Dalexa Dalexa komentáře u knih

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tak já nevím, Davida Rakera jsem si od počátku zamilovala, ale z tohoto dílu mám rozporuplný pocit. Jako ano, napětí tam bylo, o tom žádná, ale tak nějak mi připadlo dost věcí přehnaných. Nějak mi neštimuje, že bývalý reportér, současný "hledač" zmizelých, se pouští do tak nebezpečných akcí, jako je prohledávání starých baráků, starých tunelů metra, domů, kde žijí podezřelí.... a přitom to mohou být sérioví vrazi a on snad nemá žádný pud sebezáchovy. Nebo, že by to bylo jen kvůli těm zmizelým, aby je našel a klidně riskuje svůj život ? Něco mi na tom nesedí i když uznávám, že jeho knížky se čtou opravdu dobře. Uznávám, že rozuzlení je vždy překvapivé, ale zcela jednoduché. Chtěla jsem začít číst další díl, ale musím si dát pauzu.

11.03.2019 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Přečtena jedním dechem za dvě odpoledne - prostě to byla jízda. Mně to bavilo, protože tam nebyla žádná chluchá místa, stále se něco dělo, bylo to napínavé, někdy až moc. A jo, občas to bylo přehnané, ale to mi nevadí, hlavní je, že jsem padla na spisovatele, který píše podle mého gusta.

18.01.2019 5 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Za mně to byla naprosto skvělá česká detektivka. Děj byl přehledný, bylo v něm napětí, romantika, špetka humoru, přesně tak jak to mám ráda. Moc dobře se mi četla.

17.06.2018 5 z 5

Si ako slnko Si ako slnko Táňa Keleová-Vasilková

Pro mně je tato kniha velké zklamání. Mám paní spisovatelku ráda, přečetla jsem snad všechny její knihy, ale tato kniha mně spíše rozčilovala. Taky jsem jsem přišla o rodiče - maminku, následovalo smutné období, ale prostě jsem to brala, že takový je život a my musíme žít dál se současnými partnery, dětmi, kolegy. Já vím, že každý to má jinak, ale rozčilovalo mně právě to nekonečné dumání coby kdyby tatínek žil a proč nežije. Bylo to stále dokola. Nezdá se mi věrohodné, že 40ti letá žena, která má dvě malé děti, to takhle může prožívat. Navíc chování její sestry i maminky mi silně lezlo na nervy. Záporné kritiky píši nerada a proto jen sporadicky, ale u této knihy mně to prostě nutí napsat můj názor.

17.05.2018 1 z 5

Noc Noc Bernard Minier

To byla jízda! Martin je můj oblíbenec a docela se mi zalíbil i Julian, protože jakoby změknul a projevil nečekaně city. Uvidíme jak to bude dál, každopádně šup šup pane Minier, ať dlouho nečekám.

06.03.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Zlákal mně název na přebalu - psychothriller. No za mně to s tímto žánrem nemělo vůbec nic společného. Pořád jsem čekala,kdy se to rozjede, Stephanie byla pro mně taková naivní seirálová americká máma. Ten vývoj byl od počátku předvídatelný, pro mně prostě nuda. Avízovaný žánr pro mně znamená to, že mám nervy na pochodu, knihu odkládám, protože už to dál nesnesu číst a zase vzápětí beru do ruky, abych se posunula dál a zjistila jak to dopadne. Tyto pocity mi u čtení této knihy scházely a prostě pro mně to byla jen limonáda.

03.03.2018 1 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Ještě se nestalo, abych hodnotila knížku, kterou ještě nemám dočtenou. Včera večer jsem ji začala číst a takhle královsky jsem se už dlouho nebavila. Humor pana spisovatele je mi blízký a je často i překvapivý. Jeho vyjadřování je přitom lidské, myslím si, že každý se tam může najít. Já bych dala i 10 hvězdiček kdybych mohla. Opravdu super a těším se, až ji dnes dočtu. Tedy vlastně netěším, protože bude konec.
P.S. Je opravdu nebezpečné číst ji mezi nic netušícími lidmi. Člověk se směje, často i vybuchuje smíchem a má touhu to přečíst dál, aby se smáli i ostatní

27.02.2018 5 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Dana Hlavatá

Ráda čtu knihy od této autorky, jsou sice trošku předvídatelné, ale i tak mně pobaví.

24.02.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Za mně velice příjemné počteníčko. Při čtení této knihy jsem si uvědomila, že se vlastně ztotožňuji s každou postavou. Nikdo mi nebyl vysloveně protivný, nikdo nebyl vysloveně kladný. Každý měl ve svých úvahách a činech část pravdy, které mi byly sympatické. Zvláštní forma psaní mně fakticky dostala...... Prostě za mně výborná knížka !!

06.02.2018 5 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

A je to tady zase ! Knížka mně nezklamala, byla jsem napnutná, jako u většiny od tohoto autora. Mám ráda jeho oddělené kapitoly, jsou krátké, ale na vydechnutí super, abych nabrala dech pro další napínavou kapitolu.

04.02.2018 5 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Já jsem se u této knížky naprosto perfektně odreagovala a navíc skvěle pobavila. Vítek je excelentní !! A "síťový dialog" nemá chybu. Moc hezká knížka

03.12.2017 5 z 5

Jen pro zvané Jen pro zvané James Patterson

Za mně příliš chaotické, překombinované, prostě se mi ta knížka nelíbila a že jsem od tohoto autora přečetla troufám si říct, že všechny. Je první, kterou jsem nedočetla. Bohužel

03.12.2017 1 z 5

Nelítostná vražda Nelítostná vražda Stanislav Češka

Já mám prostě ráda ty echt české , v tomto případě spíš moravské, detektivky. Je to takové pohlazení na duši i když se jedná o mord, tak PAN spisovatel dokáže čtenáře zaujmout, dokáže být i vtipný, takže každá jeho detektivka ve mně zanechává blažený pocti spokojeně strávených chvil s jeho knížkou. Vždycky si ráda přečtu další a tu o brněnské mordpartě zvlášť.

15.10.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

U této autorky si připadám občas jak na houpačce. První díl Než jsem tě poznala mi připadl, jako kdybych byla v oku hurikánu, točil se mnou a točil a na konci jsem z něj vypadla, vyčerpaná, uplakaná, emočně vyšťavená. To byla jízda. Kniha Život po tobě mi naopak připadala, jako houpání v jemném vánku, které se mi líbilo, ale necítila jsem u něj žádné záchvěvy, které by mi houpaly se žaludkem. Klidně jsem od této knížky mohla odejít, aniž by mně to mrzelo, že se ji náležitě nevěnuji. Neříkám, že byla špatná, ale nezanechala ve mně takový silný dojem jako první díl.

06.10.2017 3 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Tak já jsem si na této knížce opět "pochutnala" . Ať si kdo chce co chce říká, mně se prostě Folletovky moc dobře čtou, nejsem kritik, abych každý titul rozebírala od A-Z. Pro mně je prostě tento autor zárukou dobrého čtení.

23.04.2017 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Tak já nevím,asi jsem divná. Dala jsem na kladné komentáře, byla to první knížka od této autorky a za mně tedy neeee. Ani jsem ji nedočetla do konce, což zase tak často nedělám. Mně to připadalo prostě jednoduché, chvílemi až trapné. Takže ani nemohu hodnotit i když si knihu dávám do přečtených, ale protože nevím jak to dopadlo, tak ani žádné hvězdičky nedávám.

03.04.2017

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Tak jsem dočetla poslední knihu této série a musím říct, že se mi to moc dobře četla. Po dobu četby jsem "trpěla" chladem, horkem, mokrem, hladem, strachem, špínou, bolestí. Tak na mně čtení působilo .Nedokážu si vůbec představit žít v té době, když jsme tak rozpatlaní současným dá se říct luxusem.
Jen je škoda, že dobrodružství nepokračuje.

23.03.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Včera jsem dočetla po dvoudenním maratónu, kdy jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Jednoduše byl to mazec. Takhle napjatá už jsem u knížky dlouho nebyla.

07.03.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

A tak zase, jako každá autorova kniha ...tajemno, napětí, spád, nečekané rozuzlení. Já nikdy nepřijdu na to, jak to dopadne a to mně baví, protože se u takového čtení zadýchávám, jsem nervózní a čtu jak blázen, abych už se dozvěděla jak to dopadne.

05.03.2017 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Spisovatelka mně opět nezklamala. Četla jsem jedním dechem,je to moc příjemné počtení, ani se mi od ní nechtělo odcházet (spát, do práce). U této spisovatelky to bývá pravidlem.

26.02.2017 5 z 5