čtenářka76 čtenářka76 komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Pěkná kniha, čtivá, hodně táhla k zamyšlení. I po dočtení ji mám stále v hlavě a nutí mě k dalšímu a dalšímu zamyšlení. Ale ten konec.... nevím. Přečetla jsem si pár komentářů, jestli s tím koncem mělo problém více čtenářů. A mělo. Uzavřela jsem to jako Anastazie. Byl to účel spisovatelky, aby některé věci zůstaly pro čtenáře tajemstvím.

20.03.2024 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Po přečtení této knihy, mi došla slova. První příběh mě úplně dostal. To je snad největší noční můra všech rodičů. Opět úžasně vykreslené postavy. V druhém příběhu jsem nerozuměla chování Vojty a bylo mi líto babičky. I když byla docela svérázná a měla jiný pohled na výchovu. Po přečtení dvou knih od Petry Soukupové si dám od této autorky chvíli pauzu.

04.12.2023 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvělá kniha, jsem ráda, že i po přečtení třetí knihy Patrika Hartla, mohu napsat super. Hartl bude můj oblíbenec. Oddechové čtení plné humoru.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Moje první setkání s Ladislavem.:-) Nevěřila bych, že cestopis může být tak zábavný. Kniha mě moc bavila a hned bych se do Jeruzaléma podívala. Těším se na další knihy.

11.12.2023 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Oblíbila jsem si styl psaní Petry Soukupové. Obdivuji jak dokáže vykreslit postavy dětské tak i dospělé. Už jsem si zvykla, že knihy nekončí happy endem, ale jsou ze života. Za mě veliký čtenářský zážitek.

04.12.2023 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Začátek knihy byl připomenutí prvního dílu, ale nevadilo mi to. Je pravda, že jsem čekala, kdy se děj rozjede. Ale když už to přišlo, byla to bomba plná emocí. Opět detailní propracování postav a místa a děje. FB je úžasný spisovatel, který mě nepřestává překvapovat. Medvědín byl úžasný, ale My proti vám je ještě lepší.
Těším se na třetí díl.

21.11.2023 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knihu mi donesl Ježíšek a do té doby jsem nevěděla, že nějaký Patrik Hartl píše. Okamžiky štěstí, jsem přečetla jedním dechem. Napsat knihu jako Veronika a potom jako Jáchym, skvělý nápad. Mám ráda Patrikův humor. ( a smích )

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje druhá kniha Radky Třeštíkové. Po Bábovkách další pecka. Tentokrát jedna osoba, která si řeší svůj život, ( radost, smutek, zklamání ) všechno tam je. Humor RT mám ráda.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tato detektivka mě zklamala. V půlce knihy odhalíte vraha a už čekáte na to proč... Je to zdlouhavé, protože Laura a Adam dělají přešlapy a ženou se za něčím co není, protože nedělali svou práci pořádně. Adam chce usvědčit každého podezřelého za každou cenu a to se mi na něm nelíbí. Dávám 3* , je to autorčina prvotina, přečtu si další knihu.

30.10.2023 3 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Moje první setkání s Petrou Braunovou díky čtenářskému deníku svého syna. Kniha se nám oběma moc líbila. Krásný příběh, trochu sci-fi a hlavně moc pěkné ukončení. Těšíme se na další knihu této autorky.

07.03.2024 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Každý máme nějaký hendikep. Někdo o něm ví a někomu své chování přijde normální. Přesně jak to popsala paní Soukupová ve své knize, která se mi moc líbila. Dokázala pěkně popsat, co se odehrává v hlavě dětí, které nezapadnout do dětského kolektivu.
Tuto knihu si mohou přečíst i dospělí.

27.11.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Knihu jsem opět přečetla jedním dechem. Pěkný příběh, ale Aleše mi bylo líto. Tentokrát mu Patrik na jeho bedra naložil opravdu hodně. Ale klobouk dolů.

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Moc pěkná trilogie. Za mě Dešťová hůl je úplně nejlepší. Hájíček si dokázal krásně pohrát s českým jazykem.

29.04.2024 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pěkná kniha pro dospělé i náctileté. Výstižný název. Chceme pro všechny to nejlepší, ale většinou to pro ty druhé nejlepší není. Líbil se mi vztah mezi babičkou a vnukem. Rozebrat povahy umí Petra Soukupová skvěle. 5*

19.02.2024 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Petra Soukupová mě opět nezklamala. Umí skvěle popsat realitu myšlenky, která se honí hlavou každému z nás. V komentáři někdo napsal, že si nenašel oblíbenou postavu. Po přečtení knihy, jsem si na komentář vzpomněla. Ani jedna ze sester mi nebyla sympatická. Možná by to chtělo více mluvit a méně spekulovat nad tím, jak to kdo myslel. 5*

15.01.2024 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Povídky z lékařského prostředí. Nejvíce se mi líbily povídky Do důchodu a Ježíšek má taky zuby.

10.01.2024 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Jsem ráda, že jsem jako první četla knihu a potom zhlédla film. Kdyby to bylo naopak, kniha by mě zklamala. Ale jinak moc pěkný příběh Alexe, který se vydal za dobrodružstvím. Jak skončí se bohužel dovíme hned na začátku.

08.01.2024 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Detektivka - super. Nevěřila bych, že je to první kniha autora. Četla jsem, že to někomu připomíná seriál Případy prvního oddělení. Skvělý postřeh, dosadila jsem si obličeje k postavám a detektiv Plíšek mi tam dokonale sedl. Prostředí Beskyd znám, Bílá je moje srdcovka. A zápletka? Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah. Takže dávám 5*

06.11.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tento autor mě prostě baví, jsem ráda, že jsem objevila Patrika Hartla. Jeho knížky jsou oddechové a plné humoru. Film byl taky skvělý.

02.11.2023

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Moje třetí kniha Radky Třeštíkové - zklamání. Ten příběh jsem vůbec nepochopila, ztrácela jsem se, vracela a po dočtení jsem byla ráda, že jsem knihu dočetla a už se k ní nevrátím. Nevím kde byl problém, ale tohle nebyla RT.

02.11.2023 2 z 5