V bílém plášti přehled

V bílém plášti https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469698/bmid_v-bilem-plasti-oCf-469698.jpeg 4 339 339

Svorníkem povídkové sbírky jedněch z nejlepších českých autorů současnosti jsou postavy mužů a žen v bílých pláštích, na jejichž práci závisí naše zdraví a mnohdy i život. Šest příběhů z prostředí nemocnic, sanitek i zubařských ordinací, ve kterých na nemoci, přicházející stáří, naděje, životní prohry i náročnost lékařského povolání nahlížíme očima doktorů, zdravotních sester, ale i samotných pacientů i jejich příbuzných.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V bílém plášti. Přihlašte se a napište ho.

konicekbily
05.02.2024 3 z 5

Povídky z lékařského prostředí převážně se zabývající vztahem zdravotnického personálu s pacienty. Podle mne je snahou této antologie přiblížit různé scénky, či události, čtenářům - možným nebo i stávajícím pacientům, aby si porovnali příhody z povídek se svými zážitky s lékaři, nebo s jinými pacienty - měli-li možnost odpozorovat "souboj lékař-pacient". Za mého života jsem podobných příhod jako svědek zažil spoustu a s úsměvem vzpomínám.

čtenářka76
10.01.2024 5 z 5

Povídky z lékařského prostředí. Nejvíce se mi líbily povídky Do důchodu a Ježíšek má taky zuby.

janina66
30.12.2023 3 z 5

Příjemný poslech povidek z lékařského prostředí.
Nejvíce se mi líbila povídka od Petry Dvořákové-Do důchodu a povídka Ježíšek má taky zuby od Ireny Hejdové.

Knižní novinky (21. týden)

17.05.2020

Kniha V bílém plášti v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x