Danago Danago komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knížku jsem se nechala nalákat přáteli a super hodnocením. A musím říct, že vůbec nelituju. Jsem nadšená.
Velice čtivě popsaná část naší historie z regionu Slezska , o které jsem vůbec nic nevěděla. Život byl opravdu velice těžký , toho pěkného bylo pomálu a přece si toho lidi vážili a uměli se radovat. Dnes si něco takového nedovede nikdo ani představit a ruku na srdce asi by jsme se tam nechtěli vrátit. Vede mě to k zamyšlení, jak se vlastně přes všechen stres a naše nároky máme dobře. Vážíme si toho dostatečně? Asi jak kdo...
Přečtěte si tuto knihu a nebudete litovat.
Těším se neuvěřitelně na další pokračování a tuto ságu chci mít doma celou. A určitě ji nebudu číst jenom jednou.
Před autorkou smekám a děkuji. Víc takových českých autorů.
Skvělá kniha, která si určitě zaslouží místo mezi mými TOP za rok 2020

30.04.2020 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Vynikající příběh, který popisuje dvě časové linky.
Jedna časová linka nám představuje život především Anežky a Tomáše, který začíná jejich náhodným seznámením v Luhačovicích. Jejich láska byla v době První republiky podle tehdejších měřítek nerovná, protože pocházeli každý z jiných majetkových poměrů. Což se s dalšími dějinnými událostmi postupně mění. Tomáš je jedním z baťových studentů je pilný a nadaný a umí toho využít. Tento pár si zažívá opravdu složité období, ale stále a přes všechny útrapy se nevzdává naděje
Druhá časová linka představuje studenta Pavla a začíná na podzim 1989. Tento rok byl převratný pro všechny, ale pro Pavla se otevírá jeho utajená minulost.
Historii autor velmi přesvědčivě popsal a navíc takovým způsobem, že bude bavit každého čtenáře. Mám ráda knihy z baťovského prostředí a ze Zlína té doby. Je to moje srdeční záležitost. A v příběhu je toto téma plně využito. Zlín znám dobře a všechny reálie jsou zde přesně vyobrazeny, včetně období Svitu a Gottwaldova.
Období od roku 1989 si přesně pamatuji, ale vše jsem nezažila, takže jsem velmi ráda, že je zde tato doba popsána velmi detailně a bez idealizace, kniha ukazuje realitu a změny, které způsobovaly obavy, ale hlavně velká očekávání, co přinese budoucnost.

Kniha je bravurně napsaná je napínavá, čtivá, originální. Doporučuji jedná se o úžasné dílo.

10.06.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka se mi moc líbila. Vypráví ji dvě osoby otec a dcera. Životní příběh Svatopluka , který začíná jeho narozením ve třicátých letech a pomalu nás provádí až do konce let devadesátých mě moc bavil. Bohdana, jeho dcera, vypráví svůj příběh od jejích nejrannějších vzpomínek . Oba příběhy se v určitém bodě dotýkají a prolínají. Knížka mě chytla od první stránky a přečetla jsem ji na jeden zátah. Podle mě je to, i když hodně politické, tak velice napínavé a plné zvratů, které život přináší. Je zde zachycen život , tak jak se opravdu odehrával. Pro mě velmi silný a čtivý příběh.

23.05.2019 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Neskutečně úžasná famózní knížka.
Příběh, který má opět dvě časové linky, ale tentokrát jsem tajila dech u obou.
Minulost začíná kolem roku 1928 velmi pozvolna dětstvím našich hrdinů v Cornwalu, kam v současnosti přijíždí Kate pátrat po tajemství své babičky. Linka minulosti nás zavede do období druhé světové války do světa anglických pilotů a špionáže, do světa, kde ženy získávají své místo velice těžce, ale nakonec zde najdou své nepřekonatelné uplatnění, ale i obrovské nebezpečí, které je dostane až do koncentračního tábora. Návrat těchto hrdinných žen do poválečné společnosti, ale není vůbec lehký.
Knížka velice citlivě a poutavě ukazuje úlohu Anglie a hlavně anglických dívek a žen ve druhé světové válce. V knize se setkáte s historickými fakty a s mnoha skutečnými postavami.
Příběh je velice čtivý, napínavý bez jediného hluchého místa. Děj je svižný, a já jsem jen lapala po dechu a nemohla jsem knihu odložit.
Nic lepšího jsem na téma odboje ve druhé světové válce nečetla a to jsem toho přečetla už hodně.

18.02.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nic takového jsem ještě nečetla. I když nejsem mladý čtenář, tak mě tento naprosto originální fantasy příběh připoutal ke knize na dlouhé hodiny. Po celou dobu jsem byla naprosto šokovaná dějem.
Příběh je napínavý , plný dokonalých a nepředstavitelných zvratů a velice propracovaný. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá jak to skončí. Konec byl dobře vymyšlený a logický. Knížka je hodně znepokojivá svým tématem a stále ve mě doznívá.

26.04.2018 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Doposud jsem o atentátu na Heydricha věděla jen velmi málo. Kniha mi ukázala zevrubně celou historii této události, která navždy vstoupila do dějin. Pozadí tohoto hrdinského činu a celkově odboje v našem státě. Jsem hrdá na všechny , kdo bojovali jakýmkoliv způsobem , nevzdali se do poslední chvíle. A jak už tu zaznělo mnohokrát přede mnou, i když jsem věděla jak to dopadne, kniha mě natolik vtáhla do dělje , že jsem doufala v zázrak.

17.04.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Tak to byla jízda. Hodně dramatické a zapeklité vyšetřování i odhalení.
Autorka rozhodně umí psát tak, že se mi místy zastavilo srdce.
Konec je šokující a naprosto nečekaný.
Škoda, že tímto dílem tato série končí. Což mě moc mrzí.
Doufám, že se autorka vrhne na nějaké další knihy, její styl je skvělý.

06.05.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Na českou detektivku je to velice zdařilý příběh. Vyšetřovaný případ i život Laury je hodně smutný, což se v detektivce asi tak nějak předpokládá. Já jsem knihu přečetla jedním dechem. Případ je velice komplikovaný a vyšetřovatelé mají velice málo indicií a nemají se moc o co opřít. Přesto se postupně k vysvětlení dostaneme. O tom jak vše nakonec skončilo je určitě na polemiku. Trochu mě konec zamrzel.
V každém případě tato série patří mezi to lepší , co česká detektivní četba nabízí.

22.10.2022 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knížka mě úplně neuvěřitelně nadchla. Zpočátku sem se jí trochu bála, ale musím napsat , že se dlouho tak dobrou knížku nečetla. Ty obraty to bylo šokující a někdy až dojemné. Bojím se nasat víc,abych nic neprozradila. Ale doporučuji i těm , kteří knihy z poválečného období v Rusku nečtou, já sama k nim patřím. Knížka mě pohltila a opravdu to nejde popsat. Prosím na film se podívejte až po přečtení knihy, je to úplně něco jiného , a není to zdaleka takový zážitek. Opravu jedna z nejlepších knih, kterou sek kdy ve svém životě četla. Něco ve mě zanechala.

17.02.2016 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Velice dobře napsaná detektivka, napínavá od první stránky a až do knce jsem neodhalila jak to všechno bylo. Skvěle popsaná prostředí a atmosféra malé vesničky. Zajímavá a originální zápletka i samotné pojetí příběhu. Opravdu mě to moc bavilo. Můžu jen doporučit.

03.04.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Nádherný, poutavý příběh. Patří k tomu nejlepšímu , co jsem od autorky četla.
Mnohokrát jsem měla při čtení v očích slzy dojetí.
Skvělá kniha , která vás chytne za srdíčko.

24.03.2021 5 z 5

Moc krásná knížka napsaná úžasným jazykem s jakým se už moc v knížkách nesetkáváme.
Příběh je psaný formou dopisů , což mě zpočátku překvapilo, ale rychle jsem si na to zvykla.
Přibližje nám život a osudy prostých obyvatel Normandských ostrovů v době druhé světové války a těsně po ní.
Knížka pohladí po duši a ukáže nám jak se lidé i v těžkých dobách dokázali podpořit a pomáhat si a jak i v této době čověku knížky pomáhaly.
Příběh je velice dojemný. Zahřál mě u srdíčka . Chvílemi jsem se usmívala, chvílemi jsem utřela slzu a někdy jsem se i od srdce zasmála.

03.04.2020 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Jedním slovem skvělé!
Originální o skutečnost se opírající příběh, který čtenáři ukazuje odlišný a o hodně těžší život lidí, kteří se narodili jako neslyšící. Velimi věrohodně a lidsky jsou zde popsány pocity a život hlavních hrdinů Evy a Honzy, kteří se narodili jako neslyšící do dvou velmi odlišných rodin.
Od knížky jsem se nedokázala odtrhnout od první stránky až do posledního slova. Na mě zapůsobila velice emotivně a musela jsem o ní hodně dlouho přemýšlet. Tuto knihu by si měl přečíst úplně každý. Myslím, že nikdo nebude zklamaný. Úžasná knížka.
Knížku seženete jen na adrese : lubospanda@email.cz
Bohužel v našich knihkupectvích není.

08.01.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížka mě moc zasáhla. Téma je velice věrohodné a bolestné. Velmi silný a smutný příběh. Je hrozné co některé děti musí vydržet a nemůžou s tím nijak bojovat. I menší věci než jsou zde popsány, můžou děti poznamenat na celý život. Někteří lidé by neměli mít děti. Při čtení a po dočtení knížky ve mě zůstal obrovský smutek...

19.11.2018 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Skvěla napsaná kniha. Autor píše moc dobře, ale tento díl, ač se může zdát, že už to nejde, tak zase posunul laťku výš. Toto je dokonale napsaná a do detailu promyšlená detektivka. Ano je hodně drsná, ale na to jsme u autora zvyklí a já jen s napětím čekala, zda pachatel bude mít ke svým činům pádný a přesvědčivý důvod a o co půjde. Ale i toto autor umí napsat velice přesvědčivě a uvěřitelně. Nic neponechává na náhodě. Nic nenechává jen na intuici a na náhodě , vše je podloženo důkladným a důmyslným vyšetřováním.
Navíc autor už čtenáři přestal stále dokola připomínat okolnosti Robertovi nespavosti a inteligence, což velmi oceňuji.
Děj je napínavý a postupně stále více graduje dokonce, i když už jsem si myslela, že dál to gradovat nejde, tak jsem se zatajeným dechem zjišťovala, že to jde.
Celá zápletka je perfektně uzavřená a nic nezůstane nedořešeno a nevysvětleno.

26.05.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Naprosto skvělá kniha. Vůbec jsem nic takového nečekala. Příběh mi vzal dech.
Kdo má rád Fredericka Backmana ten nebude zklamaný, jedná se o velmi podobný styl a moc dobře napsaný. Tak nějak příjemné , laskavé čtení. Velmi doporučuji.

18.02.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Všechny knihy autora se mi líbily. Prázdniny v Česku jsou naprosto skvělé jejda je to u nás! A kamkoli se můžeme také poměrně lehce podívat. Knížka je opět velice vtipná a důvod proč v Česku? Jednoduchý-zavřené hranice z důvodu doby covidové.
Ale Ladislav Zibura nás neseznamuje jen s českou krajinou a pamětihodnostmi, ale i s historickým kontextem, a hlavně s myšlením obyčejných lidí v jednotlivých krajích. Jako vždy je knížka nejen poučením ale i pobavením pro čtenáře.
Audiokniha je tentokrát načtena dvěma profesionály a myslím, že je to o opravdu něco lepší než, když si audioknihy načítal autor sám.

17.09.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Skvělá kniha, bez jediného hluchého místa, Rodinná sága, perfektně propracovaná a historicky i lidsky velmi pravdivá. Určitě si od autorky ještě něco dalšího přečtu.

11.05.2022 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

S naprostou jistotou se přikláním ke všem 100% hodnocením. Kniha se opravdu povedla. Vtáhla mě do děje od první věty a na tempu neubrala po celou dobu čtení. Detektivka s velice dobrým a neotřelým námětem. Můžu doporučit úplně každému. Kniha je čtivá, napětí neustále graduje a o zvraty není nouze. Navíc je příběh napsaný velmi věrohodně a logicky. Pokud je to opravdu první díl ze série , můžete se do něj bez obav pustit příběh je uzavřený a všechno je vysvětlené. Já se moc těším čím nás autorka překvapí v dalším díle této nové série.

21.04.2021 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Po delší době naprosto skvělá detektivka. Má originální nápad, hlavní hrdinka Zoe je velice sympatická , chytrá a moc jsem jí fandila od úplného začátku. Agent Tatum si mé sympatie taky získal okamžitě. Dohromady se skvěle doplňují. Vraha jsem neodhalila, ale jeho myšlení mě taky hodně bavilo. Moc se těším na další díly této série a moc doufám, že autor udrží nastavenou laťku, která je nyní hodně vysoko.

01.10.2019 5 z 5