Zahrada stínů

Zahrada stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12100/mid_zahrada-stinu-nju-12100.jpg 4 375 59

Květy z půdy série

< 5. díl

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Pátý a poslední svazek rozsáhlé ságy jako by svým návratem ke kořenům prokletí rodu Foxworthů uzavíral kruh. Očima babičky Olivie vrací autorka děj až do jejího mládí, do doby, kdy se jako mladá dívka plná ideálů poprvé setká se ctižádostivým Malcolmem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Garden of Shadows , 1987

bedkniha
24.02.2024 5 z 5

Asi nejlepší díl, i když bych to nepředpokládala, protože to byl poslední. Kdybych měla začít číst celou sérii znovu, začala bych tímto posledním dílem. Věděla bych ve třetím a čtvrtém díle, kdo je John Amos a kdo Joel. Ale jinak celá série byla moc pěkná, sice ve 3. a 4. dílu byla chvíli nuda a chvíli se nedalo čtení odložit.

LenkaNovotna32
10.01.2024 3 z 5

Pre mna nevabna obálka, ktora ma dlho odradzala. Ale po prečítaní plati zlate pravidlo, nesud knihu podla obalu. Bolo to perfektne, rozuzlenie ale vlastne začiatok tejto pavučiny lzi. Milujem knihy ktoré po rokoch mam este v hlave a rozmyslam o nich. Olivia bola silna zena, ktora si zaslúžila lasku a úctu,no jej manzel bol uz ina kapitola, tu je dokaz co dokaze chora a poškodená mysel. Kniha plna napetia, intríg ale aj lasky a odpustenia. Super, stoji to urcite za prečítanie.

Nofar197
01.03.2023 3 z 5

"Krutost na sebe bere mnoho podob - a jednou z nich je i nevědomost. "

simca9342
15.01.2023 5 z 5

Hodnocení celé série: k filmu a knize zároveň: obě dvě formy přináší děsivý pohled na zděděné chování babičky a později matky ke svým vnoučatům. A nejen to... Děti spolu s matkou jsou svou babičkou nucené žít nahoře v tmavých půdních prostorách, protože po smrti otce dolehla na rodinu krize a jak se později dozví neměly se ani narodit, jsou totiž podle slov babičky (která si tak jen může říkat) ďáblovo sémě a matka je za malou blbost krutě potrestaná před zraky svých dětí. Nebudu spoilerovat, však uvidíte sami, co dokáže s lidmi udělat psychika a fanatismus.

Knihomolka506
14.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Celá série se četla ne moc dobře, hlavně asi proto, že jsem ji četla v dětství takže některé věci mě až zarazily, čeho jsou lidi schopni hlavně ke své rodině, dalo by říct dědicům. Fakt síla nejen číst tlusté knihy , ale o pár let později v dospělosti vidět všechny díly zfilmované. Scéna s bičovanim po zádech ještě k tomu před potomky jako znak toho, že se člověk chová jako "přítel " ďábla mi nepřišla v pořádku.

Kniholenka9
03.11.2020 4 z 5

Tento díl byl velice zajímavý a vysvětlil plno věcí z předchozích knih.

Dejnau
24.09.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem objevila vyřazenou v knihovničce na vlakovém nádraží v Mikulově při čekání na spoj. Přiznám se, že jsem si ji původně vzala kvůli barvě (fialové provedení) a odložila ji na později s tím, že jí dám šanci třeba na dovolené. Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě si ji nechám.
Po dlouhé době kniha, která mě bavila od začátku do konce.
Napětí, zápletka, prostě doporučuji.

bara-z5649
16.04.2020 4 z 5

Celá série vám po tomto díle bude dávat větší smysl.... co se vlastně stalo atd. Ale za mě je to ten nejslabší díl z celé série. Ale opravdu nelituji přečtení.

Alienn
04.04.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil srovnatelně s tím prvním. Také se mi nejlépe četl. Myslím, že všichni, kteří se do této série pustí, by si měli rozhodně i tento poslední díl přečíst. Spoustu věcí vysvětluje.

Čendovamáma
22.11.2019 4 z 5

Kniha je skvělá ! Plná napínavých zvratů, výborně napsáno. Jen těžko se mi odkládala, pro mě z celé ságy druhý nejlepší díl ( po Květech z půdy ).
Paní autorka se mi svým stylem dostala pod kůži a už se těším, až si přečtu její další pentalogii :)

cipperka
20.07.2019 5 z 5

Strhující závěrečný díl celé pentalogie

oluskace
21.03.2019 3 z 5

V tomto dílu něco chybělo. Moc mě nebavil

Janule809
30.01.2019 5 z 5

Poslední díl vše vysvětluje.. krásně napsané a velmi čtivé.

qydko
18.11.2018 5 z 5

Za mě nejlepší díl celé pentalogie.

martunka
08.11.2018 5 z 5

Perfektní. Konečně jsem pochopila, proč se ty čtyři děti dostaly do takové situace.

daniska
22.06.2018 5 z 5

Četla jsem všechny díly. A musím říct výborné.

KiyomiAsuka
17.04.2018 5 z 5

Paráda, skvělé... stejně tak jako první díl i tento nezklamal.

Knižní střípky
29.12.2017

Knihy jsem četla poprvé někdy v prváku na střední a nikdy jsem na ně nezapomněla. Nyní jsem ji se přečetla po cca 35 letech znovu a naštěstí jsem již věděla, co mě čeká. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni....potřetí již číst nebudu

krtica
28.10.2017 5 z 5

Celá série se mi moc líbila,jednotlivé díly na sebe navazují,dočetla jsem jeden a už jsem byla zvědavá na další.

EvikU.
06.04.2017 3 z 5

Tento díl to docela pěkně uzavřel. Dalo se už trochu pochopit chování babičky. Ne však úplně. Asi bych se vždy postavila za děti než za blázna psychopata zlýho manžela...ale těžko soudit, když to člověka nepotká. Opravdu silné emoce.