coolpet.CP coolpet.CP komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na této knize se mi moc líbilo jak si autorka dala záležet na každé postavě. Hltala jsem každou z nich. Barboru, Julku, Fanku, Ludwika, Barku, všechna ta jména a jejich osudy mi ještě dlouho budou znít v uších. Jsem ráda že jsem měla možnost si knihu přečíst a nejspíše si v budoucnu udělám procházku k šikmému kostelu jen tak ze zvědavosti.

14.09.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silná a velmi čtivá kniha. Díky ní jsem se zamyslela nad tím co si v určitých situacích asi myslí moji dva synové když se na ně zrovna zlobím. Jestli si taky říkají že to vlastně není jejich vina. Vím že už se ke knize nevrátím, už kvůli pocitu jako by mě něco svíralo při čtení, ale odnáším si poznání, že určitě budu více naslouchat.

23.04.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha mě bavila od první věty. Bylo v ní něco "syrového".
Všechny příběhy něčím zaujaly. Ať už rázností, chtíčem po jiném, lží a balamucením, až po něco čemu se řiká "co se škádlívá, rádo se mívá". Ani na chvíli jsem se nenudila a moc se mi líbilo nářečí jakým je kniha napsána. Určitě jsem ji nečetla naposled.

12.03.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Již druhá kniha kterou jsem četla od této autorky. První byla Hlas kukačky a velmi mě zasáhla. Stejně tak mě zasáhla kniha Heřmánkové údolí. Nádnerný román o ženě která se dokázala poprat s osudem a i přez to přeze všechno dokázala říct kránou větu: "Vždycky jsem měla kolem sebe samý hodný lidi" .
Doporučuji a určitě jsem Heřmánkové údolí nečetla naposled.

05.10.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Toto je jedna z knih díky které i po přečtení dlouze přemýšlím. Tentokrát přemýšlím o tom jak my se máme na tom světě dobře a při tom si pořád na něco stěžujeme. Lidé jako Lina, Jelena a další kteří museli zažít takové hrůzy a žít s tím dlouhá léta aniž by se měli komu svěřit. Ta představa mě děsí. Děkuji za tuto knihu, díky ní jsem se dozvěděla co jsem doteď nevěděla.

18.03.2020 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Se synem koukáme na večerníček kde je zrovna Dášeňka a tak jsme si vzali i knihu a čteme si ji před spaním. Je to krásná kniha která mě vrací do dětství. Jak je tam krásně popsán vývoj pejska od štěněte po dospělého pejska. Úžasné jak to uměl Karel Čapek popsat.

12.04.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film jsem viděla několikrát a je nádherný. Když jsem se dozvěděla že je i kniha, věděla jsem že si ji musim přečíst i když jsem se bála že díky filmu ji třeba odložím. Nestalo se tak a je úžasné jak se filmaři drželi knižní předlohy. Miluji film a teď miluji i knihu.

18.11.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Neuvěřitelná kniha. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Úplně mě pohltila. Občas jsem myslela na to jestli bych se zachovala tak jako Lily a pak mi došlo že bych se vlastně v její situaci nikdy v životě nechtěla ocitnout, natož myslet na to co bych udělala. Knihu doporučuji už pro to, že člověk alespoň trochu pochopí jak se některé ženy cítí když pořád odpouští a odpouští ...

08.08.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

To byla jízda, kde vlastně od začátku bylo všechno špatně a místo toho aby se to řešilo, tak se to nechalo uhnít a taky to podle toho tak dopadlo. Ve vztahu se musí mluvit. Věřím že je spousta rodin které to mají stejně jako Richard s Alicí. Třeba si knihu přečtou, zamyslí se a něco s tim společným životem udělají. V tom je asi jádro pudla této knihy.

Já vím jedno. Kniha mě nadchla a těším se až si od Petry Soukupové přečtu další její knihy.

24.07.2021 5 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Tato knížka byla jednou z mých oblíbených a moc ráda jsem ji četla. Nedávno jsem ji našla u rodičů doma a hned jsem si ji vzala pod svá křídla. Teď z ní večer co večer čtu staršímu synovi a až povyroste mladší budu ji číst i jemu a doufám že jednou i vnoučatům. No považte, kdo by nemiloval hrdinu jako je Ferda.

29.08.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

(SPOILER) Smutný příběh kluka který moc rychle dospěl. Tolik věcí mu život naložil a on se s tím dokázal poprat. Kniha je čtivá a zajímavá tím že je rozdělena do třech částí. V první a třetí je děj o Stěpánovi a ve druhé o jeho mamince. Oba jsem je obdivovala, jak Štěpána tak jeho matku. Matku za to jak se snažila oba dva uživit i když věděla že to nedává. Ani jeden to neměli lehké. Kdo mi šel na nervy byl Štěpánuv otec a Jana. Tak nějak jsem doufala že se k sobě Štěpánovi rodiče vrátí, to se nestalo. I když se kniha nečetla snadno, určitě se k ní vrátím a znovu si ji přečtu.

18.12.2022 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Hodně silný příběh. Je děsivé že se eugemické procesy doopravdy děly a že mnoho žen díky tomu nikdy nemohlo mit děti. Je mi z toho hodně špatně a tato kniha ve mně zanechala velkou lítost. Zanechala ve mně ale i odvahu jakou měla Jane a dravost Ivy. Určitě si knihu minimalně ještě jednou přečtu.

08.11.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Zajimavý příběh který mě vtáhl do děje hned jak jsem přečetla prvních několik stránek a nepustil mě až do samého konce. Občas jsem se mezi postavami ztrácela,ale hned jsem zase našla nit. Vlastně to celé na sebe krásně navazovalo. Ráda ai od autorky přečtu další knihy.

23.07.2019 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Taková čokoládová, romantická, oddechová kniha. Příjemné čtení na zimní večer. Kniha plná sýru, čokolády, optimismu, lyžování, lásky a chuti do života.

07.03.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak to byla jízda. Kniha se mi moc líbila. Od začátku jsem si myslela že vím jak bude děj probíhat a jaký bude konec. Nečekala jsem ale jaké to bude mit grády. Propletené osudy, různé zvraty. Je to moje již třetí kniha od Colleen a určitě ne poslední.

26.01.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Celou dobu co jsem knihu četla jsem se snažila se v postavách nějak zorientovat. Nakonec jsem to vzdala. Příjde mi to všechno moc zamotané a hlavně nedořešené. Knihu jsem přečetla, ale vím že už se k ní nevrátím. Jsem zvědavá na film, třeba bude přehlednější.

05.07.2020 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha s poutavým příběhem.Četla jsem ji jedním dechem,místy se mi až zastavilo srdce.Určitě se ke knize nejednou vrátím,když budu chtít prožít život jedné úžasné mladé dámy která se i přez nepřízně osudu nikdy nevzdala.

03.01.2019 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Moc krásná kniha. Mám moc ráda romány od Jane Austenové :)

08.07.2021 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

(SPOILER) Má první kniha od Coelha a musím říct že se mi moc líbila. Bylo tam hodně zajimavých myšlenek které si budu pamatovat.
U Veroniky jsem se bála špatného konce a on to byl nakonec šťastný konec což mi přišlo fajn. Přála jsem jí to, po tom co si ušla za cestu k porozumění, že život stojí za to žít a ne si ho vzít.

06.11.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Kniha se dobře četla. Děj lehce plynul. Tiffy i Leon mi přišli sympatičtí a tak nějak už se od první chvíle dalo čekat co se asi stane. Moc se mi líbily vzkazy na lednici,držela jsem palce Holly,nesnášela jsem Martina a Justina.
Až si někdy budu chtít přečíst zase nejakou příjemnou oddechovku,určitě sáhnu do knihovny pro Spolubydlící.

13.12.2019 5 z 5