Dagros Dagros komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Přečteno několikrát :)

11.06.2018 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasika, kterou jsem četla už na základní škole v rámci povinné četby :) Už tehdy se mi knížka moc líbila a mám v plánu se k ní někdy v blízké době vrátit a znovu si ji užít.

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tuhle knížku by si měl přečíst asi každý, přečteno jedním dechem.....

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Moje oblíbená od Viewegha :) . Četla jsem ji už třikrát a myslím, že určitě ne naposledy.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Četla jsem v rámci povinné četby k maturitě a musím říct, že se mi knížka moc líbila a měla jsem jí přečtenou jedním dechem.

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Kniha Já, voják v Afghánistánu se mi moc líbila, bylo to zase trošku jiné oproti Do temnoty, ale rozhodně bych doporučila přečtení obou těchto knih. Je to něco, co normální člověk nezná a asi si vůbec nedovedeme představit, jaké to je být někde v Afghánistánu na misi. Děkuji tímto autorovi za možnost nahlédnout do vojenského světa :)

11.06.2018 5 z 5

Deník mezi životem a smrtí III. - Žiju! Deník mezi životem a smrtí III. - Žiju! Helena Růžičková

Hodně silný a emotivní příběh, při kterém mi taky ukápla slza. Při čtení si připadáte jako na houpačce... chvílemi je to vtipné a smějete se, při vyprávění veselých historek a chvílemi je vám to všechno líto a připadáte si tak bezmocně... Obdivuju paní Růžičkovou a jsem její velká fanynka, přečetla jsem všechny 3 díly a určitě si je zase někdy ráda přečtu.

11.06.2018 5 z 5

Deník mezi životem a smrtí II. - Pokus o návrat Deník mezi životem a smrtí II. - Pokus o návrat Helena Růžičková

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Taková pohodová oddychovka na odpoledne :) . Hezká knížka, líbila se mi.

10.06.2018 5 z 5

Teda musím říct, že jsem naprosto unešená z reality!! :)) Opět si dovolím srovnání s filmem- po přečtení knihy najednou chápu souvislosti, je tam všechno více do podrobna, doslova jsem si čtení užila :) A hned se jdu vrhnout na Ohnivý pohár.

07.06.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Musím říct, že knížka Tajemná komnata se mi líbila víc, než film. V knížce je obsaženo více informací, které ve filmu vůbec nebyly a najednou spousta věcí do sebe krásně zapadá. Je to nádherná knížka, která se četla úplně sama. Hned se vrhám na třetí díl. Nějak mě ta ,,Potterovská mánie" chytla :))

31.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

K této knížce nemám slov :) . Připadala jsem si, jako bych byla v Bradavicích s Harrym, Ronem a Hermionou a prožívala jsem všechno s nimi v kouzelnickém světě :) . Naprosto úžasná knížka, hned jdu na Tajemnou komnatu!:))

26.05.2018

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Na knížku JEDNOHO DNE, MOŽNÁ jsem byla opravdu velmi zvědavá kvůli hodnocení a recenzím, které jsem přečetla už dřív. Není to sice knížka, kterou bych zhltla za jedno odpoledne, ale na druhou stranu, zklamáním pro mě také není. Řekla bych, že je to spíš kniha, se kterou si sednu na zahradu, uvařím si kafe a budu si zkrátka jen tak číst. Děj není nijak strhující, je to příběh o začínající herečce, která chodí na castingy a řeší finanční situaci, do toho se připlete nejeden muž... Je to nenáročné čtení, ideální na relaxování. Hodně se mi líbilo, jak Franny popisovala jednotlivé myšlenkové pochody, dokázala jsem si díky tomu hodně věcí představit. A vzkazy na záznamníku byly taky super :)

20.05.2018 4 z 5

Život není peříčko Život není peříčko Ivanka Devátá

Audioknížka od I. Deváté se mi líbila, hezky se mi při ní žehlilo :)

18.05.2018 4 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Další skvělá knížka od Jamese Herriota. V komentářích k jeho knížkám bych se opakovala :) . Úžasné pohodové čtení.

11.05.2018 5 z 5

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Nadherná knížka, která vypráví příběhy z veterinární praxe. Některé kapitoly byly smutné, ale takový je bohužel život.. Příběhy v knize jsou provázané a postupně vyplývají souvislosti. Oceňuji čtivou nenásilnou formu, kterou je knížka napsaná. Miluji knihy o zvířatech, takhle byla super. Dávám 5 hvězdiček a doporučila bych to každému, kdo má rád zvířata. My, kteří jsme z veterinární praxe máme tyto knížky na předních poličkách našich knihoven :).

10.05.2018 5 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

James Herriot je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Krásné povídky venkovského veterináře, které vás vtáhnou do děje a rázem příběhy prožíváte. Už jsem je četla dvakrát a myslím, že určitě ne naposledy. Je to jako balzám na duši :)

05.05.2018 5 z 5

Neskutečně krásná knížka! Ze začátku jsem se nemohla moc začíst, ale pak jsem se najednou ocitla na konci knížky, ani nevím jak. Číst tento příběh bylo jako pohlazení na duši :) . Samozřejmě některé pasáže jsou smutné a kruté, ale bohužel to tak bylo a je třeba o tom vědět. Celý příběh je krásně napsaný a musím říct, že se mi moc líbil konec-ani jsem nečekala, že to takhle dopadne :). Dávám 5 hvězd a vřele doporučuji přečtení této knížky.

20.04.2018 5 z 5

Četla jsem v rámci povinné četby k maturitě a knížka se mi líbila.

12.04.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Četla jsem v rámci povinné četby k maturitě a knížka se mi líbila.

12.04.2018 3 z 5