d.a.s.a d.a.s.a komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Takova oddychovka, popravde me moc nenadchla. Zacalo to uzasne, ta sedesata leta autorce opravdu sla, ale pokracovani bylo mene a mene zajimave. Pribeh Ellie me neoslovil. Dopisy z minulosti byly krasne a kontrastni vuci emailum a zpravam, ktere si na rozloucenou posilaji lide dnes..

09.03.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Smutna, krasna, dojemna. Cetla jsem ji pred nekolika mesici a vlastne jeste ted mi hlavni hrdinove obcas chybi...

26.02.2016 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Čekala jsem víc, kniha se hůř četla, styl mi úplně neseděl. Příběh zajímavý, ale vykreslení postav za moc nestojí. Konec překvapil... Od Mendela dál, až kamsi do budoucnosti: tenký řetězec dědičné posloupnosti, ta štafeta DNA předávaná z generace na generaci, byl brzy přerušen..

07.02.2016 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Bavilo me to, ale ta vrazda uz byla fakt prekombinovana. Prilis motivu pohromade..Thajsko, prostituce, drogy, pedofilove, sazky, ksefty, prachy...no proste zbytecne slozity a o vrahovi jsem mela jasno driv, nez byl knizky konec...

22.12.2015 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Proc jsem se k ni nedostala driv? Stredoveke Japonsko me zcela pohltilo, rozdilnost oproti tehdejsi Evrope, rozdilnost kultur, ktera ve velke mire pretrvava dodnes. Uzasne vykreslene postav, propracovany dej, promysleny pribeh. V dnesni uspechane dobe, kdy clovek sve snazeni vzdava predem, protoze je to beh na dlouhou trat, by se mnozi mohli zacist a zastavit...a premyslet. Jedna cetsa do Evropy znamenalo par let na mori. Postavit si novou lod? Proc ne, par let to potrva, ale ja to zvladnu. A cest? Byl by dnes nekdo za svou cest ochoten spachat seppuku? Nic nechtit, jen slouzit svemu panovi? Je to az neuveritelne, jaci Japonci byvali, jaci lide byvali.

15.12.2015 5 z 5

Vůně chleba Vůně chleba Judith Ryan Hendricks

Obycejny pribeh s predvidatelnym koncem plny cernobilych postav. Ale prijemne a uklidnujici cteni v predvanocnim case. Hezky je motiv pekarny. Za vuni chleba davam 3*.

15.12.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krasna kniha, i kdyz ze zacatku jsem se nemohla vubec zacist, vadila mi trochu vypravecka Smrt. Dlouho jsem si rikala, co na te knizce ostatni vidi..ale nakonec to bylo fajn. Pribeh jako takovy byl skvele napsany, mrazilo me, kdyz Smrt lehce naznacila, co prijde. Pozdeji se vzdy vratila k dovysvetleni. Clovek uplne citi, jak by mel zit zivot naplno, dokud to jde..a rict cloveku, ktereho ma rad, ze ho ma rad..a dat mu pusu!Co mi vadilo, byl autoruv az prilis kvetnaty styl. Jeho prirovnani me nekdy az iritovala. Spousta dobreho v tom zanikla..protoze ceho je moc, toho je prilis..skoda.

09.06.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha je poutava, precetla jsem ji jednim dechem...jazyk je jednoduchy, odpovidajici vypraveni 15ti lete divky. Co dokaze udelat clovek cloveku je otresne. V Litve jsem rok zila a myslim, ze nenavist k Rusum v lidech hluboko pretrvava. Takoveto veci je totiz opravdu tezke odpustit. Autorka nesla ani u jedne z postav do hloubky, konec knihy useknuty..az tak, ze jsem si porad myslela, ze prece jeste neco prijde..ale uz nebylo nic..skoda, proto 4 hvezdy.

09.06.2015 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Knizku jsem poprve cetla uz nekdy v puberte. Tenkrat me nezaujala tolik, jako dnes. Libil se mi popis japonske kultury a Cijo jsem si zamilovala :)

Pokání Pokání Ian McEwan

Rada se k ni vracim. Na poprve mi toho spoustu uteklo. Propojeni pribehu a postav je skvele.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Moje nejoblibenejsi knizka. Cetla jsem ji az po shlednuti filmu, narozdil od nej jde vice do hloubky a je zde popsano vice linii celeho pribehu. Krasna ve vsech ohledech.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Nejsem fanouskem zanru fantasy, ale tohle me proste moc bavilo!

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krasny, smutny pribeh poutave napsany. Tesila jsem se na volne chvile, kdy budu moct pokracovat ve cteni. Co mi vadilo - islam je predkladan jako mirumilovne nabozenstvi..pokud by nebyl pokroucen ruznymi rezimy a teroristickymi skupinami. Prislo mi to jako prehnana propagace..Nelehky udel zen v onom svete a nadrazenost muzu zalozena pouze na pohlavi je k placi.

26.01.2015 4 z 5