Daisy16 Daisy16 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po náloži povinné četby ve druhém semestru jsem potřebovala knížku, která mě znovu naučí milovat literaturu... J. K. Rowlingová mě to svým příběhem o čarodějném učni poprvé naučila před dvanácti lety a naučila mě to i teď. Četla jsem ji slovo za slovem, větu za větou, myšlenku za myšlenkou. Pro člověka s kouskem dítěte v srdci je to ta nejlepší knížka, pokud se jím znovu na malý moment chce stát.

06.07.2019

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Sérii jsem četla s drobnými přestávkami, když jsem čekala na další díly. A přestože má většina sérií sestupnou tendenci v kvalitě, tady se to rozhodně nestalo. Rozhodně chválím autorku za nápady a originální hlavní hrdinku (pořád víc a víc jsem v ní nacházela samu sebe), kterou si prostě nejde nezamilovat.
Vydržela jsem nebrečet u Titaniku i u knížky Tisíc polibků, tady jsem však měla slzy na krajíčku a opatrně osušovala kapesníkem, abych si neponičila makeup. Možná je to tím, že jsem sama v maturitním ročníku, tudíž jsou mi všechny jejich starosti důvěrně blízké a přestože jsem si myslela, že nejsem zase až tak sentimentální, musím si připustit, že tato knížka mě naprosto dostala.
Varování!!! Nečtěte v případě, že jste právě v maturitním ročníku, čeká vás výběr vysoké školy a maturita, stužkovací večírek a loučení se vším, co znáte. Jinak dostanete děsnou chuť, kouknout se na všechny filmy/seriály, které mají s maturitou něco společného. Papírovými městy počínaje a Gilmorkami společně s Glee konče. A taky že to uděláte. Tak jako právě teď já. :) Za mě 5*

27.09.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne (jak jinak, jsem to já, že...). A musím uznat, že mě mile překvapila. Ano, nebylo to nic světoborného, četla jsem už i lepší knížky, ale na volné odpoledne úplně ideální. Byl to přesně ten typ literatury, který jsem ke svému citovému rozpoložení potřebovala... Dokázala mi tak neskutečně spravit náladu, konečně jsem se měla čemu upřímně zasmát, že se k ní ještě hodně brzy vrátím. Dokonalé propletení osudů několika lidí, které mi chvílemi připomínalo film Láska nebeská.
A brzy se stavím ve Starbucks... Jenom tak symbolicky a dám si latté... A venti borůvkový muffin :D :D
Takže za mě 5*

28.12.2015 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Na Erskinovou to byla slabota. Teda... Milovala jsem scény z prostředí Lady Matyldy z Hay, ale současnost mě naprosto unavovala. Polovinu doby jsem nechápala jednání hlavní hrdinky, ani její naprostou naivitu a některé scény jsem přeskakovala a snažila se dostat co nejrychleji ke konci Matyldina příběhu, který mě opravdu vtáhl. Takže tak napůl, těch deset procent navíc je za propracovaný rodokmen a mapku jednotlivých sídel :)

31.08.2018 3 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Než jsem si přečetla samotnou knihu, viděla jsem film. A to hned několikrát. Ale musím uznat, že zážitek z ní mi to ani trochu nezkazilo. Zhltla jsem ji v autobuse a o přestávkách ve škole během jednoho dne a litovala, že není o několik desítek stran delší. Styl psaní, kdy místo dialogů máte jenom textovky, dopisy a emaily mi sedl hned na začátku a ke konci jsem tyto zvláštnosti ani nevnímala. Knihy tohoto typu mě vždycky dostanou do příjemně zamilované nálady. Rozhodně doporučuji všem romantickým duším a vrhám se na další knížky této autorky. 5*

19.06.2017 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Kvůli nedostatku času mi trvalo něco přes dva měsíce, než jsem se do knihy pustila, ale jakmile se tak stalo, odkládala jsem všechno ostatní a knihu slupla za dva dny.
Myslím, že díl byl lepší, než předchozí, avšak kvůli dlouhé prodlevě jsem se chvílemi ztrácela, především v číslech sil. Každopádně jsem ráda, protože se spousta věcí konečně vyjasnila a usppořádala. Rozhodně stojí za zamyšlení jednání jednotlivých postav. Máte možnost si ověřit, že nic není jenom černé nebo bílé, a že ve skutečnosti existuje spousta odstínů šedé.
Jsem zvědavá na poslední díl.

24.02.2017 5 z 5

Rok Patrika Rok Patrika Klára Bártová

Ale tak jo, docela se mi to líbilo.
Teda… Oceňuji příběh, celkový námět a také to, že se jedná vlastně o autobiografii. Kniha mě vtáhla do děje a za dva dny (což je s mým momentálním vytížením neuvěřitelné) jsem ji přečetla. Vzala jsem si z ní do života množství ponaučení a vlastně by se dala považovat za takovou příručku, co rozhodně nedělat.
Na druhou stranu mi ale vadilo zpracování knihy. Všechno mi přišlo strašně uhnané a jenom narychlo splácané dohromady. Věty byly často holé, místy až moc popisů a někdy zase chyběl úplně. Chvílemi mě až iritovalo samotné myšlení hlavní hrdinky. Na to, že je to vystudovaná vysokoškolačka, se chovala jako poblázněná třináctka a měla jsem pocit, že snad ani nepřemýšlí hlavou. Celkově i rozhovory mezi osobami mi přišly plytké a uspěchané. A také se mi podařilo objevit celou řadu gramatických chyb. A to i často docela banální shodu podmětu s přísudkem.
Kniha by si zasloužila mnohem větší propracovanost, dotažení do konce, a teprve potom by si zasloužila plné hodnocení. Za mě tak na půl.

24.05.2016 2 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Tak takhle zmatená jsem u nějaké knížky už dlouho nebyla. Ale nemyslím to ve zlém...
První díl jsem četla někdy o Vánocích, k druhému jsem se dostala až dnes a po chvilce nevěřícného koukání a zmateného přemýšlení jsem nakonec sáhla po předchozím díle a prázdná místa si tím vyplňovala a porovnávala. Autorce se nesmí upřít originalita celého příběhu, včetně zajímavých vsuvek jako emaily, textovky, dopisy a nákresy nakreslené na složeném ubrousku. Chvilkami sice trochu uspěchané a chaotické (to Clove nedošlo, že musí být opatrnější?), ale rozhodně zajímavé a čtivé. Na pět hvězdiček to není, ale čtyři si to zaslouží. A to hlavně za Sparta. Spart je miláček :) ♥
Malilinkatý SPOILER: Taky vás překvapilo, jak všichni M a K ze všech časů berou myšlenku cestování časem a existenci jejich dcery vcelku v pohodě? Jako kdyby někdo něco takového vychrlil na mě... :D

28.08.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Po Kathy Reichs, Camille Läckberg, Tess Gerritsen a Chrisovi Carterovi se do mé knihovny dostal další úžasný spisovatel. Kniha nepostrádala děj, napětí, akci, tajemství, humor ani zvraty. A pokud se (podle některých zdrojů) jednalo o slabší díl, nemůžu se dočkat těch dalších.

25.03.2017 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Obzvlášť do kapitol t. d. w. g. Ale jakmile jsem to dokaázala, podařilo se mi ji dokončit během dvou čekání na autobus. Green nám opět předhazuje myšlenky k zamyšlení a člověk se až diví, kde na to chodí. Obzvláště se mi líbila ta se Schrödingerovou kočkou.
Btw. Kde já už jsem to slovo blbštajn jenom slyšela... :D

24.08.2016 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Proti prvnímu dílu mě tento chytil hned od první stránky. A i když jsem na některá fakta přišla ještě před tím, než napadly Patrika (asi za to může fakt, že detektivky čtu a sleduji už od malička), autorka mě na konci velmi překvapila. Takže můžu jenom doporučit :)

29.02.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Musím uznat, že mě závěr celé trilogie velmi mile překvapil. Ano, připouštím, bylo to na konci trošku přeslazené, ale podle mě se to k tomu perfektně hodilo.
A přestože jsem se celou dobu těšila, až to konečně dočtu a zjistím, jak to skončí, teď je mi to dost líto.
A tento díl také zavinil pár dost nepříjemných situací, například, když jsem si v polovině hodiny češtiny poprskala celou čtečku sušenkami, když jsem vybuchla smíchy. (Ano, vím, že se nemá v hodinách číst a už vůbec ne jíst, ale prostě jsem si nemohla pomoct :D) A taky když jsem se (pro okolí bezdůvodně) rozesmála v autobuse.
Takže za mě celých 5*.

25.02.2016 5 z 5

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Knížku jsem přečetla za noc. Nemohla jsem si pomoct, čekala jsem na ni tak hrozně dlouho a když se mi konečně dostala do ruky, bylo to naprosto úžasné.
Přiznávám, že nebyla tak napínavá, nebo překvapivá jako předchozí díly, nepostrádala však švih, napětí, humor a akci. Byla zde nastíněna i milostná zápletka, ne však nijak přehnaně, nerušilo to celkovou atmosféru knihy. Občas už mě sice štvalo Benovo chování, ale upřímně... Která z nás by si to nepřála, že? :D
Popravdě, na konci jsem skoro brečela. První díl jsem si přečetla hned po jeho vydání, což je rok 2011 a od té doby jsem vždycky netrpělivě čekala na další. Když si to spočítáte, je to nějakých pět let, co jsem s Tory a viráty strávila. A určitě se k nim ještě vrátím. Takže nemůžu jinak, ale těch 5* si to prostě zaslouží.
P. S. Pořád tajně doufám, že se rozhodnou napsat pokračování... :D

27.12.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Musím uznat, že jsem zezačátku od knihy moc nečekala, ale mile mě překvapila – tedy až na ten konec. Nejlepší byla asi poslední část, jízda autem. Ale konec mě neskutečně zklamal. Mám chuť napsat si svůj vlastní :)
Chtěla bych dát pět, ale za ten konec 4*

26.06.2015 4 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Miluju všechny Poseroutky!!! Nikdy bych neřekla, že se mě, milovnici thrillerů a detektivek, bude líbit knížka pro děti kolem dvanácti let. Jak neuvěřitelně jsem se sekla.
Sérii jsem si zamilovala už od prvního dílu a některé knihy jsem četla i několikrát. Oddechové čtení, které zvládnu za hodinku a půl, ale ještě dalších čtyřiadvacet hodin se popadám smíchy za břicho.
Nejednou mě také deníky dostaly do pěkně ošemetné situace, památná je asi ta chvíle, když jsem se uprostřed vyučovací hodiny začala zničehonic nekontrolovatelně smát a bleskurychle schovávala knížku do tašky. Spolužáci si chvíli mysleli, že mám záchvat ale vyučující byl naštěstí tolik zabraný chudákem zkoušeným, že si mého přidušeného smíchu nevšiml.
Prostě 5*. Pro všechny díly.

04.06.2015 5 z 5

Sbírka kostí Sbírka kostí Kathy Reichs

Sbírka kostí je něco trochu jiného, než jsme u Reichsové zvyklí. Místo jednoho komplikovaného příběhu se nám tu ve stejném rozsahu stránek odvíjejí hned čytři povídky. A rozhodně to není na škodu. Příběhy jsou čtivé, napínavé, mají spád a člověka zcela pohltí. Rozhodně si zaslouží pochvalu.

07.04.2018 5 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Popravdě mi díl přišel slabší, než předchozí dva, možná i proto, že byl zasazen do prostředí Druhé světové války, což není zrovna téma, které by mi bylo nějak zvlášť blízké. Každopádně rozuzlení bylo parádní, něco takového by mě nenapadlo.

05.04.2017 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Jsem strašně ráda, že se mi naskytla příležitost, podívat se na Selekci i z jiných pohledů. Popravdě těch povídek mohlo být klidně víc, protože dobré četby nikdy není dost. Dokonce i Aspen mi začal být sympatičtější, než prve.
Takže za mě 5*

30.08.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Oproti Selekci mi to přišlo jako slabší dílek, ale i tak velmi povedený. Na celou sérii Selekce dopustit nedám, a proto si i toto pokračování vysloužilo místečko v mém srdci.
Nápadníci princezny jsou jeden lepší než druhý a sama nevím, koho bych si vybrala. Každopádně se mezi mé favority připletl i jeden, co tam nemá co dělat...
A ten konec, ten mě odrovnal úplně. Trošku se mi ovšem stýská po Americe a Maxonovi, tak jak je známe z předchozích dílů a doufám, že v pokračování dostanou trochu více prostoru.
Ale i tak si nemůžu odpustit krásných 5*.

12.07.2016 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Přiznávám, brečela jsem od začátku až do konce a to i přes to, že už jsem viděla film. Knížku jsem přečetla za dopoledne a můžu jenom doporučit.
Nádherně pojatý romantický příběh, který nám ukazuje, že nic není věčné a o kolik věcí se ochuzujeme kvůli předsudkům. Jamiina odvaha tváří v tvář smrti, její věčný optimismus, dobré srdce a láska k bližním jsou věci, které tento svět tak neskutečně postrádá. Právě z Jamie by si lidé měli brát příklad.
Nemůžu jinak než 5*

19.06.2015 5 z 5