dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Vynikající pokračování, které mě opět nezklamalo. Jak mě nadchl první díl, tak tento byl v těsném závěsu. Tohle je návykové čtení, takže se připravte na to, že jakmile knihu začnete jednou číst, tak ji neodložíte!
Autorka opět dokázala dát hlavním hrdinou neuvěřitelnou jiskru a chemii, a tak si troufám řádem že se zamilujete spolu s nimi. V knize nechybí ani erotická linka, která tu byla o něco více než v prvním díle, ale byla skvělá. :)

18.03.2023 5 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

Když mi přišla nabídka z @albatrosmedia zda nechci recenzní výtisk novinky s názvem Mráz, neváhala jsem ani chvilku. Po přečtení anotace mi bylo jasné, že tohle bude kniha pro mě! Takže mockrát děkuji za poskytnutí knihy k recenzi! #spoluprace

Pokud se tu najdou a já vím, že jo! Fanoušci Kruťase a Selekce = moje nejoblíbenější příběhy, zejména Selekce. Tak tohle je rozhodně příběh, jež Vám nesmí chybět v knihovně! Autorka si pro své čtenáře připravila vynikající příběh, jež budete hltat od první stránky. Kdyby autorka připsala klidně 100 stránek navíc, kde bude více interakce s ostatními princeznami, nemám co vytknout! Tenhle kousek mi tam bohužel lehce chyběl. Bavilo mě spojení lidského a vílího světa, byť to místy bylo občas trochu bizarní. A i když je to vcelku předvídatelné, tak mě to vůbec nevadilo! Ba naopak.

Je to jednoduchá, nemilosrdná, místy vtipná, romantická fantasy, se špetkou erotiky, jež stojí za pozornost a neměla by Vám uniknout. Těch 292 stránek za to stojí a já se nemůžu dočkat dalšího dílu!

09.05.2024 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Kniha, která v zahraničí sklízí neuvěřitelné úspěchy. Příběh, který v Česku vyjde 28.3.2023 a má obrovskou propagaci. Čtvrté křídlo má na GD téměř 1 milion 400 tisíc hodnocení a 4,6 hvězdičky. Takže už jen to může poukázat na to, že to za to asi bude stát a ten hype nebude jen tak.

Já jsem nesmírně vděčná, že jsem si příběh mohla přečíst s předstihem a ano, stálo to za to. Dostala jsem snad ještě více, než jsem očekávala. Rebecca Yarros si pro své čtenáře připravila neuvěřitelně čtivý, skvělý, napínavý a originální příběh, který Vás bude bavit od začátku do konce. Budete součástí příběhu, který Vám v hlavě poběží jako film a všechny ty emoce a pocity hlavních hrdinů budete prožívat s nimi.

V příběhu nejsou žádné zdlouhavé popisy, jež by čtenáře nebavily, či nudily. Autorka jde prostě rovnou k věci, což opravdu oceňuji.
Je to brutální, nelítostné, a nechybí tomu ani perfektní sexuální napětí a romantická linka, která má výtečnou jiskru, kterou já ve fantasy příbězích vyhledávám.

Byť byl pro mě závěr knihy docela předvídatelný a občas bych snesla více rozvedené dialogy, tak to nemění nic na tom, že to bylo skvělé a já se nemohu dočkat dalšího dílu, už teď jsou to muka. Tiše jsem záviděla ve Španělsku všem, kteří si v knihkupectví mohou kupovat další díl.

A obrovské poděkování patří @humbook_blogeri , kteří mi poskytli knihu k recenzi! MILUJU! #spoluprace

19.03.2024 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Když jsem si přečetla anotaci, tak jsem věděla, že tohle by mohl být přesně ten příběh, který mě bude bavit. Překvapil mě víc, než jsem čekala. Po delší době jsem četla knihu, kterou jsem nechtěla dát z ruky a stránky mi utíkaly pod rukama.

Autorka si připravila opravdu skvělý feel good příběh, kde se jí povedlo perfektně vykreslit hlavní hrdiny, které si nejde než jen zamilovat. Dala jim skvělou jiskru a uvěřitelnou lásku. Rozhodně nebudete mít prostor se nudit, je to vtipné, čtivé a návykové hned od začátku. A i když je tam možná spoustu klišé, tak věřte tomu, že Vám to vadit nebude. :)

Zpozornět by měli ti, co viděli například film Návrh (ja bych na něj mohla koukat furt, protože Sandra Bullock a Ryan Reynolds jsou :)), protože tenhle humorný romantický román bude sázka na jistotu.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Romantické útěky od Julie Caplin určitě už nemusím představovat. Vydala jsem už spoustu recenzí a troufám si říct, že se tu nenajde téměř nikdo, kdo by o ní alespoň neslyšel.

Opět jsem dostala od @audioteka_czsk v rámci #spoluprace její skvělé dílo v audioverzi a nebylo jinak, než výtečné. Tentokrát jsme zavítali do Paříže, která mě již spoustu let láká. Teď o to více, protože Julie nás na to místo prostě dokáže přenést. Příběh je opět originální a má skvělou romantickou linku.
Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat dalšího skvělého příběhu.
Nikdy mě nepřestane bavit, jakou jiskru a dynamiku dokáže autorka vnést do příběhu.

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

I přes trochu vtipnější začátek, u kterého jsem nestihla valit oči, byl tohle skvělý román, který mi naprosto padl do noty. Přiznám se, že od knihy jsem neměla velká očekávání. A to se někdy opravdu vyplatí, protože já jsem naprosto spoko! Knihu jsem slupla jako malinu a téměř jí nedala z ruky.
Musím říct, že tohle byl opravdu vtipný, svižný, akční, originální příběh, který měl ten správný drive. I když někomu mohou některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky přijít na palici, tak za mě to bylo vynikající. Dlouho jsem se takhle u knihy nepobavila. Nebylo zde žádné zbytečné drama, na které jsme v určitých situacích zvyklí, ale naopak. Autorka si dala skvělou práci s vykreslením citů hlavních hrdinů a vybudováním jejich vzájemného vztahu. Jediné co mě mrzí je to, že o nich není více dílů, já si oba dva hlavní hrdiny zamilovala!

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Kniha, která by dle anotace mohla oslovit fanoušky série Romantické útěky od Julie Caplin. Jelikož jsem její velký fanoušek, tak tahle kniha nemohla chybět v mé knihovně.

Příběh nám vypráví o Sarah, která se rozhodne vyměnit své knihkupectví v Ashwordu s kamarádkou, která má úspěšné knihkupectví v Paříži. Musím říct, že půlka knihy se celkem vlekla a měla jsem problém se začíst. Na můj vkus se tam toho moc nedělo, hlavni hrdinka omílala to samé dokola a zároveň jsem knihu často odkládala.

Ovšem za půlkou se příběh příjemně změnil a stránky ubíhaly pod rukama. Co autorka umí je to, že máte pocit, jako byste se na místě opravdu nacházeli a já si připadala, jako bych byla v krásné Paříži (ach, snad už se tam někdy konečně dostanu). Dostala také tu správnou šťávu a bylo zde více akce a vše se dělo rychleji a nebylo to furt to samé dokola. Kdyby měla kniha stejný drive jako ke konci, mohla to být pecka. Přiznám se, že romantickou linku jsem vůbec neodhadla a opravdu mile mě překvapila! No a konec byl opravdu jeden velký happy end. :)

06.11.2023 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Mám za sebou poslech 3. dílu a mohu Vám oper říct, že to bylo fantastické. Autor si pro nás opět připravil neuvěřitelnou dávku napětí, promyšlený příběh a vynikající postavy.
Tentokrát tu máme opět pohled více postav a s jistotou Vám i tento díl doporučím, byť někteří čtenáři byli zklamaní. Já dostala ještě víc, než jsem očekávala. Nebýt toho uspěchaného konce, mohl tohle být nejlepší díl.

Neal si připravil opravdu nadčasovou a propracovanou dystopii, kterou nám v těchto třech dílech perfektně dávkoval a s každým dalším dílem to opravdu gradovalo a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.

31.08.2023 4 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Musím říct, že tohle bylo opravdu milé překvapení. Autorka má super styl psaní, který mě ihned vtáhl do děje. Nechyběl ani bizardnější humor, který jak všichni víte mám ráda. Je to přesně ten tip knihy, který si můžete přečíst kdykoli a při jakékoli náladě. Pobaví vás, naštve, vžene slzy do očí, ale zahřeje u srdce.

Bavil mě celkový námět knihy a to, jaké nám autorka naservírovala postavy. Bylo skvělé jak dokázala dát v poměrně krátkém příběhu hlavním hrdinům prostor pro vývoj. Já si to prostě užila, protože hate to love linka je prostě:)

31.08.2023 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Po přečtení prvního dílu jsem se opravdu těšila na pokračování a konečně na něj došlo!

Tohle si troufám říct bylo spíš takové čtení před bouří a ten opravdový nářez dostaneme v dalším díle, byť ten konec byl jedno obrovské vzrůšo! Rozhodně tím nechci říct, že by se čtenář nudil, ba naopak! Téměř celý díl zjišťujeme různé informace o království, rebelech, ale také rodině Kivy. Je tam také spousta jejích pocitů a nerozhodnosti, čemuž se vlastně ani nemůžeme divit.

Autorka píše velmi čtivě, ale zároveň detailně, aby čtenáři nic neuniklo a neměl problém dané intriky nakonec pochopit. I když je to spíše pozvolný díl, tak ke konci to mělo opravdu ty správné grády jako u prvního dílu a já opět všechny ty intriky neprokoukla a byla překvapená! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

10.04.2023 4 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Příběh v sobě skrývá krásně se rozvíjející lásku, ale také smutek a neštěstí. Autorka to dokázala všechno skvěle propojit a popsat, a vy se ani nenadechnete, a jste u konce. Bavilo mě, jak dokáže skvěle popsat děj, ale i místo kde se příběh odehrává. Nemáte absolutně žádný problém si ho představit. Spíš máte pocit, že vy jste hlavní hrdinka. Protože všechny ty pocity, co tam prožívá jsou perfektně vykreslené. A co je důležité, ta chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny tam byla.

I když tady jen chválím, tak jsem musela trošku ubrat v hodnocení, protože byť jsem si ten příběh zamilovala, tak mi tam trošku nesedla linka s Grace. :)

Nicméně tahle kniha rozhodně stojí za přečtenívykouzlí Vám úsměv na tváři, rozbrečí Vás, ale také si ji zamilujete.

10.04.2023 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tohle byla opět jízda od začátku do konce. Byť má kniha přes 600 stran a já mám chuť napsat, že to byla jednohubka, tak já jsem ji prostě přečetla za chvilku. Děj opět neuvěřitelně ubíhal pod rukama a já ji jen nerada dala z ruky.

Jennifer mi opět potvrzuje, že její svět skvěle funguje. Dokáže postavám vnést skvělé emoce a reálnost a vy to celé prožíváte s nimi. Její romantická linka je na výbornou a já ji prostě miluju.
V tomto díle možná zavládl ke konci mírný chaos, kdy jsem se musela vracet zpět, protože mi to moc nedávalo smysl. Bylo tam až moc informaci, moc bohů a božstev a trochu se to celé zamotalo.

Nicméně i tak se to bude řadit mezi moje top fantasy příběhy, které Vám budu doporučovat.

05.04.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Pokud umí někdo napsat fantasy knihu vsazenou do dnešní doby, plnou nestvůr, žhavějších scén, ale hlavně také s poradním romantickým trojúhelníkem, tak je to Jennifer L. Armentrout!
Autorka mě opět nezklamala, byť je tohle "jednodušší" fantasy, u které si nemusíte pamatovat tisíce postav a intrik, tak hlavní zápletka je na jedničku! :)

18.03.2023 5 z 5

Pravidla randění Pravidla randění Vi Keeland

Tohle přesně jsem potřebovala. Po těch průměrných romantických příbězích, které jsem teď četla za sebou mi tohle naprosto sedlo. Tahle romanticko erotická kniha je sázka na jistotu, pokud budete mít špatnou náladu, protože Vás zaručeně rozveselí. Věřte tomu, že hned na prvních stránkách se neuvěřitelně pobavíte a budete vtaženi do děje, jež Vás nebude chtít pustit spát.

Autorky si připravili opravdu skvělý a čtivý román, ve kterém se skvěle zhostili hlavního tématu. Příběh je to plný lásky, přátelství a humoru. Hlavní hrdinové mají úžasnou jiskru a chemii a musím říct, že jsem už dlouho nezažila tak silnou a absolutně nesobeckou hlavní hrdinku. Nechci Vám tady nic spoilerovat, ale ráda Vám tady tenhle příběh doporučím, protože je boží!

03.04.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tenhle příběh je přesně ten, který jsem od Julie Caplin potřebovala. Je to už třetí kniha, kterou jsem poslouchala v audioverzi a budu se jen opakovat, ale Veronika Lazorčáková je prostě fenomenální. Já bych ji mohla poslouchat od rána do večera, protože má tak nádherný hlas a dokáže hlavním hrdinům vštípit ještě větší jiskru.

Popravdě je tohle jeden z nejlepších dílů od Julie Caplin. Příběh má od začátku vynikající dynamiku a já jsem to měla poslechnuté téměř na jeden zátah. Jak už to tak bývá, tak klasicky nutně potřebuju do Tokia!

Autorka píše s neuvěřitelnou autenticitou a vy máte pocit, že jste na onom místě a prožíváte to jako samotný hrdina.
Je to příběh plný lásky a sebepoznání. Najdete v něm několik úžasných myšlenek, na kterými budete přemýšlet.

24.03.2024 5 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Tak tahle feel good knížka byla přesně to, co jsem si potřebovala přečíst. Musím říct, že tenhle romantický příběh se četl sám a já si užila fajn příběh, v tomto ponurém počasí. :)
Autorka si připravila vtipný příběh, kde máme mou oblíbenou hale to love linku, která se v příběhu pěkné rozvíjí. A i když všichni víme, jak to dopadne, tak to rozhodně stojí za přečtení! Nechybí i skvělá zápletka, žádné zbytečné drama a za mě originální téma. Takže pokud pokukujete po nějaké skvělém romantickém příběhu, tak tady pro Vás mám jeden malý tip! :)

31.12.2023 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

První díl ze série Miliardáři z Dreamlandu s názvem Laska mezi řádky si rozhodně zaslouží velkou pozornost u čtenářů, kteří milují pohádkovější romantické příběhy, s hate to love linkou a perfektně stvořený prostředím.

Troufnu si říct, že tenhle příběh by klidně mohl začínat slovy “Bylo, nebylo. Je to totiž taková modernější verze pohádky, kterou si alespoň za mě nejde nezamilovat.
Autorka si pro nás připravila naprosto úžasné prostředí, které budete zbožňovat a hlavně ho budete chtít navštívit stejně jako Disneyland. Já osobně bych uvítala ještě více popisu Dreamlandu a možná trochu ubrala na erotických scénách, kterých tam v jednu chvíli bylo až moc za sebou. Nicméně i tak jsem si to celé stihla zamilovat.
Kniha je možná plná otřepaných klišéale proč ne?Když to všechno skvěle funguje, tak mi to vůbec nevadí!
Samotná romantická linka hlavních hrdinů mě opravdu bavila. Užívala jsem si skvělou atmosféru, vtipné slovní přestřelky, ale co je důležité, Lauren se povedlo dát Zahře a Rowanovi neuvěřitelnou jiskru a chemii a celkově autentičnost.

31.12.2023 4 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Teorie býka je příběh o Eleně, která má již několik let přítele, se kterým žije svůj stereotypní život bez větší vášně a najednou potká muže, Francesca, který jí naprosto okouzlí a přijde jí jako dokonalý muž, se kterým může být šťastná. Hodí svůj starý život za hlavu a vrhne se vstříc nové lásce až do Itálie?

Jestli jste ještě neměli touhu praštit hlavního hrdinu, tak tady rozhodně budete. Autorka perfektně vystihla to, jak se žena dokáže zamilovat do muže, kterého si idealizuje, ale nevidí tu skutečnou realitu. Protože pro lásku dokáže přehlížet věci, které ve skutečnosti takové nejsou. A Francesco je přesně ten typ chlapa, kterého (nebo alespoň já) nechcete.

Kniha je psána opravdu humorně, takže vám několikrát vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně se nebudete nudit . A i když Vám už kolikrát budou stát vlasy na hlavě, protože je hlavní hrdinka naivní a Francesco na pěst, tak Magda napsala přesně ten typ knihy, který Vám dá v konečném celku to, co je jejím posláním! Občas je totiž potřeba ty růžové brýle sundat a vidět svět takový, jaký je.

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Jedna z mých nejočekávanějších knih tohoto roku. Závěrečný díl série Království hříšných autorky Kerri Maniscalco. Jak někteří z Vás ví, tak tuhle hříšnou sérii jsem si zamilovala od první stránky počínaje počátečním dílem. Prvním dvou knihám jsem dala 5 z 5, a to oprávněně, protože ten svět je propracovaný, napínavý, zároveň trochu tajemný a prostě celkově skvělý! Takže čekat na třetí díl bylo pro mě trochu utrpení, ale konečně jsem se dočkala.

Při čtení prvních stránek jsem si říkala, jotenhle díl by se měl jmenovat hříšný. Měla jsem tak trochu pocit, že autorka doháněla všechny ty erotické scény, které v předchozích dílech vynechávala. Nechápejte mě špatně, tyhle scény ve fantasy knihách miluji, ale tady toho na začátek bylo trochu moc. Nicméně pak se to obrátilo a Kerri nám dávkovala její skvělý styl psaní a byly jsme opět součástí jejího dokonalého světa. Začala nám odtajňovat spoustu zápletek, až jsem se v tom ztratila a byly chvíle, kdy jsem to tak trochu nechápala. Doteď jsme byli zvyklí na postupný přísun informací, ale tady jich byla hromada a jedna zápletka se přelévala přes tu druhou a já měla pocit, že nám pár informací k pochopení chybí. Škoda, někdy je méně více.

Nicméně, i tak jsem si tuhle sérii naprosto užila a zamilovala, a kdyby autorka trochu ubrala v posledním díle, mohla to završit senzačním závěrečným dílem, se kterým by se nám těžko loučilo. Každopádně i tak se mi těžko loučíjá bych snesla více dílů, protože ten poslední by si dle mého názoru zasloužil rozdělit na dva.
Autorka ukázala, že má skvělý cit pro to, aby napsala skvělou romantickou linku a vytvořila dokonalý fantasy svět, ve kterém byste se chtěli sami ocitnout. Tahle série bude jedna, kterou stejně budu doporučovat, byť jsem od posledního dílu čekala více!

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Julie Caplin je jedna z mých oblíbených autorek, která píše krásné romány. Jestli někdo dokáže napsat knihu, která je „uvěřitelná“ a dokáže čtenáře vnést na místo, kde se příběh odehrává, tak je to právě ona. Nikdy nebudete mít větší touhu odjet právě na to místo, které pro svou knihu zvolila.

Hotýlek na Islandu opět není výjimkou. Je to pátá kniha série Romantické útěky a ta laťka je pořád stejně vysoko. Tentokrát jsem díky @audioteka_czsk vyzkoušela autorky knihu v audioverzi a nemohla jsem být více nadšená! Když spojíte dokonalý a krásný příběh s Veronikou Lazorčákovou, která knize dokáže dát ještě větší jiskru, není o čem pochybovat. Jednoduše si to zamilujete. Už teď vím, že tenhle příběh jsem neslyšela naposledy a při svých delších cestách si ho budu pouštět.

Bylo to opět plné emocí, překrásné romantické linky a nádherného místa. Příběh Vám vyvolá několikrát úsměv na tváři, ale také Vás občas rozesmutní. Byť všichni víme, jak to dopadne, tak i tak nás ten příběh dostane.