DámaMáma DámaMáma komentáře u knih

Na konci světa Na konci světa Hana Oboda Kolaříková

Kniha, která neurazí. Příjemné čtení, ale…

27.07.2021 3 z 5

Alžběta II.: Život moderní panovnice Alžběta II.: Život moderní panovnice Sally Bedell Smith

Kniha je skvělá a doplnila mi spoustu chybějících informací, které jsem o Alžbětě II. a jejím životě netušila. Nicméně se musím pozastavit nad překlady/nepřeklady jmen jako princezna Markéta (což jsem považovala za velmi zvláštní).

23.05.2021 4 z 5

Není Není Mariusz Szczygieł

Opět vynikající kniha mého oblíbeného spisovatele. Doporučuji všem, kteří rádi čtou a chtějí se dozvědět pikantní střípky ze života nejen naší historie.

06.10.2020 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

I když mě konec a vlastně ani průběh příběhu nepřekvapil, celkově byla kniha plná zvratů a tichého napětí, které bylo nesmírně příjemné. Skvěle se to četlo a určitě doporučuji.
Mám ráda lidi, kteří zkoušejí něco nového, pracují (nejen) na sobě a jdou s kůží na trh - bravo Jiří Mádl!

20.07.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Příběh, který měl obrovský potenciál. Bohužel se místy autorce nepodařilo držet se úchvatného tématu, se kterým jsem takto zpracovaným zatím neměla možnost setkat.

24.02.2022 4 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Příjemné čtení, ale ostatní knihy od této spisovatelky, se mi líbily víc.

04.08.2021 4 z 5

Křehká struna Křehká struna Filip Staněk

To vůbec není špatná prvotina…
Některé povídky mě dokonce vysloveně nadchly a pohltily! “Konkurz” - pecka!!!

04.06.2021 4 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Ne všechny povídky v této knize se mi četly s lehkostí. Některé byly velmi silné až strhující, některé slabší, ale jako celek SKVĚLÉ!

13.10.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knihu jsem kdysi dostala dárkem a dlouho jsem ji odkládala. Po přečtení pár stránek jsem byla nadšená, ale ten metaforický konec... najednou jsem měla pocit, ze jsem v jiné knize, ze jsem přeskočila nějaké stránky, nebo že jsem u knihy usnula a probudila se jinde. Věřím, že někomu toto vyhovuje, a možná to bylo autorovým záměrem, ale já dodnes nevím, co si myslet.

05.10.2020 2 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Milá kniha, která se výborně četla. Na dovolenou nebo před spaním úplně ideální.
Kniha plná životních zkušeností, humoru, nadhledu s trochou smutku a nádechem marnosti nad životem jako takovým.

05.10.2020 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knihu Dobře mi tak jsem zařadila do své knihovny hlavně proto, abych měla Řádku Třeštíkovou kompletní.
Bohužel mě tato kniha zklamala, i když ne tolik jako Foukneš do pěny... Prvotina Dobře mi tak není pro mě ničím zajímavá kniha. Neutkvěla v mé paměti, ale jsem ráda, ze jsem si ji přečetla.

04.10.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Na knihu jsem se nesmírně těšila, jelikož Radku Třeštíkovou jako spisovatelku mám moc ráda a ostatní její knihy se mi velice líbily. Bohužel Foukneš do pěny bylo pro mě obrovským zklamáním.
Při čtení mě bylo až fyzicky nedobře a knihu jsem dočetla jen proto, abych ji dočetla.
Kdybych ji měla někomu doporučit, pak jen na vlastní riziko. Moc doufám a věřím, že to byl pouze autorčin úlet a chuť zkusit něco nového a další kniha bude opět skvělá!

03.10.2020 1 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Velmi milá a čtivá knížka, kterou bych určitě doporučila na dovolenou.

10.05.2022 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Skvělá kniha před spaním…

18.03.2022 4 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Milá kniha, která působí neuvěřitelně uklidňujícím dojmem, že to v životě může skončit i krásně!

22.01.2021 5 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Další výborná kniha mého oblíbeného spisovatele, kde nechybí kulturně-historicko-společenský přesah, stejně tak jako humor a obrovský prostor pro zamyšlení. To vše skvěle a čtivě napsáno.

06.10.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Teorie podivnosti byla opravdu podivná kniha. Na začátku jsem se do ní vůbec nemohla začíst. Šroubovaný jazyk se zvláštním výběrem slov byl trochu náročný, ale jakmile jsem si na něj zvykla, byl skoro konec a já měla pocit, ze jsem v jiné knize, nebo jsem totálně zaspala nějakou stěžejní zápletku. Konec knihy, kdy se stane něco naprosto od věci a úplně mimo realitu mi k této knize nějak neseděl.
Ale i tak mě Pavla Horáková jako spisovatelka vlastně přesvědčila, že stojí zato ji sledovat...

04.10.2020 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Zvláštní kniha, kterou bych si už znovu nepřečetla. Je pravdou, že jisté emoce vyvolala, ale bylo opravdu smyslem autorky vyvolávat ve čtenáři jenom negativně nechutné pocity?!?

04.10.2020 1 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Tuto knihu jsem koupila zcela náhodou, jelikož mě oslovila nejen anotace, ale hlavně obálka. Popravdě jsem moc nevěděla, co od knihy očekávat, ale jak jsem se začetla, už jsem byla “chycena”. Velmi mě bavila umělá inteligence, která svádí boj s lidskými city a emocemi. Samozřejmě, že “love story” v jiném plánu byla skvělým osvěžením a zápletka s honičkou na konci (jako v každé správné milostné komedii), byla napínavou nutností. Vesmír v pořádku, Červená knihovna má další přírůstek a nám zbývá otázka: “Může uměla inteligence zasahovat do našich životů? A jestli ano, tak jak moc?...”

04.10.2020 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Skvěle napsaná oddechovka, která má veliký přesah.

14.02.2022 5 z 5