Cindova Cindova komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale s jejím hodnocením jsem si trochu počkala. A musím říct, že nakonec jsem tu naivitu hlavní hrdince Grace prostě nevěřila. V knize je až moc "náhod" které vedou k situaci, do které se Grace dostala. A jako pravidelný čtenář detektivek jsem na psychopaty tak nějak "zvyklá", takže mě to vlastně ani moc nepřekvapilo. Knížku hodnotím jako lepší průměr, ale nechávat v knihovně si jí nebudu.

29.03.2018 3 z 5

Hřejivá. Nikdy bych neřekla, že jedním slovem dokážu vystihnout, jak na mě kniha působila. Přečetla jsem jí velmi rychle, čte se dobře a hlavně zahřeje na duši. Je to knížka, ke které se člověk bude vracet, když mu bude trošku ouvej. Neočekávejte nějaký návod na to, jak být šťastní. Ale je to moc pěkné čtení, které obsahuje tipy, jak se obklopit věcmi/lidmi/činnostmi, aby vám bylo útulně a pohodlně.

Věřím, že bručounům může knížka připadat trapná, hipsterská nebo pózerská. Mě přijde naopak upřímná a milá.

19.05.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

U Svědkyně ohně oceňuji zejména gradování děje. Od půlky knihy, jsem se opravdu nemohla odtrhnout a četla, kde se dalo. Stále mi hlavou blikalo, zda to mohla nebo nemohla hlavní podezřelá udělat, to se autorům povedlo naprosto bravurně a na mě to krásně fungovalo. Poslední dobou jsem ovšem četla knihu Němý křik, proto mi téma nepřišlo až tak originální, možná kdybych to lépe načasovala kniha mě baví ještě víc.

13.05.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nesdílím nadšení ostatních. Do knihy jsem se musela vyloženě přemáhat, než se mi povedlo začíst a cca 50 stran mě vůbec nebavila. Mnohdy jsem si říkala, kdo je z postav ten největší psychopat. Nakonec knihu hodnotím jako průměrné letní čtení na koupák. Po Bábovkách jsem očekávala něco podobně odlehčeného.

10.07.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Knihu jsem zhltla jedním dechem. Jo Nesbo jede od Policie v závratné jízdě, která je každým dalším dílem zběsilejší. Myslím, že pro každého, kdo si HH zamiloval je Žízeň prostě must read. Nic víc prozrazovat netřeba.

28.06.2017 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Super! Kdo je věrný Harrymu, ten bude potěšen. Přečetla jsem ji jedním dechem a byla jsem celou dobu napjatá, no prostě parádní Nesbo. :)

22.06.2017

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opravdu napjatý příběh. Myslím, že tenhle díl je ještě drsnější, než Sněhulák a musím říct, že se mi dělalo chvílemi špatně. Knihu hodnotím velmi kladně, nechci spoilerovat, ale myslím, že natahování děje jí opravdu neprospělo a posledních 30 stran jsem už vůbec se zájmem nečetla - taková nastavovaná kaše. :)

30.01.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná, nenáročná kniha. Občas jsem se zasmála, ale chvílemi mi přišel děj velmi předvídatelný. Ráda si přečtu další díly, ale nyní to chce něco víc na přemýšlení.

19.01.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Myslím, že každý se v ní tak trochu najde. Nejvíce mne zaujal příběh Táni. Ale u "dětí" jsem se zase nasmála. Myslím, že zaujme všechny generace a těším se, až si od pana Hartla přečtu nějakou další knihu.

02.01.2017 4 z 5

Castrovi vězni Castrovi vězni Pavel Matocha

Bez poradneho zaveru, proc? Dohoda o mlcenlivosti? Uplne chybi autenticke popisy, kdyz je pustili, kdyz se dostali domu atd., tedy v takovem stylu, jako to jelo po celou dobu prvni pulky knihy. Skoda :-(

29.08.2018