Daniel.95 Daniel.95 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Nemám slov... nejhorší na tom všem je že chybělo málo a v takovým světě jsme opravdu žili a pár milionů lidí v podobném světě dokonce dnes žije. Jedna z nejlepších knih co jsem četl, sice 2. část mi chvílemi i nudila ale celkový výsledek je opravdu geniální.

19.05.2015 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Moc hezká kniha a moc hezký příběh, který vypovídá o těžkém životě emigrantů, který se snažili utéct před válkou. Moji nejoblíbenější knihou od E.M. Remarque stále zůstává Na západní frontě klid.

03.06.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nedá se vůbec nic vytknout, u mě jedna z nejlepších knih, co jsem zatím četl a to se asi ještě dlouhou dobu nezmění. :) Od knihy jsem se skoro vůbec neodtrhl, drsný příběh německého vojáka za 1. sv. který chvílema dokáže i dojmout a nutí k zamyšlení proč jsou vůbec mezi námi lidé, kteří prahnou po válce.

Prométheus Prométheus Aischylos

Skvělé drama z prostředí řecké mytologie.

01.08.2015 4 z 5

Velmi skvělá kniha, co pobaví kdykoliv a kdekoliv, jen škoda že nebyla dokončena.

10.03.2015 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Zvláštní kniha, se zvláštním příběhem o statečnosti a poctivosti.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Krásná, zábavná kniha s výbornými ilustracemi.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé nadčasové dílo, které vtáhne do děje.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pomalejší začátek, ale poté už to stálo zato. Hned po dočtení jsem si musel pustit film pro srovnání a film mi moc nebavil. Doporučuji číst po 2 hodině ráno. :)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Některé básně se mi fakt líbí, některé zas méně ale těch lepších je přeci jen více. :)

05.03.2015 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nádherná kniha, jako všechny od E.M. Remarque.

19.07.2015 5 z 5

Mír Mír Aristofanés

Moc hezká a nadčasová kniha, ani bych nepoznal že je tak stará. Důkaz že všechny problémy se opakují po celý čas.

18.04.2015 4 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Hned po přečtení prvních stran vtáhne do děje a nepustí, velmi silný příběh, který donutí přemýšlet o životě. Za celou knihu sem se nenudil ani na jediné stránce. (Taky vás tak štvala Nefernefernefer ?) :D

18.04.2015 5 z 5

Vařte jako šéf Vařte jako šéf Zdeněk Pohlreich

Takových "kuchařek" by mělo být více, ne jen o receptech, ale také zaměřeno na základy vaření a předběžnou úpravu. Kniha je plná zajímavých receptů, u kterých jsou také krásné ilustrace. Doporučuji! :)

15.03.2015 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Některé básně se mi líbily, ale jinak poezie zrovna není můj žánr.

14.03.2015 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Lidská síla ve 114 stranách, velmi krásný příběh.

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Přečteno za chvilku, jako taková oddychovka, ale asi bych se k tomu už nevrátil.

Matka Matka Karel Čapek

Kniha s velmi silným příběhem, poslední věta nezapomenutelná!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Velmi jednoduchá a nudná četba.

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Některé básně mi docela bavily, ale moc jich nebylo.