Däniken Däniken komentáře u knih

Sirotčinec v údolí Sirotčinec v údolí Philip Fracassi

Fracassi umi psat, to se musi priznat, ale bohuzel horory se silne nabozenskou tematikou mi nejak proste nesedi.
Snazil jsem se to opravdu docist.

24.03.2024 3 z 5

To jsem se zase pobavil. Stesti, že nesdilim Alvarove světonázor.

02.10.2021

Krvavá komnata Krvavá komnata Angela Carter

Po precteni hromady pulpovych hororu, splatterpunku, Mellicku a lovecraftsky inspirovanych antologii, jsem se konecne pustil do kultovni povidkove knihy Angely Carterove.
Klasicke pohadky zahalene do feministickeho havu dle feministu, podle me doktor Freud obohaceny surrealismem Jana Svankmajera nebo Jiresova snimku Valerie a tyden divu.

Laird Barron pel ody na tuhle knihu pred lety na nejakem blogu, ale ja jeho nadseni moc nesdilim. Nektere povidky ve sbirce trpi upatlanymi konci. Titulni povidka, ta nejdelsi v knize ma napriklad velmi naivne hloupy konec. Carterova je pro me neco jako Ligotti i kdyz s jinou tematikou. Nektere povidky maji ten pravy Wow-efekt, napriklad ta se lvem, kocourem nebo vlkodlacich a pribehy u kterych clovek nevi co jimi autor chce rict, Kral duchu, Snehulka a ta o Nosferatovi.

Povinna cetba pro milovniky hororove ci vazne literatury.

20.08.2021 4 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Kolik hororovych knizek o strasidelnych domech s kombinaci splatteru, psychologickeho utrpeni a nesmyslu se objevilo na kniznim trhu za poslednich deset let? … Spravna odpoved… skorem nicota. Tady dostanete alespon jednu ktera je velmi dobra.

26.04.2021 4 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Eversonova zabavna pocta slasherum, eurotrashu a hororum ze sedmdesatek a osmdesatek. Jestli jsi obeznamen s filmy Jeana Rollina, Daria Argenta, Jesse Franca nebo Toba Hoopera, tak je tahle kniha stvorena primo pro tebe.
Za mne spokojenost.

27.01.2021 5 z 5

Lidožrouti z Lízátkova Lidožrouti z Lízátkova Carlton Mellick III

Dalsi silena kniha od meho favorita Mellicka, tentokrat o bytostech slozenych ze samych sladkych laskovin, ktera se paralerne vyvinula s lidstvem. Tihle "Cukraci" obcas vylezou z podzemi, aby si pochutnali na lidskych detickach a jedna zenskeho rodu se zamiluje do potouhleho hrdiny Franklina z naseho sveta.
Zaporaci z Lizatkove zeme mi obcas pripadali vice sympaticti nez ti lide v Mellickove univerzu.
Myslim si, ze mnoho ctenaru po precteni tehle knihy snizi svou konzumaci cukrovinek:):):).

Mellick pozdeji napsal jinou bonboniadu nazvanou "Sladky pribeh", ktera je jeste lepsi.

83% sladkych tycinek.

18.11.2020 4 z 5

Černá křídla Cthulhu 5 Černá křídla Cthulhu 5 * antologie

Sedm vybornych povidek, zbytek prumer a par lejn velkeho Cthulhu. CKC5 je skorem na stejne urovni jak predchozi svazek, skvely preklad jako obvykle. Ted uz jenom cekam na CKC6. 75% mini-shoggotu.

16.11.2020 3 z 5

Sklepení Sklepení Richard Laymon

Kazda kniha gudfadra splatteru a gore Richarda Laymona je jak jeden novy, nebo jeste nenatoceny film z dilny Quentina Tarantina a Takashiho Miikea. Tento debut není zadnou vyjimkou.

(Cteno v originale … Headline Feature 1990)

14.11.2020 5 z 5

Alien Sex Alien Sex * antologie

Cteno v originale.

05.11.2020 3 z 5

Sargasová planeta Sargasová planeta Andre Norton

„Superbecko“ ze Zlateho veku sci-fi. Takove nemasne a neslane. Pro zajimavost bych chtel poznamenat, ze Sargasova Planeta je prvni kniha ze sedmidilne serie knih o „Slunecni Kralovne.“

07.07.2020 3 z 5

Motory Boha Motory Boha Jack McDevitt

Uz je to hezka radka let co jsem cetl Jackovo MB a me osobni hodnoceni se rovnalo peti supernovam. Dnes uz to bohuzel zadna supernuklearni exploze neni.
Namet je podle me velmi dobry, vesmirna archeologie a artefakty zaniklych i existujicich civilizaci v nasi galaxii, ale samotne spracovani je opravdu bida s nouzi. Nektere sceny jsou tak priblble, ze si clovek pri cteni i hlasite zakleje a krouti neverice hlavou az ho zacne bolet za krkem.:)
Z nostalgie tri bile trpasliky!

29.06.2020 3 z 5

Posvátná dýmka: Černý jelen vypráví o sedmi obřadech indiánů kmene Sioux Oglala Posvátná dýmka: Černý jelen vypráví o sedmi obřadech indiánů kmene Sioux Oglala Joseph Epes Brown

Clovek musi byt opravdu naladeny na ten spravny wakan, nez se pusti do cteni teto utle knihy.

29.06.2020 4 z 5

Bod návratu Bod návratu Otomar Dvořák

O.D. je mozna mene zname jmeno mezi fanousky ceske fantastiky, ale tato povidkova sbirka na mne zapusobila velmi pozitivne. Ctyri povidky z hlubin sci-fi a kosmu, zbytek folkorni horory plus jedna spisovatelska hricka. Hora demonu patri k favoritum!

29.06.2020 4 z 5

Hlas krve Hlas krve Ivan Adamovič

Osobne si myslim, ze tohle je ta nejlepsi hororova antologie vydana v Cesku.

17.06.2020 5 z 5

Americká modlitební příručka Americká modlitební příručka Lucius Shepard

Tohle bylo velmi dobre. Takovy hybridni synacek Davida Lynche a Alejandra Jodorowskeho. Asi si to slehnu koncem roku jeste jednou.

15.06.2020 4 z 5

Barva z kosmu Barva z kosmu Howard Phillips Lovecraft

Nesmrtelny Lovecraft a supr obalka. I'ngg mgnf'kl jjdfz Carcosa rghg!

09.06.2020 5 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Zkratit to o 200 stranek a zmenit ten hollyvudskej happy ending , tak tu mame jeden z nejchmurnejsich a zaroven nejlepsich PA-romanu minuleho stoleti.

06.06.2020 3 z 5

Jejich moře Jejich moře James L. Cambias

Podle me se autor pokousi o glorifikaci lidske blbosti, tak jednu hvezdu dolu.

06.06.2020 4 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Osobne si myslim, ze kamen urazu teto knihy je nevyvazenost hororoveho zanru. Autorka ma bujnou fantazii (co by vydala na tri knihy), to se ji fakt musi priznat, ale chodi kolem toho jako kocka kolem mrtve mysi. Lehce nadprumerna kniha ktera neurazi.

15.05.2020 3 z 5

Zhouba Londýna Zhouba Londýna Paul Cornell

Mozna nejsem pro tyhle anglicke urbanfantazie cilova skupina, ale tohle me opravdu nebavilo. Carodejnice, gayove, zkratek jak zvratek, kraviny a fotbal.

14.05.2020 1 z 5