Zvěrolékař a spol.

Zvěrolékař a spol. https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193180/zverolekar-a-spol-193180.jpg 4 100 29

Příhody z ordinace i osobního života mladého veterináře Lukea se odehrávají v městečku v jihozápadní Anglii. Luke nastupuje na zdejší kliniku jako čerstvý absolvent a součástí jeho pracovní náplně jsou noční směny i místní specialita, dojíždění na farmy. Zpestřením jsou pak autorovy „dovolenkové“ cesty – do Řecka, do Indie a do Maroka, kdy vypomáhá jako dobrovolník. Autor popisuje i kontakty s kolegy z kliniky a také pokusy navázat vztah s veterinářkou Cordelií.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Vet: My wild and wonderful friends , 2011

TeaPeter
21.11.2023 3 z 5

Průměrná kniha na oblíbené a vděčné téma. Čím více knih o veterinářích jeden čte, tím víc oceňuje, jak skvěle jsou napsané a přeložené knihy Jamese Herriota.

Danuše7
14.02.2022 5 z 5

Příjemné čtení, zvířátka jsou vděčné a příjemné téma

Jarka_rybář
04.10.2020 5 z 5

Velmi vtipná knížka v nejlepší tradici vtipných a občas i smutných knížek o veterinářích.

rozvera
03.09.2019 5 z 5

Veselé i vážné historky ze života zvěrolékaře, psané svižně s dobře odměřenou dávkou laskavého suchého humoru. Z každého příběhu je zřejmá velká láska ke všemu živému.

Suzynka29
12.07.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Pobavila i donutila se zamyslet nad tím, jaké jsou rozdílné typy lidi a jejich chování ke zvířatům. Má můj obdiv. Jsem milovník veškeré haveti a tento typ knih mě moc baví!

MarceD.
10.06.2019

Čekala jsem Herriota, ten ale popisoval spíš to veselé. Luke Gamble popisuje veterinární praxi tak, jak je. S tím veselým, i s tím drsným. Občas jsem s tím bojovala, ale i tak jsem se tím během víkendu prokousala..

Lenny33
02.10.2018 4 z 5

Velmi dobře čtivě napsaná kniha o životě jednoho veterináře z Anglie. Opravdu obdivuhodný život. 4,5*

bk7
30.07.2018 5 z 5

Moc mě bavila. Ten, kdo má rád zvířáta, si knížku jednoznačně oblíbí.

Dagros
10.05.2018 5 z 5

Nadherná knížka, která vypráví příběhy z veterinární praxe. Některé kapitoly byly smutné, ale takový je bohužel život.. Příběhy v knize jsou provázané a postupně vyplývají souvislosti. Oceňuji čtivou nenásilnou formu, kterou je knížka napsaná. Miluji knihy o zvířatech, takhle byla super. Dávám 5 hvězdiček a doporučila bych to každému, kdo má rád zvířata. My, kteří jsme z veterinární praxe máme tyto knížky na předních poličkách našich knihoven :).

Vojla
09.03.2018 5 z 5

Jelikož autor píše, že je kniha podle jeho života, musí mít život ale velmi zajímavý :-) Kniha byla velmi ale velmi dobrá, u žádné knihy jsem se zatím tak nenasmál ale i dojemné a napínavé chvíle se objevili. Doporučuji!

Janis97
02.08.2017 5 z 5

Jelikož jsem po střední veterině, tak to bylo suprové osvěžení některých znalostí. Přečteno jedním dechem :) Vtipné, místy napínavé historky z ordinace i z terénu, které pobaví. Na druhou stranu chápu, že kdo se v této oblasti vůbec nepohybuje, nemusel úplně všemu rozumět.

helenkan
25.02.2017 4 z 5

Humorné,někdy i smutné,ale zajímavé příběhy. Luk i jeho přátelé jsou moc sympatičtí.

verusak
11.01.2017 5 z 5

Příjemné oddychové čtení se sympatickým veterinářem. Rozhodně se těším i na pokračování Zvěrolékař v divočině.

Marla
10.11.2016 5 z 5

Veselé, dojemné, anglicky vtipné čtení o zajímavém a i v 21. století těžkém životě veterináře. Autorovi přeji jen samé úspěchy v životě i v práci! Mimochodem, má pěkné webové stránky!

MakiMel
28.10.2016 5 z 5

Nadchla mě. Nesrovnávám s Herriotem, po prvních kapitolách jsem čekala spíše snůšku jednoduchých příhod, ale nakonec se to rozjelo v provázaném ději. Některé povídky jsou smutné, jiné veselé, ale jako celek mě kniha potěšila i když zrovna ten šílený maraton jsem mu moc nevěřila, ale snad to má být inspirované skutečností, tak možná to vážně zvládl.

Peršanka
27.10.2016 3 z 5

Trochu nevyrovnané, místy vtipné až sžíravě, místy naivní. Dá se to, ale Herriot je bůh. Není možné ho překonat. A ani to není nutné...

chezzie
07.07.2016

hezky a svizne napsane, rada si prectu druhou knihu od autora

bidesh
15.05.2016 4 z 5

Zvěrolékař a spol. je určitě kouzelná knížka. Nabízí se sice srovnání s knihami Jamese Herriota, které se mi líbily více, ale každý z těchto autorů píše na trochu odlišné téma. Jiná doba, jiné problémy...

kvetuse3368
15.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, spisovatel píše krásně o prožitých zážitcích. Čte se to tak lehce,že se člověk nemůže odtrhnout od knihy. Mohu jen doporučit

kvetuse3368
05.03.2016 5 z 5

Zatím mám přečtenou půlku knihy,ale stoji za to ji dočíst. Moc se mi líbí, čte se sama, každý příběh je určitě ze života. Moc se těším, na další knihu. Doufám,že bude napsána další.

humor zvířata, fauna zvěrolékaři

Luke Gamble
britská
2014  86%Zvěrolékař a spol.
2015  80%Zvěrolékař v divočině

Kniha Zvěrolékař a spol. je v