Dax Dax komentáře u knih

Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Charles Bukowski

Trochu slabší nálož, ale hluboko v noci, se sklenkou vína funguje dobře.

06.01.2016 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Běh už nikdy nebyl stejný... :)

06.01.2016 5 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Zajímavý pohled na historii Jacka Rozparovače, se skvělým pozadím v podobě tajné historie Londýna, zednářské lóže, symbolistické architektury a opiových doupat. Pro milovníky komiksů povinnost.

29.11.2015 5 z 5

Daredevil: Zmrtvýchvstání Daredevil: Zmrtvýchvstání Frank Miller

Příběhem a temnou náladou tu Miller předběhl vývoj komiksu o celou dekádu. Jemná a detailní kresba k tomu skvěle sedí. Pecka.

31.10.2015 5 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Pivo, šnaps, cynismus, ženský a poeticky špinavý vidění světa. Faaajn!

31.10.2015 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

V překladu Vítězslava Nezvala dost slabé. Dekadentní zlo se někam zakutálelo, a květy ne a ne zvadnout.

31.10.2015 3 z 5

Nelidskost Nelidskost Nicolas Grimaldi

Velmi znepokojující esej. Je podstatou člověka dobro? Stačí vštěpená morálka, aby člověk rozeznal zlo? Nezačíná nelidskost pohrdáním druhými..? Na příkladech z koncentračních táborů, ale i z Velké francouzské revoluce ukazuje mechanismy vzniku nelidského v člověku.

31.10.2015 4 z 5

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Jošikawa je rozvláčný. Ale tuto "daň" velmi vyvažuje detailní historické i faktografické zpracování, to vše v dobře napsaném příběhu. Cesta meče, cesta odříkání, cesta kázně. Musashi.

29.10.2015 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Palahniuka moc nemusím, jeho styl psaní mi nesedí. Přestože vymýšlí originální příběhy o různých magorech, po nějaké době je to vždycky nuda. Film mě bavil podstatně víc.

18.10.2015 3 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Nevím, jestli je to tím, že jsem ze Středosvěta odešel už před nějakým týdnem, ale přišlo mi to slabé. Nedokázalo mě to vtáhnou (ačkoliv Rolandovo mládí v Čaroděj a sklo mě z Temné věže bavilo asi nejvíc) a měl jsem z toho pocit, že King se chtěl bavit návratem do světa Temné věže, a čtenář ho moc netankuje. Atmosféra vyčpěla....

27.09.2015 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Jsem sám, kdo má pocit, že spousta nových autorů stvoří příběh, a pak se v něm buď topí, nebo ho nerozpracují k dokonalosti, a ten se pak rozplizne v nudu? To je přesně Pátá vlna; hrdinům všechno celkem snadno a nepřekvapivě vyjde. Nápad dobrý, zpracování dost nuda.

25.09.2015 3 z 5

Oko nikdy nespí Oko nikdy nespí Dennis Merzel

Rozbor čchanové básně. Fajn je, že rozbor je od američana, tedy evropské mysli, který dokáže mnohdy hodně vtipně a trefně rozebrat jednotlivé verše. Ani nevím, kolikrát jsem tuhle knihu už četl, ale pokaždé v ní najdu nějakou maličkou inspiraci.

23.09.2015 5 z 5

Motýlí kůže Motýlí kůže Sergej Kuzněcov

Marně se snažím vybavit si knihu, která by mě štvala víc než tato. Jestli se autor snažil nenadalým přecházením z první do třetí osoby vytvořit originální styl, pro mě vytvořil jen pitomý zmatek ze kterého se pomalu nořil k uzoufání plochý příběh... A maniakova pseudoveršovaná zpověď? Pche! No...už název psychothriller mě měl varovat!

20.09.2015 2 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Spasitele Duny vnímám jako rozšíření obzorů světa páně Herberta. MuadDibova filozofie, politika, trocha ekologie...a trocha děje. Není to jednoduché čtení, občas není ani moc zábavné, ale atmosféru to má. Nutnost k pochopení celé ságy.

18.08.2015 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Mám pocit, že druhý díl Století mírně ztrácí dech. Je potěšující, že postavy taky umírají, protože to mi v prvním díle chybělo a nepůsobilo to věrohodně, ale ta neuvěřitelná setkávání hlavních protagonistů na nejrůznějších místech světa, už mě začínají nudit. Mezi druhým a třetím dílem si dám pauzu, protože začínám tušit sestupnou tendenci díla.

27.07.2015 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Faberova agitka na téma zabíjení zvířat kvůli potravě se mi líbila, protože myšlenku nezabíjení tvorů kvůli jídlu plně sdílím, a tichá, studená a tísnivá atmosféřa mi zůstala pod kůží ještě dlouho.

27.07.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pěkný výlet do estébáckých archivů, Bílých Karpat a "pohanské" minulosti.

31.05.2015 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jazykově ořezané na kost...až to chřestí. Strohé vyprávění o pustém světě, kde "poslední dobro" je v malém chlapci ("Jestli on není slovo boží, tak Bůh nikdy nepromluvil...") a jeho otci, který se ho snaží ochránit i za cenu toho, že by se v očích svého syna měl stát tím špatným.

19.05.2015 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Gaiman je jako Velký Kojot, Šejdíř indiánských příběhů. Zamotává kolem mně nitky mytologií až jde hlava kolem. Občas ovšem moje hlava ty kombinace až tak nebaští...Ale stejně; atmosféra na jedničku a spousta parádně napsaných postav ve členitém příběhu...Co víc chtít?

19.05.2015 4 z 5

Snoubení nebe a pekla Snoubení nebe a pekla William Blake

Nadčasová kniha poezie a filozofie, oslava svobody těla i ducha.

16.05.2015 5 z 5