Dejnau Dejnau komentáře u knih

Madonna - Životopis Madonna - Životopis Lucy O'Brien

Madonna, zpěvačka, která není pro mě ta nej, ale i přesto jsem si tuhle knihu vypůjčila ze zvědavosti jaký je život královny popu. No, posílám do světa.. Nedočetla jsem ji..
Sex, rozchody, AIDS.
Tři slova, které mi zůstaly v hlavě.

Můj obdiv má autorka, která si sehnala veškeré podklady, aby mohla tohle dílo vytvořit.
Spousta času a práce.
Vytkla bych fotky v hřbetu.

16.01.2022 2 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Příběh kamarádek jsem si přečetla ze zvědavosti a připomněl mi mé přátelství, které nevydrželo..

11.11.2021 4 z 5

Hvězda severu / Ideální dvojice Hvězda severu / Ideální dvojice Barbara Dunlop

Oba příběhy jsou skvělé.
První příběh mě zaujal o něco více díky pátrání po vikingské broži a tajnostech babičky.
Druhý příběh smutné právničky v maloměstě, která hledá smysl života a možná lásku byl v mých očích trochu nudnější a předvídavý..

19.10.2021 4 z 5

Vlny zločinu 1 Vlny zločinu 1 Simon Brett

Zajímavé čtivo. Jedna či dvě povídky ze sbírky byly nudnější, ale za mě super.

03.09.2021 4 z 5

Otázka, kterou má v očích Otázka, kterou má v očích Eduardo Sacheri

Velmi zdlouhavý děj. Ovšem konec jsem absolutně nečekala a tak nějak vše zapadlo do sebe. Lepší průměr.

19.07.2021 3 z 5

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Další poklad z knihobudky, který nezklamal.

21.06.2021 5 z 5

Pokušení lásky Pokušení lásky Nora Roberts

Příjemná romantická oddychovka.

17.06.2021 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Přečetla jsem jsem většinu povídek a za mě tak nějak nic moc. Knihu posílám dál a zkusím dát šanci jiné knize od autora.

17.06.2021 1 z 5

Dokud jsme dva Dokud jsme dva Helena Tyburcová

Příběh, který píše život sám.
Vše je sluncem zalité. Do doby, než se stane rodinná tragédie. Kniha mi dala empatii vůči ženě, kterou opustil milovaný manžel, tatínek.. dědeček. Sfoukla jsem ji za jeden den. Určitě stojí za přečtení.

15.06.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tuhle knihu jsem přečetla během jednoho deštivého odpoledne. Děj mě úplně pohltil a já se s hlavní hrdinkou sžila během chvilky. Chválím i provedení obalu:)

Jak je psáno v jednom komentáři..
Zfilmovat by nebylo vůbec marné.

12.06.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Děj zajímavý, ale kniha pro mě byla zdlouhavá a ne tolik zajímavá jako filmové zpracování.

11.06.2021 2 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Velmi se mi líbí vyprávění Sarah i otrokyně Drobka. Oceňuji i závěr, kde je psáno co bylo dle skutečnosti a co jen fantazie autorky.

11.06.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Film jsem viděla kdysi na střední.
Utkvěl mi v paměti. Když jsem zjistila, že je i kniha, tak jsem ji musela mít a jsem velmi překvapená. Závěr v knize se mi líbil mnohem více než ve filmu.

14.03.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Vždy jsem si kladla otázku..
,,První knihu anebo film...?”

Chatrč jsem první četla a poté viděla. Kniha průměr, film super.
Takže jsem chtěla zkusit opak..

Film zařazují mezi své oblíbené a kouknu znovu (někdy).. Vše jasné a srozumitelné, bez psaní nějakých taháků kdo je kdo.. Což nemůžu o knize říct, protože se člověk musí soustředit minimálně na 100%, aby pochopil kdo, co a hlavně kdy.. Myslela jsem si, že horší knihu než Sex ve městě už nenajdu, ale stalo se tak.. Za mě slabotka a upřímně i ztráta času (dne)..
Hvězdu dávám za námět k filmovému zpracovávání a pár úsměvných vět..

24.11.2020 1 z 5

Zelené smoothie - Revoluce ve výživě Zelené smoothie - Revoluce ve výživě Victoria Boutenko

Bohužel mi tahle kniha nic nedala.
Posílám ji dál..

19.11.2020 1 z 5

Velký moderní snář Velký moderní snář Ladislav Szalai

Můj první snář a vlastně i první kniha, kterou jsem si kdy koupila. Splňuje očekávání a většinou jsem zde našla vše. Pro nenáročné doporučuji.

17.11.2020 5 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Tuhle knihu jsem objevila vyřazenou v knihovničce na vlakovém nádraží v Mikulově při čekání na spoj. Přiznám se, že jsem si ji původně vzala kvůli barvě (fialové provedení) a odložila ji na později s tím, že jí dám šanci třeba na dovolené. Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě si ji nechám.
Po dlouhé době kniha, která mě bavila od začátku do konce.
Napětí, zápletka, prostě doporučuji.

24.09.2020 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Miluji levanduli a tato kniha pro mě byla dárkem.
Příběh mě stáhl do dění po pár řádcích a určitě si ji přečtu ještě jednou, někdy.
Jako relax od reality je nejlepší volbou.

07.07.2020 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Jelikož tenhle seriál či film miluji nejvíc ze všech, tak tahle kniha mě velmi zklamala..
A evidentně ne jen mě.. Jsem člověk, který humor miluje, ale zde jsem ho ani jednou nepotkala.. Za mě velký palec dolů.

29.03.2020 1 z 5