdálo trochu překombinované, ve výsledku ale pěkná kniha. I když spíše oddechová četba, nečekejte žádný super horor, u kterého se budete bát. Konec mi sice přišel trochu useknutý, ale i tak si myslím, že to bylo pěkná kniha.

26.08.2014 4 z 5

Iluze Iluze Aprilynne Pike

Proč mám pocit, že tato série míří do horoucích pekel? S každým dílem je to o něco horší a horší. V tomto dílu se vůbec nic nedělo. Přijde mi to jako nastavovaná kaše. Řeší se jenom vztahy týkající se milostného trojúhelníku + něco o Yuki. Což mi ale, na druhou stranu, přišlo jako zajímavá zápletka. Musím říct, že kniha je hodně čtivá a napsaná velmi lehkým stylem, který se dobře čte. Sice mně přestala štvát Laurel, ale oba kluci se chovají jako pitomci. Tamani především. Ale Davida taky nemám ráda. Přijde mi to celé takové o ničem. Doufám, že poslední díl bude, alespoň v rámci možností, akčnější a všechno se to nějak zakončí.

30.07.2014 2 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Ale jo, bylo to dobré. Takové zvláštní, neotřelé. Už jen tím, že je hlavní hrdina kluk (a autorka je žena), vybočuje tato kiha z řady fantasy knih podobného rázu. Začátek byl pro mně trochu zmatený, ale to asi pro každého. Nejvíc mně bavila asi ta část, kde Nathan vypráví o své rodině a o životě s ní. Potom to bylo sice o něco napínavější, pro mně ale ne už tolik zajímavé. Líbilo se mi také to, že se autorka moc nepatlá s popisováním okolí. Ale zase to nebyl strohý text. Nathan je bezpochyby zvláštní a jedinečný kluk a nejenom tím, že je napůl bílý a napůl černý. Ty jeho myšlenky byly čas od času zajímavé. Je zlý nebo hodný? To je jako s tebou číší - je poloprázdná a nebo poloplná? Záleží na tom, z jakého úhlu se díváte. Kdybych knihu měla hodnotit jako celek (což samozřejmě dělám vždy), je to spíš takový průměř. Některé části mně obzvláště chytly, jiné mně moc nebavily a nebo mi přišly hodně zvláštní... ovšem do dalších dílů se pustím.

11.07.2014 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Bezvadné ukončení série. Musím říct, že tento díl mně asi bavil nejvíce. Opravdu jsem se nemohla dočkat závěrečného rozuzlení a odhalení vraha (i když některé komentáře tady na DK mi to zkazily...), proto jsem hltala stránku za stránkou. Byla doopravdy napínavá a ani na chvíli jsem se nestihla nudit. Pravda, závěr byl trochu nedotažený, ale doufám, že se to (alespoň s Adrianem) nějak dořeší v Pokrevních poutech, které snad už brzo začnu číst :)

02.06.2014 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Skvělé zakončení série. Musím říct, že se mi tento díl líbil asi nejvíce. I když to spíš bylo sci-fi než dystopie, hlavně to s těma příšerama, bavilo mě to. Zase byl na každý straně nějaký zvrat... Amy mi bylo líto :( Teda spíš jejích rodičů. Celá série určitě stojí za přečtení :)

12.02.2014 5 z 5

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

Souhlasím s předchozím komentářem - tenhle díl byl o poznání horší. Emma mě docela štvala, už se chovala moc jako Sutton. I když není od věci mít najednou moc, kterou měla Sutton třeba nad svými kamarádkami... Ale stejně, není to Emma. Emma má být přece ta hodnější. Celá kniha se tak nějak vlekla, už neměla ten spád jako předchozí díly. Zdá se mi to, nebo všichni kluci a chlapi nosí khaki kalhoty jako nějací kotlíkáři? Možná je to můj dojem... Raději nechci vědět, kolik tahle série bude mít ještě dílů. Docela se toho totiž bojím.

11.01.2014 3 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Další z knih, které patří k povinné četbě. Dobrovolně bych si jí asi nepřečetla, ale dalo se to číst. Na konci sice všichni umřeli, ale to se dalo tak nějak čekat.

30.10.2013 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Skvělý díl. Nejlepší byla ta poslední část, i když musím říct, že u konce jsem dost brečela, což se mi nikdy nestává... Adriana jsem si vůbec neoblíbila, přijde mi moc namachrovaný, jak říká Rose "malá dhampýrko". Ale aspoň má Lissa spojence :)

03.09.2013 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Nemůžu si pomoct, ale kniha mě tak nějak odrazuje. Nemůžu se do ní vůbec začíst, přitom nápad není špatný. Asi to bude tím, že mi nesedl styl psaní. Nijak zvlášť mi nevadí nespisovně psané knihy, ale u tahle... mě nudí. Nezaujala mě a pochybuju, že jí někdy dočtu...

28.07.2013 1 z 5

Spící tajemství Spící tajemství Melissa de la Cruz

Souhlasím s předchozím komentářem :) Jednoznačně nejlepší díl. Celou sérii jsem si zamilovala, ale tolik akce jsem opravdu nečekala. Skvěle se to četlo a těším se, až vyjde další. Což bude stejně za dlouho :D

12.07.2013 5 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Souhlasím s ostatními komentáři - 1.dl byl lepší. V 1. díle jsem ještě tolerovala ty protahovené scény s tím, že to je jenom rozjezdový díl. Jenže ty protahované scény jsou i ve 2.díle. Myslím, že je tu zbytečně moc okecávání a kdyby to autorka trochu smrskla, vyšlo by to na mnohem méně stránek - teda ne že bych neměla ráda tlustý knížky, ale co je moc, to je moc. Laurel mi přišla ještě víc sobecká než v předchozí knize. S Davidem a Tamanim mává jako s kusy hadru. Přesně jak říkal na konci knihy Shar - nemůže mít v každým světě kluka, musí se rozhodnout. Ale je mi asi jasný, koho si vybere. No nic, nebudu předbíhat :)
Ale abych jenom nekritizovala, líbil se mi ten Avalonský svět, který autorka vytvořila, všechny ty jejich (někdy trošku praštěné) zákony atd. Musím ještě dodat, že knížka je obravdu čtivá a než jsem se nadála, měla jsem jí přečtenou. I když se toho teda moc nestalo... Tentokrát jenom za 3 :)

30.06.2013 3 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan