Dalia Dalia komentáře u knih

Prokletí lipovského dvora Prokletí lipovského dvora Věra Fojtová

Příběh plný bolesti a krutosti, který autorka čtenáři nabízí se vší možnou syrovostí. Těžko se při jeho čtení lze ubránit emocím.
Čtivé, dobře napsané.

27.02.2023 4 z 5

Služebná Služebná Alicja Sinicka

Příběh má napětí i spád a neobsahuje nijak příliš plasticky vyobrazenou brutalitu, což mě nakonec mile překvapilo.

23.12.2022 4 z 5

Mužolapka Mužolapka Alena Čálková

Odpočinková četba, u které jsem se místy i zasmála. Knížka se mi dobře četla.

15.10.2022 4 z 5

Záhada žlutých žabek Záhada žlutých žabek Halina Pawlowská

S přemáháním jsem přečetla půlku knihy a dál to nešlo. Pár myšlenek mě pobavilo, ale vesměs jsem se nudila.

23.07.2021 1 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Napínavé jak kšandy od začátku do konce. Ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

03.04.2021 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Místy to skřípalo, co se stylistiky týče. Děj byl svižný, jednodušší... detektivka šmrncnutá červenou knihovnou. Odpočinková četba.

03.06.2020 4 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Tak nevím, zda jsem četla "zaručeně" skutečný příběh s tučnou porcí cukrové vaty, nebo nějakou romantickou sladkobolnou utopii? No jo, jsem holt skeptik, takže pro toto "dílko" zřejmě nejsem ta pravá cílová skupina. Prozaicky řečeno - nuda.

30.04.2020 1 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Četla jsem už dávno, takže příběh se mi moc nevybavuje. Ale vím, že mě kniha bavila.

25.03.2023 5 z 5

Manželky po rokoch Manželky po rokoch Táňa Keleová-Vasilková

Opět pohodové a zábavné čtení, u kterého si lze oddechnout. Osudy čtyř kamarádek, jejich přátelství, každodenní radosti i strasti... První díl Manželek bych hodnotila jako trochu povedenější, ale i u tohoto pokračování jsem se bavila.

19.03.2023 4 z 5

Herecká manželství Herecká manželství Michaela Remešová

Pěkně zpracovaná knížka, ve které se čtenář dozví plno zajímavostí ze života známých hereckých párů. Bavila mě.

09.03.2023 5 z 5

Experiment - Důkaz o posmrtném životě? Experiment - Důkaz o posmrtném životě? Stéphane Allix

Knihu jsem četla několikrát a ráda bych se k ní ještě někdy vrátila. Zajímavé zpracování tématu života po smrti těla.

08.03.2023 4 z 5

Jak vodníci udobřili sumce Jak vodníci udobřili sumce Bohumil Říha

Krásný poeticky laděný pohádkový příběh z vodnického světa. A kouzelné ilustrace skvěle podtrhují jeho půvab.

08.03.2023 5 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

Ani jeden z příběhů mě za srdce nevzal. Poslední novelu (Lví dvůr) považuji z této trojice za nejslabší.

26.02.2023 3 z 5

Pět žen Rudolfa II. Pět žen Rudolfa II. Karel Štorkán

Zajímavé nahlédnutí do milostného života Rudolfa II. Kniha se dobře čte.

31.12.2022 5 z 5

Doteky snů Doteky snů Roman Cílek

Krátké krimi příběhy. Některé mě bavily více, jiné méně, ale knihu jsem nakonec dočetla s chutí.

23.12.2022 4 z 5

Deník vydržované ženy Deník vydržované ženy Petra Poncarová

Čtivá, dobře napsaná oddechovka.

23.12.2022 3 z 5

Sádlonoška Sádlonoška Alena Čálková

Čtivé, oddechové a vcelku humorné dílko.

02.12.2022 4 z 5

Záhada zadního pokoje Záhada zadního pokoje Katarína Gillerová

Příjemné odpočinkové čtení, ve kterém nechybí ani špetka napětí. Moc pěkné!

07.09.2022 5 z 5

Touhy pubertální stařeny Touhy pubertální stařeny Iveta Jebáčková-Lažanská

Jednuchá odpočinková četba sestávající z drobných povídek, v nichž autorka líčí běžné peripetie každodenního života ženy na mateřské dovolené. Snaha o humornou formu je však místy příliš urputná a postrádá lehkost, s níž by mělo být komično prezentováno.

07.03.2022 1 z 5

Vražda o stříbrné svatbě Vražda o stříbrné svatbě Lee Harris (p)

Knihu jsem přečetla, ale stálo mě to určité sebezapření. Nudila mě.

14.02.2021 3 z 5