cmelda26 cmelda26 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Neuvěřitelně silné a strhující příběhy, byla jsem šokována silným polským nacionalismem - to nás v hodinách dějepisu neučili. Už nedočkavě vyhlížím 3.díl.

15.02.2023 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Tento fiktivní příběh z doby hitlerovského Německa se mi líbil , nechybělo napětí ani akce.

09.08.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodně emotivní naštěstí utopický příběh patrně inspirovaný našimi 50.lety či současným korejským režimem .

23.06.2022 4 z 5

Ludmila z Poděbrad – V zajetí sňatkové politiky Ludmila z Poděbrad – V zajetí sňatkové politiky Hana Parkánová-Whitton

Z knihy mám smíšené pocity . Styl mi na román přišel trochu strohý , brala jsem knihu spíš jako převyprávění reality .K mému překvapení však v epilogu bylo uvedeno , že vše bylo tak trochu jinak.

30.05.2022 2 z 5

Chýše v močále Chýše v močále Pauline Peters (p)

Dobrá historická detektivka z prostředí Londýna.

16.05.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Touhle knihou mě autorka dojala, krásně napsáno.

25.03.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Aneb nic není tak jak se na první pohled vypadá.

21.03.2022 4 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Autorka opět nezklamala.

21.03.2022 4 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Tahle kniha 100% splnila moje požadavky na dokonalý thriller, napínavý a v půlce neuvěřitelný zvrat .

18.02.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Kniha v podobném duchu jako předcházející .

09.02.2022 4 z 5

Knížka mě zklamala , cíleně jsem ji vyhledala po přečtení knihy Alžběta a Nina. Čekala jsem podobnou úroveň, ale to se bohužel nekonalo.

20.01.2022 3 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Knížka splnila očekávání , líbila se.

02.12.2021 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Knížku jsem dočetla , ale vůbec mě nezaujala, nechala mě chladnou.
Hlavní hrdinka Nancy mi nebyla sympatická , ale myslím , že chyba je na straně autorů.
Škoda - ráda bych se dozvěděla víc o myšlenkových pochodech hlavní hrdinky.

04.10.2021 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Dlouhé tak akorát , výstižné - sem tam ukápla slza .
Bylo by zajímavé připojit pár kapitol z úst otce , ale kdoví kam bychom se dostali.

17.08.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Trochu zklamání , měla jsem větší očekávání ,ale to se u těchto bestsellerů občas stává. Děj se táhnul, konec trochu vylepšil reputaci.

12.07.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Ty krátké pětistránkové kapitoly a neustálé přeskakování mezi protagonisty příběhu mě nebavily. Děj se trochu táhl, ale konec vše napravil.

28.06.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Děj se trochu táhl, ale konec vše napravil.

28.06.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha se mi líbila, ale závěrečná část mě zklamala.

23.06.2021 4 z 5

První setkání s autorkou a neskutečné nadšení , moje oblíbená paní Mornštajnová má dost silnou konkurenci , určitě si přečtu i další spisovatelčiny knihy.

20.05.2021 5 z 5

Dědictví války Dědictví války Anika Scott

Napínavý příběh z poválečného období Německa.

20.05.2021 4 z 5