Claire Claire komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ačkoliv jsem knihu četla před čtvrt rokem, tak ve mně zanechala strašně hlubokou emoční stopu. Je neuvěřitelné, že něco takového někdo prožíval a o pár let později znovu a vlastně se to lidstvo nikdy neponaučí. Knihu bych doporučila každému, kdo se někdy litoval, přišla mu tato doba jako zlá, cítí nenávist ke komukoliv....

28.08.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

neskutečně perfektně propracovaný svět!

24.09.2013 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Tento typ literatury vždy čtu při naprostém vyčerpání a potřebuji něco strašně jednoduchého.. Takže jsem knihu četla bez očekávání a musím říct, že mě celkem překvapila. Četla jednoduše, byla zábavná a nebyla plná překypujícího optimismu. Nemám ráda knihy, kdy se postava zničeho nic charakterově změní, ale tady to autorka vystihla správně. Ono uvědomění, které vás pak sžírá a táhne nějakým směrem. :)

09.10.2017 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Úžasný nápad na který by Češi měli být pyšni a proto si jej všichni přečíst!

06.04.2012 5 z 5

Tato kniha vám odhalí i jiný pohled na anorexii než běžné příběhy o náctiletých dívkách, které chtějí být hubené.. je uplně jinak... Autorka svůj příběh popisuje zajímavě, dokážete co něj vžít a přemýšlet nad tím jakto že někdo má tak jednoduchý život a k někomu se štěstí otočí zády... Nedospějete do happy endu, protože její příběh i nadále pokračuje..Navíc knížka se výborně čte a je kraťoučká, takové čtení na jeden večer..

23.06.2011 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Asi nesnesu čtení něčeho co vím, že není možné.. asi by si měla autorka nastudovat trošku genetiky a ne jenom plácat dohromady to co jí jentak napadne - nedává to smysl a štve mě, že někdo vypouští takový bludy (samozřejmě tam je taky něco pravdivého, ale rozhodně to že je někdo hodný neznamená, že za to může jeden gen....)

13.10.2017

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl byl rozhodně lepší - vztah mezi Tris a Tobiasem mě zde tak trochu štval, připadala jsem si jako kdyby jim bylo třináct... Příště by se autorka měla více snažit promyslet postavy...

13.10.2017 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Opět krásný děj, který je čtivý :) není se čemu divit, že jsem si její série tak oblíbila :)

25.04.2013

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Jedna z mnoha knih, která ve vás zanechá tak hluboký pocit bezcennosti. Kolikrát musela být kniha odložena, abych mohla všechny své myšlenky vstřebat a říkat si, ať umučej jeho... Je to smutné a ještě víc je smutné uvědomit si, že takových lidí je tu mnohem víc..

22.01.2012 4 z 5

Celkem těžší četba, ale musím říct, že jsem ráda, že jsem si knihu přečetla! kniha ve mě zanechala mnoho otázek, dojmů a pocitů.. nejsilnějším z nich asi je, že lidé nějací byli, jsou a budou a zrovna o moc se to za tu dobu nezměnilo a to je na tom to nejhorší...
jinak příběh je možná trošku předvídatelný, ale přesto pořád doufáte a věříte, že jednou něco skončí dobře...

15.11.2011 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

chjo chjo chjo... do čeho jsem se to pustila. Povídat si se svým óčkem, které je v nedohlednu.. vážně? A určitě jsem neměla dostatek partnerů abych to mohla posoudit, ale že by někdo byl schopen tolikrát?

21.03.2018 1 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha plná zmatených pocitů, krutosti, oddanosti muže, jenž byl NĚMCEM a udělal pro NĚMECKO naprosto vše.

Strhující příběh, psaný s jakousi mírou odměřenosti, takže Vás příběh nepohltí, tak jako příběhy oněch židů, ale zato Vás překvapí svou pravdivostí a krutostí.

03.06.2014 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nemohu číst knihy po tom, co vidím film, ale po shlédnutí tohoto filmu mě zajímalo, jak kniha vypadá. A musím říct, že kniha je bomba! Forma dopisů taky krásně seděla.. za mě skvělý :)

20.08.2013 5 z 5

Strach a bída Třetí říše Strach a bída Třetí říše Bertolt Brecht

Musím říci, že toto dílo je úžasné. Ač se jedná o divadelní hru, ve které je 24 krátkých scén, dohromady tato kniha má své kouzlo. Opravdu až po přečtení všech příběhů nad tím člověk přemýšlí hlouběji a odhalí se mu co vlastně strach a bída dokáží udělat.

17.03.2012 5 z 5

Úplná prázdnota Úplná prázdnota Iveta Vochalová

Vzpomínám si na děj této knihy jako by se odehrával včera a musím říct, že autorka popisovala Tomášovu cestu tak že vás kniha tak uchvátí, že vás donutí otřít si slzy a pěkných pár dalších minut přemýšlet nad osudem některých lidí.

12.08.2011 5 z 5

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Musím souhlasit Geniální dílo :)
už se těším až utratím peníze za další dva díly! :)

12.08.2011 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Kniha se mi líbila stejně jako její předcházející díl, autorka skvěle popisuje, takže se snadno vžijete do děje. Jediné co mi vadilo, byla skutečnost, že první díl jsem četla před dvěma lety a v této knize není nic, co by vám to přimělo :))

07.04.2011 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Do této divadelní hry jsem byla nucena povinnou četbou a i přes to že jsem celý děj znala, věděla jak skončí, jaké jsou postavy, tak se mi tako kniha velice líbila. Až budu mít v nejbližší době čas určitě budu číst další shakespearovy hry :))

31.03.2011 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Nikdy jsem nemusela číst žádné veršované dílo, takže ani divadelní hru, ale tato mě určitým zoůsobem zaujala. Goethe to napsal velmi pěkně a dokonce i čtivě na mé poměry. Na dílu je vidět, že je pečlivě promyšlené :))

31.03.2011 4 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Tahle knížka je přímo strašná. Vlastně ji čtu jen abych věděla jaký bude konec. Všichni v této knize jsou dokonalý. Nemá mezi svými přáteli nikoho kdo není dokonalý a to mě neskutečně štve. Ona sama je ta nejlepší a nikdo nemůže být lepší a to je upírkou teprve 2-3 měsíce a podařilo se jí to co nikomu jinému. S tou holkou bych se nikdy nechtěla potkat, přijde přehnaně nesympatická :D a navíc proč jsou zase všichni upíři neodolatelně krásní? Trochu fantazie by to chtělo.
Jinak jediný klad je že se to dobře čte, ale zase na druhou stranu nemuselo by se tam pořád opakovat co se stalo v předchozích dílech, je to pak moc nudné a konec mi přišel celkem dost osekaný, mohl být víc rozvinutý. Na to že má knížka 250 stran tak to napínavé je napsané na 20.... Opravdu bych tu knížku nikomu nedoporučila

30.11.-0001 1 z 5