Danago Danago komentáře u knih

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Moc pěkné nepsané, zajímavý nápad. Knížka se velice lehce četla. Romantická linka mně osobně nevadila. Fiktivní příběh, ale věrohodné zpracovaný. Spíše se jedná o čtení pro ženy.

05.09.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Zajímavý thriller, až možno klidně říct vyvražďovačka. Vše se odehrává pří náročném výstupu horolezců v Himalájích.
Z knihy na vás dýchne chlad temno náročnost výstupu, nedostatek kyslíku, zima a mráz.
Pachatele jsem dlouho neodhalila takže a to tleskám.
Ale horolezecké prostředí není nic pro mě. Takže mi to připadalo místy nezáživné, ale to bude asi můj vlastní problém s tématem. Věřím, že tato kniha bude mít mnoho nadšených čtenářů.

04.09.2023 2 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Nick Alexander

Tato knížka mě zaujala, je to zajímavý román pro ženy. Dost zajímavý rozbor psychologie hlavních postav . Děj je určitým způsobem předvídatelný, ale mě kniha bavila hodně.

02.09.2023 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Celkem průměrná kniha s nic moc originálním námětem. A ano, celkově je kniha uzavřená pouze částečně, částečně si konec musí čtenář domyslet sám.

02.09.2023 2 z 5

Jak odradit vévodu Jak odradit vévodu Alexa Aston

Naprosto skvěle napsaná historická romance. Je to krásné oddechové čtení, jsme jsem momentálně vel i potřebovala. Příběh má zajímavou zápletku, ale nejedná se o žádné složité čtení. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a držíte jim pěsti. I když si můžeme domyslet jaký bude konec stejně se budete na mnoha místech překvapení, co nám autorka přichystá.
Tento žánr moc nečtu , ale tato kniha se velice provedla.
V
Můžu jen a jen doporučit ženám a dívkám s romantickou duší s to i svátečním čtenářkám.

31.08.2023 5 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Popravdě jsem to s touto knihou měla trochu jako na houpačce. Chvilku napětí, chvilku nuda, chvilku jsem se úplně ztrácela v ději. Konec je překvapivý, i když protřelý čtenář asi překvapení nezažije.
Předchozí knihy byly více pro mě. Tady jsem opravdu váhala jestli mám knihu dočíst.

31.08.2023 2 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Druhý díl pro mě asi stejný jako předchozí, takže komu se líbil nebude zklamaný. Děj není úplně jednoduchý a zápletka se postupně stále více zaplétá, aby se ke konci překvapivě rozpletla. Maddie je velmi sympatická vyšetřovatelka.
Domácí násilí je zde opravdu velmi kruté až šílené.

28.08.2023 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Dobře propracovaný psychothtiller. Skvěle vykreslené myšlení alkoholičky, která se opravdu snaží zvládnout svou závislost. Autorka mě dokázala dokonale zmást, což oceňuji.

26.08.2023 5 z 5

Proměna Proměna Nora Roberts

Užasné pokračování nové série. Opravdu na sebe navazuje slovo od slova, takže je nutné číst popořádku.
Tato fantasy mě opravdu baví. Úžasně vykrslený svět víl a elfů a dalších bytostí.
Moc se těším na další díl.

26.08.2023 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Těžko zařaditelná kniha, sama bych ho nejspíš zařadila jako psychologické rodinné drama . Četla jsem stříbrnou cestu, ale Pustina se mi líbila víc. V každém případě severská drsná atmosféra je úplně stejná. Příběh je stejně syrový, a bolestný. Autorka dokáže tak vystihnout prostředí a emoce, že se čtenář cítí být na místě a soucítí s hlavními postavami.
Určitě jsem ráda, že jsem knihu neminula.

25.08.2023 4 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Audiokniha jako vždy skvěle načtená. A ztvárněná i hudebně. Miluju tuto sérii jako audio zpracování.
Příběh jako takový byl opět zajímavý i napínavý. Život Margaret v Číně se odehrává trochu ubíjejícím způsobem , jak už se dalo čekat z minulého dílu, ale ke konci dostane svou příležitost i ona. Pekingský rozparovač byl dopaden , vysvětlení si musí asi každý dosadit sám, já si nějaké udělala, ale taky jsem se divila, že už je konec.
Určitě to jako závěrečný díl série nevypadá.

24.08.2023 5 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Nenechte se zmást názvem knihy, kniha zdaleka není tak předvídatelná.
Určitě jsem se také musela usmívat při projevu prezidenta , to by byla krásná utopie.
Ale jinak thriller byl zajímavý, napínavý a to tak , že velmi napínavý a v některých pasážích jsem lapala po dechu a v duchu naléhala rychle, rychle něco vymyslete.
Nápad s virem byl pro mě osvěžující a motiv pachatelů nakonec hodně
překvapivý.
Doporučuji chvíli vydržet, zpočátku se to může zdát více politické než to nakonec je. Děj postupně graduje a o překvapení rozhodně není nouze.
Konec je opravdu nepředvídatelný a šokující.
Posloucháno jako audio , mělo to ještě větší grády něž jen čtení. A nebylo možné odložit.
Kniha se opravdu povedla.

23.08.2023 5 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Rose Carlyle

Od knihy jsem moc nečekala, ale velmi příjemně mě překvapila. Jedná se opravdu o thriller, který možná více zaujme ženy. Chce to trochu trpělivosti, na začátku příběhu, ale čtěte opravdu pozorně, každá informace je důležitá.
Originální , velice dobře a logicky vymyšlená zápletka, překvapivý závěr. Toto se opravdu povedlo. Přečteno jedním dechem, ale opravdu je třeba na čtení myslet.

19.08.2023 5 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Třetí kniha od autorky a snad ještě lepší než první dvě. Lenka Křížová prostě toto téma umí. Dokáže vyvolat ve čtenáři neuvěřitelné množství emocí, které tu hrají hlavní roli. Při čtení se mi svíralo srdce. Romantické knihy tohoto typu mě baví daleko víc než běžná romantika, která je vlastně stále stejná.
Příběh je hlavně o pocitech , erotika je zde lehce naznačená což já osobně mám mnohem raději.
Velmi doporučuji.

19.08.2023 5 z 5

Holky z Detroitu Holky z Detroitu Tori Whitaker

Moc krásný příběh. Který v sobě ukrývá dva osudy dvou nekonvekčních žen, které jsou o sebe časově vzdálené bezmála 100let. Přesto se problémy žen příliš neliší. Změnily se okolnosti , ale lidské myšlení zůstává pořád dost konvekční. Ta základní myšlenka v našich myslích zůstává stále stejná. Muži jsou pořád v některých směrech upřednostňováni a to nejen v myšlení mužů, ale většiny populace.

Minulost se odehrává v roce 1921. Violet Bondová je mladá žena, jež se se nechce nikomu podřizovat, proto se rozjede se do Detroitu který je centrem prosperujícího automobilového průmyslu a je to velmi rychle se se rozvíjející město v Americe. Violet zde prožívá bouřlivá léta svého života. Bojuje za svou nezávislost, bohužel to sebou nese nejen zisk , ale i ztráty, a není to vůbec jednoduché.

Příběh současnosti odehrávající se v roce 2018 nám vypráví Melanie, ta pracuje v marketingovém oddělení palírny kentuckého bourbonu. Po rozchodu se svým snoubencem dojde k závěru, že kariéra a rodina se nedá skloubit. Když po prapratetě Violet zdědí auto, jejího vysněného automobilového veterána ,šarlatové rudého sporťáku a symbolu jazzové éry, rozhodne se jej nechat zrenovovat, i když bude bojovat s financemi. Při renovaci najede v tajné zásuvce tohoto automobilu ohmataný deník obsahující tajuplnou zprávu: Přeber si z tohohle příběhu, co chceš, Melanie, a na zbytek zapomeň.

Kniha si na nic nehraje, nic nepřikrášluje, setkáme se zde s prohibicí, která zasáhla spoustu osudů a byla vlastně nesmyslná. Život ve 20. letech 20. století v Americe je i přes prohibici nebo právě kvůli ní veselý hlučný a nebezpečný. Při čtení knihy se do tohoto života přenesete ani se nenadějete. Příběh v současnosti Vás možná i trochu překvapí a nebo ne, záleží s čím jste se setkali ve svém kariérním i rodinném životě. Přesto mi Evropa připadá trochu více otevřená ženám a jejich právům.

Knihu velmi doporučuji.

Můj názor: nezávislost ženy neznamená zříct se lásky , partnerského života a podpory ze strany milované bytosti, asi především muže. Žena může být nezávislá možná o to více, samozřejmě záleží na lidech kolem ní jestli ji tu podporu dokáží dát nebo jí naopak srazit. Takže důležité je jakými přáteli se obklopujeme. A v knize je toto jednoznačně vidět.

18.08.2023 5 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Pro mladé čtenářky , které mají v knihách rádi i erotiku to bude skvělá volba. Romantickýn a poměrně dost erotický příběh, který se dotýká aktuálních problémů dnešní mládeže.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah je čtivá a nenáročná. Ideální i pro sváteční čtenáře k vodě a odpočinku.
Můj šálek kávy to ale není. Pesto bych nechtěla strhat hvězdičky, jen proto, že nejsem cílová skupina.

17.08.2023 4 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Moc krásná knížka. Autorka opravdu umí psát. Zajímavé historické postavy z druhé světové války a jejich osudy. Odstřelovačka z SSSR na turné v USA a její osud.
SKVĚLÉ.
Co se mi líbilo ještě , že jsou zde vzpomínány hrdinky z předchozí knihy Lovkyně, moc mě to potěšilo.
Sovětská odstřelovačka se spřátelila s manželkou amerického prezidenta Eleanor, při svém pobytu v Americe se sovětskou delegací . Všechny postavy v knize jsou skutečné, jak autorka popisuje v doslovu, stejně jako skoro všechna fakta.

16.08.2023 5 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Toto teda bylo perfektní čtení. I když by se zpočátku mohlo zdát , že jde o rodinný román , postupně se děj rozjíždí a já jsem nestačila lapat po dechu. Thriller jak má být, napětí rosta a stále graduje, něco tak skvělého jsem už dlouho nečetla. Zápletka je originální a do poslední chvíle nevíte jak to vlastně bylo. V ději se střídá současnost a minulost, která se odehrává, jak ve vzpomínkách dvou hrdinek , tak v dopisech , které si psaly. V současnosti se střídají pohledy vice hlavních postav.

15.08.2023 5 z 5

Tina Tina Hana Repová

Kniha se velice dobře četla. Hned se vrhnu na druhý díl.

13.08.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Kniha je mírně předvídatelná, hned na začátku jsem odhadla , kam děj spěje. Přesto musím přiznat, že některé scény se mnou hodně otřásly. Na českou krimi je to hodně drsné. A pachatel jeho jednání se dá pochopit , bohužel. Smutné místy hodně smutné.
Autor psát umí, kniha mě převážně bavila.
Jako audio skvělé načtené a zrežírované.

11.08.2023 4 z 5